جبران ضرر بورس بازان از جیب مردم؟

امروز معامله گران بازار سهام در حالی وارد آخرین روز معاملاتی هفته می شوند که علاوه بر معاملات امروز نیم نگاهی نیز به هفته آینده و حمایت یک درصدی صندوق توسعه ملی از بورس دارند.

به گزارش کاماپرس، بحث حمایت صندوق توسعه ملی از مدتی پیش با افول ستاره بخت بورس آغاز شده و با ریزش های سنگین و متوالی بورس در هفته های اخیر این بحث به صورت جدی تری مطرح شده است. بنا به اعلام سخنگوی دولت قرار است هفته آینده یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوقی که نقش حامی بازار سرمایه را ایفا می کند تخصیص یابد.

بورس تاکنون به این خبر واکنش محتاطانه ای نشان داده و هنوز شاهد دریافت سیگنال مثبتی از این بازار نیستیم که شاید علت آن ریزش های بازار و بی اعتمادی شکل گرفته به وعده های حمایتی دولت و حقوقی ها باشد.

سوال اینجاست که با توجه به تعلق داشتن سرمایه صندوق توسعه ملی به تمام آحاد ملت و نسل های آینده،  اگر این حمایت صورت عملی به خود بگیرد و یک درصد منابع صندوق صرف حمایت از بورس شود، آیا اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه، سهامداران ، کل اقتصاد کشور افتاده است؟

مصوبه ای در حمایت از بورس که اجرای آن تورم زا است

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارش بورسی امروز خود با عنوان شاخص سازی با پول تورمی به این سوژه پرداخته و نوشته است: علی ربیعی سخنگوی دولت اخیرا با استناد به مصوبه قانونی سال ۱۳۹۴ اعلام کرد از هفته آینده صندوق توسعه ملی مجاز است یک درصد از دارایی خود را در صندوق ثبات‌ساز سرمایه‌گذاری کند. پیش‌تر نیز مسئولان بورس اعلام کرده بودند با جدیت در پی اجرایی کردن این مصوبه هستند. بررسی‌ها حکایت از آن دارد که این موضوع به علل مختلف یک سیاست ناکارآمد و تورم‌ساز است.

بورس بازان ریسک این بازار را پذیرفته بودند

این روزنامه در ادامه با انتقاد از این سیاست نوشته است: نکته قابل توجه این است که به منظور حراست از دارایی شهروندان فعلی و آینده، سرمایه‌گذاری با استفاده از منابع صندوق ملی در دارایی‌های کم‌ریسک یا تقریبا بدون ریسک انجام می‌شود؛ دارایی‌هایی مثل سهام‌های مطمئن، صندوق‌های با درآمد ثابت، اوراق خزانه کشورهای ثروتمند، اوراق قرضه مصون از تورم، فلزات ارزشمند، مستغلات و صندوق‌های پوشش ریسک سرمایه‌گذاری. با این حال سرمایه‌گذاری کنونی صندوق توسعه ملی در وضعیتی انجام خواهد گرفت که بازار سهام در حال طی کردن سیر نزولی است.

این به معنای آن است که دولت برای حفظ ارزش در بازار سرمایه دست به دامن منابع صندوق توسعه ملی شده است. جلوگیری از سیر نزولی بورس نیز با هدف جبران ضرر فعالان بازار انجام می‌شود. تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس در واقع خرج کردن از منابع ملت ایران در حال و آینده، برای پوشش زیان عده‌ای است که ریسک فعالیت خود در بورس را پذیرفته بوده‌اند.

تجربه موسسات مالی غیرمجاز در بورس تکرار می شود؟

نکته قابل توجه دیگر از دید گزارش روزنامه دنیای اقتصاد این است که فعالان واقعی بازار سرمایه نیز با این نوع مداخلات دولت در بازار مخالف هستند. به اعتقاد این گروه، پولی کردن غیر‌منطقی شاخص بازار باعث می‌شود که تعادل از بازار خارج شود و نتوان یک ارزیابی دقیق، از آینده بازار ترسیم کرد. در واقع، بسیاری از بازیگران بازار سرمایه، از مداخلات غیرکارشناسی‌ دولت گریزان شده و چشم‌انتظار بازگشت تعادل به بازار هستند.

از سوی دیگر، رانت‌جویان با علم کردن این موضوع که سرمایه مردم در حال سوختن است، دولت را مجبور می‌کنند که از هر منبع موجود یا ناموجود برای پرکردن باک بازار استفاده کند تا بتواند در این زمین دوباره کسب منابع کند، رخدادی که در تجربه غیراصولی از موسسات غیرمجاز دیده و منابع بانک مرکزی، صرف کسب درآمد و پوشش سود بالای گروه‌های خاص شد.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 29
دوست نداشتم: 44
میانگین امتیازات: 0.66

 

 

49 دیدگاه در “جبران ضرر بورس بازان از جیب مردم؟

چه ضرری مردم دارن سهام خود را زیر 50 درصد می فروشند دولت هم کاسب می اید در حراجی می خرد بعد از سه ماه به همین مردم دوباره می فروشد کجا از جیب مردم کاسبی می کند

ماکه متوجه نشدیم دولت دخالت بکند یا نه
مگر این همه فاصله طبقاتی که اقایون رانت خوار صاحب آن شدند ثروت حال وآینده نیست مگر همین شما که قلم میزنی ازاین خوان حال وآینده نفعی نبردی که اگر نبرده بودی الان یک خط هم چاپ نمیشد برو وتحلیلتان بزار در کوزه
من که سوادم بیشتر از سوم راهنمایی نیست میدانم که قلم شما در راه سردار سلیمانی ها زده نشده ونخواهد شد

واقعا نویسنده خیلی بی وجدان است چون فکر می کند بورس فقط جای رانت خواران است ما طبقه پایین که کل سرمایه مون هر چند اندک تو بورس گذاشتیم چی؟

عزیز دل منظور نویسنده این نبود که بورس جای رانت خواران است. منظورش این بود که شما به عنوان یک سرمایه گذار ریسک این کار رو پذیرفته بودید و مسئولیتش هم بر عهده ی خودتون هست. مگه وقتی که بورس بازها تو سود بودین بقیه مردم تو سود شون شریک بودن که حالا با متضرر شدن شون بخوان تاوان ضرر شون رو بدن. برداشتن از صندوق توسعه ملی یعنی برای بورس یعنی شریک کردن غیر مستقیم تمام مردم در ضرر بورس.

تورا به خدا تورا به هر کی میپرستید از سهام های غذایی و سیمانی هم حمایت کنید😭😭😭

50 میلیون نفر در بازار بورس کد دارن، از جیب این 50 میلیون باید برای خودشون هزینه بشه یا نه، بیت المال جای دیگه داره آب میره که نمیخواین بهش بپردازین

وقتی رئیس جمهور از مردم خواست همه چیز را به بورس بسپارند شما کجا بودید؟ از بورس تله ای ساخته اید برای نابودی سرمایه مردم و تامین کسری بودجه. این صندوق متعلق به همه ملت است و قراره یک درصد از اون را برای حمایت بازار مصرف کنند. سهامدارن حقیقی که به حرفهای روحانی اعتماد کرده اند هم درصدی از همین ملت هستند

به ناحق انقدر ننویسین . توی بورس هم ما همین مردم عادی هستیم که اندک سرمایه ای هم که داشتیم با دخالت های نابه جادربورس ازبین رفت
مگه چه گناهی کرده بودیم که خواستیم این اندک سرمایمون جایی سرمایه گذاری بشه ولی همش ذوب شد و رفت

دولت اکثرمردم راتشویق به بورس بازی کرد. بعدهم دستوری باعث ریزش بورس شد. اگردخالت نکرده بودحق باشمابود. اینکه مردم به بورس بی اعتمادشده اندوارزش سهام کمترازارزش بنیادی آنهاشده وبورس فراترازاصلاح ریزش کرده گناه مردم به قول شمابورس بازچیه. طوری صحبت می کنیدانگارکه دولت جداازحکومت است ومردم نبایدبه دولت ونظام اعتمادکنند. حالاکه مردم ضررمی کنندشمادولت رابیگناه می دانیدومی گوییدخودمردم مقصرندوخودشان خواستند. این مردم ازکره ماه بودند. همین مردم بدبخت بودندکه حالاشمادایه مهربانترازمادربرایشان شدید.

دولت ضرر دهها هزار میلیاردی بورس بازها رو میده ولی در زمان توزیع وام حمایتی دو میلیونی کرونا که رانندگان تاکسی اینترنتی هم مشمول آن میشدند این قشر زحمتکش که اکثرا مستاجر و فاقد هرگونه حمایت از قبیل سهام به اصطلاح عدالت و بیمه و … هستند رو خط میزنه .

سلام بیش از ۵۰ میلیون از مردم این مملکت عضو بورس هستند و رهبر فرزانه نیز تاکید بر رفع فقر و اقتصاد دارند چرا ناراحت میشی پول این مردم از صندوق ملی برای خودش مصرف شودضمنا انشاالله بورس سود میکنه و این سالیهاست دیده شده و پول نگران نباش صاحب داره وصندوقدار برگردانده میشه.

