چگونه با تحلیل اعداد کسب وکار خود را رونق دهیم؟

جهانی از اعداد

بسیاری از اوقات ما بر اساس مشاهده پدیده‌ها و رویدادهای اتفاق افتاده به تحلیل آن می‌پردازیم اما گاهی این تحلیل‌ها دقیق از آب درنمی‌آید زیرا شاخص‌هایی مانند اعداد و آمار در هر پدیده وجود دارند که نباید در تحلیل از آن‌ها غافل شد.

به گزارش کاماپرس، یکی از ابزارهایی که انسان می‌تواند برای تحلیل یا مقایسه رویدادها استفاده کند «اعداد» هستند. بی‌شک جمع‌آوری و مقایسه اعداد و آمار پدیده‌هایی مانند “رشد اقتصادی”، “وضعیت درآمدسرانه”، “وضعیت صنایع”، “دنیای‌کسب‌وکار”، “دموکراسی”، “تحصیلات”، “حمل‌ونقل” و حتی “جنگ و صلح” می‌تواند برآورد جامع‌تری را به تحلیل‌گر ارائه کند و مطمئنا نتیجه دقیق‌تری حاصل می‌شود.

کتاب «جهانی از اعداد» با نویسندگی «گروه اکونومیست» تلاش کرده که افراد با استفاده از اعداد و ارقام بتوانند نگاه فراگیرتر و البته دقیق‌تری نسبت به اوضاع کسب و کار خود داشته باشند. این افراد می‌توانند کسب و کار خود را با تحلیل این اطلاعات رونق دهند و یا مسیر جدیدی برای خود ترسیم کنند.

برای مثال واردکننده‌ای که بتواند به آماری از جمله کاهش یا افزایش صادرات یک محصول از کشور مبدا دست پیدا کند و آن را با مصرف سرانه داخلی تطبیق دهد، می‌تواند پیش‌بینی نسبتا دقیقی از وضعیت فروش کالای موردنظر خود به دست آورد.

“اکونومیست” بیش از 25 سال است که این کتاب را چاپ می‌کند و اطلاعات بسیار جالبی را در دو بخش “رتبه‌بندی جهانی” و “نماگر کشورها” مطرح می‌کند اما مزیت این نسخه نسبت سال‌های قبل این است که علاوه بر ارقام ذکر شده هرساله، تعدادی نمودار تحلیلی و تطبیقی در بخش “رتبه‌بندی جهانی” درج شده است.

کتاب «جهانی از اعداد» در بخش “رتبه‌بندی جهانی” شاخص‌های اقتصادی و حتی اجتماعی را بررسی می‌کند و در بخش “نماگر کشورها” اطلاعات جزیی و دقیق 185 کشور از جمله ایران را مورد تحلیل قرار می‌دهد.

تفکیک این اطلاعات و اعداد به شکلی است که مخاطب با نگاهی به فهرست می‌تواند به صورت جزیی و با صرف کمترین زمان ممکن به سراغ مطلب موردنظر خود برود و دچار سردرگمی نشود.

کتاب «جهانی از اعداد» نوشته «گروه اکونومیست» و ترجمه «فریده عنایتی و نسیم بنایی» است که به همت «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران» در «انتشارات امین‌الضرب» با تیراژ «۱۰۰۰ نسخه» و با قیمت «۵0 هزار تومان» در بهار سال (۱۳۹۷) به چاپ رسید.

روزنامه‌نگاران و نویسندگان مطرحی از سراسر دنیا تلاش کرده‌اند تا کتاب «جهانی از اعداد» را در قالب رتبه‌بندی‌ها، نمودارها و جدول‌ها به مخاطبان ارائه کند. پس اگر می‌خواهید در قالب اعداد و آمار به 185 کشور جهان سفر کنید همین حالا اینجا را کلیک کنید؛ از مطالعه این کتاب لذت ببرید و اطلاعات آن را در کسب و کار خود بکار ببرید.

مرتبط با : اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “چگونه با تحلیل اعداد کسب وکار خود را رونق دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *