حقوق کارگران ماهی 3 میلیون تومان ، خانه متری 30 میلیون تومان!

زمین رایگان تنهاترین راهکار حال حاضر برای خانه دار شدن کارگران با حقوق ماهیانه 3 میلون تومان است.

به گزارش کاماپرس، بازار مسکن در یک سال گذشته با افزایش نرخ ارز و در نتیجه آن افزایش مصالح بیشترین نرخ رشد در چند ساله اخیر را تجربه کرد و کف قیمت آن در تهران به متری حدود 14 میلیون تومان رسیده است، به گفته کارشناسان بازار متوسط قیمت ملک در تهران در حال حاضر حدود 30 میلون تومان است.

در حالی که حقوق ماهیانه کارگران و حتی برخی کارمندان شرکتی حدود 3 میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه کارگران معتقد است با این شرایط تنها راه برای صاحبخانه شدن کارگران و کارمندان واگذاری زمین رایگان به تعاونی ها و سازندگان بخش خصوصی است.

فتح اله بیات در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تورمی که اکنون در بخش مسکن داریم به دلیل نرخ زمین است اگر نرخ زمین را از کارگران و کارمندان دریافت نکنیم و فقط پول ساخت مسکن را بگیریم کمک بزرگی به خانه دار شدن آنها می شود.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی درباره ساخت مسکن در بافتهای فرسوده گفت: اگر بخواهیم فقط پول زمین در بافتهای فرسوده را بپردازیم سر به فلک می گذارد.

بنابر این معتقدم که برای آنکه کارگران فاقد مسکن صاحبخانه شوند، دولت آستین بالا بزند و قیمت زمین را برای آنها حذف کند و با واگذاری زمین به سازندگان خصوصی و تعاونی های مسکن، تنها پول ساخت را بگیرد تا کارگران با وام و آورده خود بتوانند خانه دار شوند در غیر این صورت کدام کارگر یا کارمندی با حقوق سه میلیون تومانی می تواند خانه متری ۳۰ میلیون تومان بخرد؟

وی ادامه داد: یکی از مسایلی که در قیمت مسکن تاثیرگذار است، مصالح و تجهیزات ساختمانی است. زمانی که نرخ مسکن بی جهت چند برابر می شود حقوق کارگران که سالی یکبار افزایش مییابد نمی تواند با آن رقابت کند.

وام ودیعه مسکن

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه قدرت خرید جامعه کارگری کفاف مستاجری را نمی دهد، اظهار کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن اقدام بسیار مثبتی است ولی با شرایط اقتصادی و وضعیت بازار مسکن چقدر به خانه دار شدن کارگران یا حتی کارمندان کمک می کند؟ وقتی کارگر نمی تواند معیشت خود و خانواده اش را تامین کند، وام مسکن هم بگیرد مقروض بانک می شود و در نهایت خانه اش را از دست می دهد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “حقوق کارگران ماهی 3 میلیون تومان ، خانه متری 30 میلیون تومان!

  1. کارگران رنگسازی ارکو گفته:

    کارگر به نان شب محتاج ولی کارفرما از هرگونه دوز وکلک وکلاهبرداری استفاده میکند من کارگر رنگسازی ارکو اذرشهر هستم سالن تولید رو خالی کردند وبا انباشت ضایعات تینر ور نگ مرجوعی ودستگاه رده خارج وقطع دوربینهای سالن اقدام به اتش زدن سالن با استفاده از نیترو خشک درسالن نمودند وبعدبا فیلم بازی کردن ورو کردن افراد فاسد اداری از بیمه اسیا مبلغ ۱۹میلیاردو۸۰۰میلیون تومان در استانداری تبریز تحویل گرفتند سئوالاینجاست که اقایان بازرسان بیمه که نیترو خشک رو از انبار کارخانه پیدا کردند چرا به پارچین ومسئولین ذیربط گزارش نکردند جز اینکه بارشوه موارد فوق رو لاپوشانی کردند اینجانبان کارگران ارکو که از طرف مدیریت ارکوتهدیدبه مرگ شدیم از رئیس قوه قضاییه و صنایع نظامی پارچین وبیمه مرکزی خواهان دخالت در مورد زد وبند رنگسازی ارکو هستیم خواهشا بااقدام خود کشور عزیزمان را به سوی ابادانی از هرگونه فساد رهنمون سازیم قبلا از مساعدت عزیزان کمال تشکر رادارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.