مگه مردم رو تشویق نکردید برای حمایت از اقتصاد بیایید تو بورس. برای اینکه تو دام کلاهبردان هم نیفتید به حرف بزرگان و عاقلان گوش کنید و برید صندوق بخرید که حرفه ای عمل میکنند و ریسک کمتری دارند! خوب ما هم چندرغاز سرمایه رو اومدیم چند تا صندوق etf گرفتیم اما الان چی شده؟! همون دارا یکم رو هم که ارزش رسمی اون حداقل 25 تومن هست رو 18 تومن به زور میخرن! خوب به حرف کی باید گوش کنیم. والله دغدغه من بازنشسته حفظ ارزش سرمایه خانواده بود که تو بازار طلا و ارز و خودرو نره و مثلا کمک به اقتصاد ملی باشه ولی الان به غلط کردن افتادم. بابا تو خبرنگار به جای اینکه بیایی نمک به زخم این مردم بیچاره بریزی چرا نمیری گزارش ویژه از اون پدرسوخته های چتر باز که به گفته مسئول رده بالای مملکت حدود 150 نفر هستند که هر کدام بیش از هزار میلیارد تومن سرمایه تو بورس دارند و با گاوبندی چه ها که نمی کنند.
جناب خبرنگار محترم ریسک همیشه برای ما مستضعف هاست که هیچ جایی ظاهرا تو فعالیت های سالم اقتصادی نداریم. نه جایی برای تولید و نه حتی جایی برای کارگری. هر چی میخواهی تولید کنی یه مافیا میاد گند میزنه بهش و بیچاره ات میکنه. تو ساختمان سازی باجگیری مهندسان ناظر و خود شهرداریها، تو کاسبی دست اندازهای اداری هزار جور و …
جناب خبرنگار قلم ات رو قبل از روی کاغذ بردن در جوهر وجدانت کمی بچرخان و بعدا روی کاغذ ببر

بنده و همکارانم پذیرای انتقادات تمام آحاد مردم شریف ایران هستیم اما خواهشمندم با وجود عصبانیت از وضعیت بازار بورس به چند نکته توجه کنید:
1. بنده و همکارانم مثل شما عزیزان در بورس زیان کرده ایم و به اوضاع بورس و بی درایتی مسئولان این بازار و متولیان اقتصاد کشور معترضیم.
2. این مطلب بازنشر چکیده مطلبی است که روزنامه دنیای اقتصاد – پرتیراترین روزنامه اقتصادی کشور – آن را منتشر کرده است و کاماپرس برای آگاهی مخاطبان خود از تحلیل های بورسی که در یکی از معتبرترین رسانه های اقتصادی کشور منتشر می شود، این مطلب را بازنشر کرده است.
3. انتخاب تیتر این مطلب به صورت سوالی برای مبهم گذاشتن دیدگاه کاماپرس و رعایت بی طرفی بوده است.
4. عنوان بورس باز حاوی هیچگونه بار معنایی توهین آمیزی نیست.
5. ناسزا گفتن در زمانی که مطلبی خلاف میل خود می خوانیم ساده ترین راه واکنش به دست اندرکاران رسانه ایست که تلاش می کنند تریبون مردم با دیدگاه های مختلف باشند و با شهامت دیدگاه های شما را منعکس می کنند اما این راه ، بهترین راه ممکن برای ابراز عقیده نیست.

سلام
خداوکیلی فقط یک هفته بیخیال سهام تون بشید و تو صف فروش هجوم نبرید کار درست میشه
من نمی‌دونم اون نفرات که دو هفته تو صف خرید موندن تا سهم بخرند چرا بعد دو ماه هجوم آوردند بفروشند پس برای چی خریدید؟؟؟
مردونه فقط یک هفته تو صف فروش نرید بازار سبز میشه

خیلی بی منطقی. اگه این حرف از خودته، معلومه داری از دلال بازار سکه ودلار حمایت میکنی. که میخای بگی برای بازار ما هم از صندوق توسعه ملی هم برای ما خرج کنین تا سکه و دلار هم سر به فلک بزاره.

