درباره ما

کاماپرس، پایگاه تخصصی اطلاع‌رسانی کسب وکارهای ایرانی است که با هدف معرفی توانمندی‌ها و نوآوری‌های شرکت‌ها و برندهای ایران راه‌اندازی شده است.

گروه رسانه‌ای کاما که فعالیت خود را از سال 1384 در زمینه تولید محتوا، بازاریابی محتوایی و روابط‌عمومی تجاری آغاز کرده، حامی اصلی کاماپرس است. این مجموعه با تکیه بر تجربه ارزنده‌ای که از همکاری با معتبرترین برندهای ایرانی و خارجی به دست آورده، تمام دانش و مهارت خود را در کاماپرس متمرکز کرده تا بتواند تریبونی برای انتشار مزیت‌های کسب و کارهای ایرانی باشد.

کاماپرس بر آن است تا با تمرکز حرفه‌ای بر روزنامه‌نگاری کسب و کار، پرچمدار این حوزه تخصصی در فضای رسانه‌ای ایران باشد. از این رو، اعضای تحریریه و تمام دست‌اندکاران کاماپرس بدون هیچ‌گونه وابستگی به نهادهای اقتصادی یا غیراقتصادی، با نگاهی بی‌طرفانه تحولات و کنشگران بازار را دنبال می‌کنند؛ در شرایطی که ضرورت به اولویت‌بندی مقوله‌ها باشد نیز تنها بر اساس شاخص‌های رایج در بازار که همانا حفظ کیفیت و شایستگی برند است، عمل می‌کنند.

محتوای اصلی کاماپرس، تحلیل شرایط موثر بر کسب و کارهای ایرانی، تحلیل فضای بازارها، پوشش خبری فعالیت‌ها، نوآوری‌ها، موفقیت‌ها و موضع‌گیری‌های صاحبان برندها و همچنین فعالیت‌های ارزشمندی است که شرکت‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی انجام می‌دهند. در این میان بی‌شک از نظرات کارشناسان، پیشکسوتان و استادان دانشگاه نیز استفاده می‌شود.

هرچند سرعت انتشار مطالب در کاماپرس از اهمیت بالایی برخوردار است اما رعایت اصول اخلاق رسانه اولویت بیشتری دارد. از این رو، تحریریه کاماپرس تلاش می‌کند، پیش از انتشار هر مطلب، صحت منابع، بی‌طرفی تحلیل‌گران، دقت آمار و مستندات، و پیامدهای احتمالی انتشار اخبار را مورد بررسی قرار دهد.

گام نهادن در این مسیر بکر و ناپیموده، بدون شک با دشواری‌ها و چالش‌های فراوانی همراه است و غلبه بر این چالش‌ها بدون همکاری فعالان بازار و استفاده از تجربه‌های ارزشمند صاحبان کسب وکارها میسر نخواهد بود. از این رو، کاماپرس همواره پذیرای نظرها، راهنمایی‌ها و انتقادهای کنشگران بازار است.

کاماپرس مرحله اول فعالیت خود را بدون تبلیغات و اطلاع‌رسانی از زمستان 1398 آغاز کرده و سعی دارد تا رسیدن به جایگاه مطلوب بدون جار و جنجال‌های پرحاشیۀ مرسوم، فعالیت حرفه‌ای خود را پیش ببرد. باور مدیران و دست‌اندرکاران کاماپرس بر این است که اگر عملکرد این رسانه قوی و کارآمد باشد، در کوتاه زمانی، به لطف مزیت‌های فضای مجازی مخاطبان اصلی کاماپرس با آن آشنا می‌شوند. از این رو، کاماپرس پیچ کمپین تبلیغاتی برای معرفی خود ندارد.

مدیریت و پرسنل اجرایی «کاماپرس» متشکل از کارشناسان تولید انوع محتواهای متنی، صوتی و تصویری، کارشناسان بازاریابی محتوایی، کارشناسان روابط عمومی و خبرنگاران و روزنامه نگاران مجرب رسانه های چاپی و آنلاین کشور است.

سرمایه انسانی، ارزشمندترین داشته کاماپرس است. دست‌اندرکاران این رسانه، جوانان باتجربه و تحصیل‌کرده‌ای هستند که سابقه کار در حرفه‌ای‌ترین رسانه‌های ایران و تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های کشور را در کارنامه خود دارند. با این وجود کاماپرس همواره از جذب نیروهای جوانی که مایل به یادگیری و مشتاق به کار باشند، استقبال می‌کند.

حوزه فعالیت کاماپرس، به تهران محدود نیست. این رسانه تلاش می‌کند با جذب همکارانی در سایر شهرها و استان‌های ایرانِ عزیز، در کنار کسب و کارهای سراسر این مرز و بوم باشد.

به این امید که بتوانیم سهمی کوچک اما موثر و انگیزه‌بخش در پیشرفتِ ایرانِ سربلند داشته باشیم.