اولا چه توهینی بالاتر از این که مردمی که به حمایت از تولید ورونق تولید برخواسته اند و بجای خرید و فروش دلار و دلال بازی پول وسرمایشون رو در هدمت تولید اورده اند بورس باز خطاب کنید ما با سرمایه های اندکمان حمایت خود را از اقتصاد وتولید کشورمان عملا انجام داده ایم .
دوما اگر حتی یک درصد این صندوق هم در این سال جهش تولید به بازار اوردن و رونق این بازار روا نیست پس این پول کجا نیخاد بدرد بخوره یا مثلا کجا میخواهید این پول مردم را سرمایه گزاری کنید که ما نمیدونیم . قطعا پول روتو حساب قرض الحسنه نگه نداشته اند.
سوما اونایی که این جور حرفای یه ادم مغرض را تیتر اول میکنند خودشون بهتر نیدونن که چکار دارن میکنن با این مردم و اقتصاد.
چهارما ما خیلی باادب هستیم که جواب این این ادمایی که 50 میلیون سرمایه گزار حامی اقتصاد بورس باز میخواند با سکوت میدهیم.
پنجما خود نویسنده بهتر میداند که یک ریال ان بحساب کسی نمرود که هیچ تا پایان سال چقدر سود عاید صندوق میشود.

واقعا نویسنده ادم بی وجوانی هست .اقای … وقتی دولت یک کشور مردم را نه یک بار بلکه دهها بار تشویق به سرمایه گذاری تو بورس میکنه وظیفه داره پای حرفش بایسته از اون گذشته اگه بورس بپاشه مطمئن باشید دودش تو چشم همه میره همون طور که الان ریزش بورس باعث شده خونه و خودرو و طلا گرون بشه و سرمایه ها بجای اینکه توی تولید بره تو بخشهای غیر مولد حبس شده در ثانی دولت مگر بدهی موسسات و کارخانه های ورشکسته را نداده چطور اون موقع از بیت المال نبود حالا که میخواد از تولید حمایت کنه صداتون در امده

اولا بورس باز نیستند و حامیان تولید هستند و همین َسهام داران مردم هستند ثانیا ‌‌شما هم پس به جای خبرنگار خبر چین هستید خبر چین معادل بورس باز هست شما َسهام دار خرد را جزو مردم نمی دانید پس اعصاب ادراکی بینایی شما مختل است خبر چین و تحریف شناختی اینجا هست

خیلی پستی جناب نویسنده…توازهمون طیف اقتصاددان هایی هستی که گفتند رشد بورس عامل تورم زاست..خبر جان جان عزیزانت نظرمو بزار…

زمانیکه آقای روحانی و یارانش …مدام در رسانه ها مردم را تشویق به سرمایه گذاری در بورس میکردند و بورس را مکانی امن معرفی میکردند شما چرا مطلبی ننوشتید؟؟؟
حال که بورس مکانی شده که بر پایه منافع دولت رشد و یا سقوط میکند و تمام کسری بودجه دولت ( که حقوق شما نویسنده محترم هم از همین محل تامین میشه) جیب سهامداران برداشت میکنن،شما باز هم سکوت میکردید.
الان که قرار شده ۱ درصد از صندوق به بورس تزریق بشه،شما دست به قلم شدید؟؟؟؟؟
ضمنا شما بهتر از هرکسی میدانید که یکی از منابع تامین بودجه صندوق،مالیات ما سهامداران میباشد.

اهان این ۵۰ ملیون نفر که تو بورسن جزئی از این مردم حساب نمیشن

واقعا تحلیل مزخرفی بود همین شماها هستین که تیشه زدین به ریشه بورس، به تنها دلخوشیه من و امثال من که جایی جز بورس نداشتیم برای سرمایه گذاری و دلبستگی، اینقد تیشه زدین حالا برین خودرو و دلار و طلا و مسکن رو جمع کنید، دم از حال و اینده میزنید مگر سرمایه گذاران کی هستن من و 50 میلیون هموطنم که با خون دل ذره ذره جمع کردیم و اگر هم اخرش چیزی بماسد برای فرزندانمون و ایندگان هست، در اخر بجای سنگ انداختن کمک کنید بستر اماده بشه و همه وارد بشوند تا همه استفاده کرده باشند در بلند مدت، مثالی میزنم، دانشگاه های دولتی هزینه دانشگاه خوابگاه و غذای دانشجو ها را میدهد حالا این انصاف هست که من برم بگم چرا بیت المال رو خرج یه عده خاص میکنید ما هم حق داریم، نه اینجا دیگه سفره ای هست که پهنه برای همه هرکی خودش مختار که استفاده کنه یا نه

بورس اگر نوسانش حساب کتاب داشته باشد، سود و زیانش قابل درک است. مشکل اینجاست که توی این مملکت هر کس هر کاری دلش میخواهد مبکند بدون اینکه از عاقبت کار بترسد. چرا!؟!
چونکه شما برای یکبار هم تا حالا ندیده و نشنیده اید که هطچ مسؤلی بعد از شکست پروژه اش تنبیه و یا به زندان افکنده شود.
یادت هم زا‌د اطن دولت بود که پای خیلی ها را به بورس باز کرد، حالا هم انها را غیرحرفه ای مینامد.

اتفاقا این به نفع اقشار ضعیف است نه فقط سهامداران از وقتی

بورس ریزش کرده مسکن طلا دلار۲۰٪ افزایش قیمت داشتند و همینطور سهم عدالت که متعلق به این اقشار است کاهش قیمت داشته و حتما بارونق بورس قیمت دلار پایین می آید ومشخص است ای به ضرر چه کسانی است

با سلام و ادب
حمایت مالی به ضرر بازاره و نوسانگیرها به یغما میبرند
از طرفی سرمایه ملی مختص تمامی آحاد جامعه است، حتی اگر به صورت وام نیز پرداخت شود، هیچ فایده‌ای ندارد از طرفی با خرید و جمع کردن صفهای فروش، هیچ کمک و حمایتی به بازار نمی‌شود زیرا سهم که بالا میره، همه فروشنده خواهند شد.یعنی خیلی آرام نوسانگیری کنند؟
با خرید بی حساب و کتاب سهام، غیر منطقی رشد می‌کند، ولی وقتی گران شد و همه فروشنده شدند و این بار منطقی، ریزش خواهد کرد.
این چه منطقیه؟
شرکت‌ها در طول مدتی که کرونا بیداد می‌کنه، چه عملکرد خارق‌العاده‌ای داشتند که قیمت سهمشان در طول سه چهار ماه تا پنج برابر شد، آیا بجز این است که تیم های مافیای دلالی، سیگنالی، نوسانگیری، بازیگری، باعث افزایش شده‌اند.
مثل دلالهای بنگاه معاملات ملکی، چطور با دست به دست کردن صوری، یک ملک را به چند برابر قیمت به خریدار می فروشند.
مهمترین چیز در بازار سرمایه، اعتماد سازی و ثبات است نه به این معنی که فقط صعودی باشد بلکه رشد و اصلاح بر مبنای عملکرد واقعی شرکتها و رقابت در کیفیت و کمیت تولیدات.
این حجم از نقدینگی مردم در بورس، باید فرصتی در جهت رونق اقتصادی باشد نه اینکه سرمایه مردم توسط نوسانگیرهای حقیقی و حقوقی، به یغما برود.
اقتصاد همیشه از دلال های طمعکار ضربه خورده
خیلی راحت می‌شود سامانه بورس را ایمن کرد،
چطور تا یک عدد را خارج محدوده قیمت و یا زمان وارد کنیم، سیستم اخطار می دهد.
👈 اگر شخصی، سهمی را خرید و خواست همان روز بفروشد، در اختلاف خرید و فروش، نهایت سودش به اندازه کارمزد باشد. آبشاری بخرد و بفروشد به هر تعداد و دفعه، ولی ‌در آن سهم، در یک روز هیچ سودی نبرد. اگر با حساب و کتاب خریده یا فروخته، لااقل یک روز صبر کند تا مشخص شود که نمی‌تواند آب را گل آلود کند و ماهی بگیرد. خرید و فروش تکراری روزانه هر سهم مجاز باشد، ولی در اختلاف قیمتی نهایتا به اندازه سود کارگزاری و بدون یک ریال سود بیشتر در روز برای حقیقی و حقوقی، سیستم اخطار دهد.
اگر سود می‌خواهند، لااقل یک روز صبر کنند.
یک سؤال:
صبر و سهامداری اگه خوبه، چرا جلوی نوسانگیری و بازیگری گرفته نمی‌شود؟
خیلی از حقیقها هم به نوسانگیری روی آورده‌اند از این بازار اعتماد و خیر و برکت خارج می‌شود و آه و نفرین مردم گریبان این نامردا را خواهد گرفت. سازمان بورس باید جلوی آنها را بگیرد و سامانه را ایمن کند.
ایمن شدن= اعتمادسازی= ثبات در بازار= رشد و اصلاح منطقی و واقعی هرنماد متناسب با عملکرد شرکت در کیفیت و کمیت تولیدات و رقابت سالم
امنیت بازار سرمایه در برابر هر نوع نوسانگیری حتی یک ریال، باعث ثبات، جلب اعتماد و انجام معاملات بر پایه واقعیت و میزان کمی و کیفی تولیدات، خواهد شد و هیچ کس نمی‌تواند سوء استفاده کند، سیستم به او اجازه نمی‌دهد.
نوسانگیری و دلالی، رونق و جذابیت نیست، نوسانگیر زالو صفت، باعث ایجاد حجم کاذب، اصلاح و رشد بی‌حساب و کتاب نمادها و  ترس و نگرانی در بازار می‌شود و این واقعا فاجعه است. در بازار خریدار و فروشنده باید به یکدیگر اعتماد کنند و هر دو دوسود ببرند، فروشنده از کسب روزی حلال و خریدار از کیفیت واقعی محصول.
👈 سازمان بورس که از هر خرید و فروشی سود می‌برد، وظیفه‌اش حمایت از شرکت و سهامدار است و نباید به نوسانگیر اجازه فعالیت بدهد. هرچند در ظاهر تعدد معاملات به سود کارگزاریهاست ولی نوسانگیری در نهایت باعث نابودی سهام  شده و خیر و برکت و اعتماد را از بازار خارج می‌کند، ناله و نفرین مردم وارد بازار می گردد. از طرفی از نظر اقتصادی نیز باعث تورم کاذب در جامعه می‌گردد. فعالیت نوسانگیر هیچ توجیه اعتقادی، علمی و اقتصادی ندارد.
تیم‌های قوی نوسانگیر، که سرمایه مردم را به یغما می‌برند، به اقتصاد و اعتبار بازار ضربه نمی‌زنند؟
آیا اعتماد مهمترین اصل در بازار نیست؟
آیا سامانه بورس در برابر نوسانگیری و بازیگری ایمن است؟
آیا فرصت نوسانگیری و سوء استفاده حقیقی طمع کار نیز، در این بازار مهیا نمی‌شود؟
چرا سازمان بورس، سامانه را ایمن نمی‌کند و از سرمابه هایی که باید در جهت رونق اقتصادی صرف شود، محافظت نمی‌کند؟

نویسنده محترم روزنامه اقتصاد انگار خیلی از تاریخ عقبه خبر نداره که بیش از چهل الی پنجاه میلیون نفر دربورس سهامددارند ولابد فکرمی کنند بیت المال مال جد ورجدشون که اینجوری داره از این حمایت انتقاد می کنه لابد فکر می کنه صندوق توسعه ملی فقط متعلق به لبنان وغیره است ومردم ایران حقی ندارند واقعا خیلی بدبختیم که این کاسه داغ تر از آشها ملل دیگر را بهتر از ملت خود می دانند لطفاً اگر نظر خواسته اید وآزادی بیان وحقیقت است مانع نشر نظر بنده نگردید

اینها واقعا کارشناس هستند؟ به نظرم با الفبای بورس و اتفاقات بورس آشنا نیست

شما هم معلومه که چشم نداری ببینی که بورس درست بشه .این یک در صد بودجه برای حمایت بورس کشور خودمونه و تو مملکته خودمون هزینه میشه .اگه این یک در صدو تو کشورهای دیگه هزینه میکردن مطمعنا جرعت نداشتی چیزی بگی .لطفا نسبت به هموطنای خودت حسود نباش

جبران ضرر بورس بااااز… چه بازی با کلمات مضخرفی… جبران ضرر مردم فلک زده که به دعوت آقایون اومدن تو بازار… چقدرم که شما الان دلسوز مردم شدید.. عجب

اینکه از بورس حمایت بشود برای جلوگیری از تورم ورفتن سرمایه خروجی از بورس به بازارهای موازی مثل مسکن وارز وسکه وطلا ست .این یعنی حمایت از تمامی اقشار …….

اونی که این مطلب رونوشته از اون بیسوادای مفت خوری هست که به نظر خودش خیلی میداند ولی از نظر من ادمی هست که به همه چیز ایراد میگیر واتفاقا هیچ هم به فکر تولید و مفهوم بازار نیست اولا که 45 نیلیون ادم تو همین بازار سرمایه هستند . دوما این در زمانی اتفاق میافتد که سود برگشتی این سرمایه گزاری کاملا مشهود و حداقل در یک بازه شش ماه نزدیک صد ور صد سود خواهد داشت و ان جنابی که این نوشته از همونایی هست که دوست دارد از صندوق پول کلانی بگیرد و بدنبال بهانه ای برای باز مرداخت ان باشد بنظر من اگر عمدا این نظر رو داده خیلی بی وجدانه. من اگر صد میلیارد هم داشتم دقیقا تو همین موقعیت واررد بازار میکردم و سودشو میبردم.

نطرات اینگونه اشخاص که هیچ شناخت یادرکی ازمسایل اقتصادی ندارندوصرفا با بازی باکلمات خودنمایی می کنندارزشی نداردونبایداجازه انتشارآن رابدهند.به این آقابابدفهماندکه سرمایه گذاری مردم دربورس به منظوررونق تولیدوسوددهی انجام می شودووقتی با بازیگری دولت به منظور جبران کسری بودجه سهامداران متضرر میشوندلزوماخود دولت باید این خسارات راجبران نمایدوحداقل قسمتی ازسرمایه مردم راباز گرداندالبته اعتباری که از ضندوق به بورس تزریق می شودمجدداباسودبالا به صنندوق بر میگردد.

آغا بورس و سهام یه چیز مسخرس ینی خودمون یجایی سرمایه گذاری کردیم که اهرم بالا پایین ارزش سرمایمون دادیم دست دولت و زیر دستان دولت الان همینا همین کار دارن میکنن راحت میرفتیم سکه و طلا میخریدیم میذاشتیم بانک ارزش واقعی پولمومون اونیکه رو طلا و سکه رفته هست از ۹۰تومن طلا و از ۱۳۵۰سکه همه ۱۰و ۱۱برابر هرچه شد شده حالا اومدیم بازار سهام ۲۴ساعت شبانه روز استرس داریم تعطیل و غیر تعطیل استرس چهرمون یجوری ضایع افسردگی گرفته که جایی میریم میگه چیه چی شده توهمی هی بخودت فشار میاری قایمش کنی نمیشه کم میاری
میفروشیم پشیمونیم میخریم پشیمونیم میمونیم پشیمونیم میریم پشیمونیم سود میکنیم پشیمونیم زیان میکنیم پشیمونیم کل موامون ریخت همش شد پیشونی …ینی ارزش پولمونم بخایم نگهداریم باید خودمون ذوب بشیم تابتونیم سرمایمونو نگه داریم اونم اگه جون سالم از دست دولت به در ببریم حالا همه جوره سرمون اوردن بعد میان منت میذارن میگن میخان حمایت کنن که نصف پول خودمون اگه دوس داشته باشن تو هر مدتیکه دلشون بخاد برگردونن خب سرمایه با سلامتی خوبه چه فایده این بالا پایینای بی درو پیکر حالا ما ۸۰درصد رو بعضی سهما نداریم الان من ۲۴ساعت گوشی دستمه کل سایتا دور میزنم تو سایتای خارجی هم میرم درمورد سهم تحلیل میگیرم عامو بخدا بی پولی و بی درامدی و بی ارزشی کم بود حالا با بورس با نصف شدن پول و سردرد و استرس و فشار خانواده گریبانگیر شدیم

با سلام خدمت جناب کاوه عزیز و همکاران محترم
به طور حتم در جمع شما و همکاران متضرران بورسی فراوانند.
ذکر عنوان بی طرفی و انعکاس مطلبی که قشر بورس بازان را هدف می گیرد پارادوکس آشکاری است.
خبرنگار باید در وهله اول مردمی و منصف باشد و بدون غرض ورزی مطالب را منعگس کند.
آیا بنده و امثال بنده نمی توانستیم سرمایه خود را روی سکه و دلاری که شک در صعود آن نداشتیم هزینه کنیم؟
آیا وقتی برای رونق تولید و جلوگیری از تورم ناشی از نقدینگی دسترنج تلاش خود را به بورس سپردیم شایسته صدقه هستیم؟
آیا بخش اعظمی از همین مردم در بورس با دستکاری های مکرر حضرات دولیت متضرر نشده اند؟

خواهشا رعایت انصاف و تعقل را در نشر مطالب داشته باشید.

زمانی از جیب مردم خرج کردند که دلار 4200 دادند به یک عده خاص که کالا وارد کنند و بخش عمده ای از آن برنگشت و بخش زیادی از آن هم کالا رو باارز آزاد به مردم قالب کردند . چرا اونجا صداتون در نیومد .

از جیب مردم زمانی خرج شد که دلار 4200 دادند به یک عده که نیازهای مردم رو وارد کنند ولی مقدار زیادیش به کشور برنگشت و مقدار زیادتریشو با دلار نرخ آزاد به مردم فروختند .

یعنی شما بفکر تولید مملکتی ؟و برای چرخ اقتصاد وارد بورس شدی؟سود خودت هیجی

بورس بازار سرمایه هست و بازار سرمایه دو سر دارد سود و زیان
وقتی وارد بورس میشی باید انتظار همه چی رو داشته باشی و حالا که بازار منفی شده باید اشتباه خودت رو قبول کنی. ماهم جزو مردم هستیم و با بورس آشنا. اما تحلیل کردیم و طمع نکردیم و وارد بازار نشدیم و راضی هم نیستیم دیناری از صندوق توسعه ملی صرف بورس بشه

شخصی که میگه بورس هم ضرره هم سود قبول اما اصلاح همیشه بوده در حد نهایتا ۲۰.۳۰ درصد نه اینقدر زیاد که علنا سرمایه طرف رو صفر کنه و بترسه و توی ۶۰یا ۷۰ درصد ضرر بفروشه بعدم کاملا تابلوعه دستوریه اینو بچه کوچیکم متوجه میشه اون رییس جمهوری که گفت بیاید تو بورس بچه بود نمیدونستو به همه گفت بیاید توی بورس؟البته اشتباه کردیم قبول چون رییس جمهور هرچی تاحالا گفته خلافش درست بوده و وقتی میگه برید توی بورس یعنی شما برعکس عمل کن ما بازم مثله ۴و ۸ سال گذشته گول خوردیم .اینم نمیزارید میدونم ایران خیلی آزادیه بیانه!!!!

دوستان کاملا واضحه این وضعیتو در بورس ایجاد کردن که مردم سرمایه هاشونو با ضرر بفروشن و بعد برن تزریق کنن به بازار دلارو طلا و بعد همون دلارو طلا افت کنه و تنها یه جوه روانی ایجاد کردن واسه این ملت فقط من موندم اینا به مرگ هم اعتقاد دارن؟به اینکه آهه این ملت و بازی هایی که داره باهاشون میشه.جوونیمون با داشتن مسعولای دزدو کلاهبردار تلف شد بجای اشتغال زایی و بها به توسعه مملکت همه بیکار فقط کارشون شده دلال بازی خجالت بکشید ای مسعولین این لقمه های حرام از گلوتون ان شالله پایین نمیره یه جووون یه بازنشسته با پس انداز کمی که داره با حقوقه کمی که داره جمع میکنه بیاره توی بورس که بتونه یه ماشین دست دومه آشغال ایرانی بخره یه پدر بازنشسته بتونه یه جهازه خیلی مختصری واسه دخترش بگیره بعدم میگن ازدواج کنید نسله شیعه زیاد بشه اگه شیعه ماییم که داریم این بلاهارو سره هم دیگه میاریم نسلمون منقرض بشه بهتره شماها از شمرو یزیدم بدترید تا دیروز هرکس حرف میزد در مورد این مملکت دفاع میکردم از امروز جز رهبر همه مسعولارو دزدمیبینمو بس فقط خدا ازتون نگذره

چرا دیدگاهمو حذف میکنید؟مگه چیزی جز حقیقت گفتم که به ضررتونه؟این مملکت اگه آزادیه بیان داشت این نبود اوضاعه مردمه بدبختش

یعنی نویسنده اینقدر بفکر کل مردم و آیندگان هست
خب بنویس خمس و زکات رو بدید که برای تمام آحاد ملت مفید است
ما ریسک بازار سالم رو پذیرفتیم نه ریسک بازار دستکاری شده
اگه خودتم توی بورس پولت رفته بود اینجوری می نوشتی
چیشششششش

اقا بورس یک بازار سرمایه هست که هم سود داره وهم ضرروفردی که وارد بورس میشه باید یک مقداری صبور باشد، طوری نباشد که با کوچکتذین حرکت سریع برن تو صف فروش واین را هم به عزیزای که ادعا دارن که به تولید کمک میکنند اصلا اینجور نیست بلکه فقط کمک به پرکردن جیب یکسری افراد هستند وبابت این موضوع برن تحقطقات که ببینن که بورس فقط سرمایه ثابت یک شرکت در حال خرید و فروش وتاثیری بر تولید نداره ولی برعکسش هست که تولید بر بورس اثر میگذا رد

خداوند انشالله هر چه زودتر شما را شفای عاجل دهد
تنها خواسته من از خداوند این است که شما را بدون نوبت شفا دهد

چقد کوته فکردید شما .. مردم پولشونو نبردن دلار یا بیت کوین یا طلا بخرن اومدن سهام شرکت وطنی خریدن تا هم چرخ تولید بچرخه و هم یه سرمایه گذاری باشه ، بد کاری کردن؟ .. رسوندن نون به چهارتا کارگر کار بدکاریه ؟ سهامدار چه گناهی کرده این وسط؟ .. منی که یک میلیارد شش ماه پیش داشتم باید میرفتم یه زمین میخریدم میساختم و بعدش خدا تومن میکردم تا حالت جا بیاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *