وام 200 میلیون تومانی با سود صفر درصد بانک مسکن را چگونه بگیریم؟

بانک مسکن اعلام کرد در قالب طرح جدیدی به نام طرح صفر و صفر به ارائه وام بدون سود می پردازد. بررسی شرایط این تسهیلات حکایت از آن دارد که متقاضیان می توانند در قالب این طرح جدید تا 200 میلیون تومان وام با سود صفر درصد دریافت کنند.

به گزارش کاماپرس، وام 200 میلیونی بانک مسکن که قرار است با سود صفر درصد به واجدان شرایط پرداخت شود بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط کاماپرس ، از نظر ارزان قیمت بودن – صفر بودن سود – و چشمگیر بودن مبلغ تسهیلات، در نوع خود وامی منحصر به فرد به شمار می‌آید.

آنچه درباره این وام توسط بانک مسکن اطلاع رسانی شده تیم تولید محتوای تسهیلاتی کاماپرس را به این نتیجه رساند که تسهیلات مذکور – که عنوان طرح «صفر و صفر» به آن داده شده – در واقع متناسب سازی طرح دیگری به نام طرح «2 و 1» با شرایط و نیازهای بسیاری از متقاضیان وام و سپرده گذاران بانک مسکن است که در ازای سپرده‌گذاری در این بانک تمایلی به دریافت سود ندارند بلکه  مایلند با سپرده گذاری در بانک مسکن بعد از گذشت مدتی، اولویت استفاده از تسهیلات بانکی با کمترین سود به آنها داده شود.

برای پاسخگویی به این دسته از متقاضیان، بانک مسکن در طرح جدید تسهیلات «صفر و صفر» ، شرایط را برای سپرده گذارانی که به هر دلیل تمایلی به دریافت سود بانکی ناشی از سپرده گذاری ندارند به گونه ای تعریف کرده است که در زمان مشخصی از وام بانکی تا سقف 200 میلیون تومان بر پایه این حساب، بدون پرداخت سود بهره‌مند شوند.

 

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

شرایط دریافت وام 200 میلیونی با سود صفر

چنانچه شما هم از جمله سپرده گذارانی محسوب می شوید که دریافت سود سپرده از بانک مسکن با نرخ سود فعلی برایتان جذاب نیست و تمایل به دریافت وام ارزان دارید  و می خواهید از شرایط دریافت وام با سود صفر درصد بانک مسکن مطلع شوید باید بدانید طبق بررسی های کاماپرس، تمام شرایط و ضوابط این طرح از جمله سقف وام – یعنی 200 میلیون تومان – مشابه طرح «2 و 1» است و تنها تفاوت مهم این وام با طرح مذکور این است که هم نرخ‌ سود سپرده و هم نرخ سود تسهیلات اعطایی در این طرح صفر درصد تعیین شده است.

به این ترتیب مهم ترین شرایط دریافت وام تا سقف 200 میلیون تومان در این طرح بر اساس بررسی کاماپرس از آنچه بانک مسکن پیش از این درباره وام طرح «2 و 1» اطلاع رسانی کرده به شرح زیر است:

1- حداقل مبلغ سپرده‌گذاری برای دریافت این وام از بانک مسکن 100 میلیون ریال – 10 میلیون تومان – است. افتتاح حساب یا نگهداری مانده حساب کمتر از 10 میلیون تومان امکان‌پذیر نبوده وکاهش مانده به کمتر از 10 میلیون تومان هم شما را از دریافت وام محروم می کند.

2- ضوابط افتتاح حساب یا انتقال آن، مطابق ضوابط و شرایط عمومی افتتاح و انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار بانک مسکن است.

3- نرخ سود علی‌الحساب سپرده، سالانه صفر درصد است.

4- صاحبان این سپرده، امکان دریافت تسهیلات در قالب مرابحه عام، حداکثر به میزان 85% مبلغ سپرده‌گذاری را دارند.

5- سقف وام برای هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی (دارنده حساب موصوف) در «طرح 2 و 1» (طی یک قرارداد تسهیلاتی یا قراردادهای متعدد) در بانک مسکن، 000ر000ر000ر2 (دو میلیارد) ریال – 200 میلیون تومان – تعیین شده است.

توضیح: با توجه به تعیین سقف فردی 000ر000ر000ر2 (دو میلیارد) ریال برای مجموع تسهیلات هر شخص در «طرح 2 و 1»، لازم است علاوه بر استعلام‌های مورد نیاز در زمان افتتاح سرلوحه تسهیلات، همزمان با افتتاح قطعی تسهیلات نیز، مجدداً از سامانه‌های ذی‌ربط استعلام گردیده و سقف تسهیلات مرابحه عام دریافت شده مشتری در تمامی شعب بانک مسکن کنترل گردد تا مجموع تسهیلات مرابحه عام پرداخت شده به هر شخص در این طرح، از سقف فردی تسهیلات تعیین شده فراتر نرود.

6- نرخ سود تسهیلات مرابحه عام در «طرح صفر و صفر» معادل صفر درصد بوده و نرخ وجه‌التزام این تسهیلات نیز  24% تعیین شده است.

7- حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات در بخش مسکن  60 ماه و در بخش خدمات 24ماه می‌باشد.

8- روش بازپرداخت تسهیلات مرابحه عام در این طرح، صرفاً به صورت اقساط ماهانه امکان‌پذیر بوده، پرداخت تسهیلات مرابحه عام در این طرح به صورت نسیه دفعی و یا ترکیبی امکان‌پذیر نیست.

اخبار مرتبط با وام های بانکی:

توضیحات مهم بانک مسکن

بانک مسکن در اطلاعیه ای که درباره طرح جدید خود صادر کرده توضیحاتی به این شرح نوشته است: به منظور تسهیل در شرایط طرح «2 و 1» و طرح «صفر و صفر»، از این پس، دامنه شمول پرداخت تسهیلات در هر دو طرح یاد شده از بستگان درجه یک به بستگان نزدیک سپرده‌گذار مطابق با تعریف صندوق‌های پس‌انداز مسکن (شامل پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ و نوه) افزایش می‌یابد.

همچنین در راستای یکسان‌سازی ضوابط و مقررات، برداشت از سپرده (وثیقه) در طرح‌های «2 و 1» و «صفر و صفر» به منظور وصول مطالبات معوق بانک، همانند رویه حاکم بر سایر طرح‌های بانک از قبیل سپرده «رها» و «مانا» صرفاً پس از ورود مطالبات بانک به طبقه غیر جاری صورت می‌پذیرد.

مدت زمان تقسیط تسهیلات پرداختی در قالب طرح «2 و 1» و طرح «صفر و صفر»، در بخش خدمات، از 5 سال به 2 سال کاهش یافت. بدیهی است، کماکان اعطای تسهیلات در بخش مسکن با مدت بازپرداخت حداکثر 5 سال در قالب هر دو طرح امکان‌پذیر است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

 

 

 

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 108
دوست نداشتم: 72
میانگین امتیازات: 1.5

27 دیدگاه در “وام 200 میلیون تومانی با سود صفر درصد بانک مسکن را چگونه بگیریم؟

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ اینقدر خندیم که سر درد گرفتم …اینم از جوک 1400

واقعن ازدستوری که ریاست محترم بانک مسکن درپرداخت وام 200000000میلون تومانی که داداند بینهایت تقدیروتشکررابرای ایشان وکارکنان بانک مسکن راداریم.

حالا وام اول ببیند میتونی بگیرید بعد تقدیر تشکر کنید
شاید اصلا برای نورچشمی ها هست

بانک مسکن نسبت به بانکهای دیگه خیلی خوب هستش، این طرح هم طرح خوبی هستش.

بله وام صفر درصد می دهند به شرط که ما را جز اقوام درجه یک وحتی المکان درجه دو به حساب بیاورند این چیزی بوده که الان 1440 ساله داره اجرا می شود وچیز نوع وجدیدی نیست.حتی همون 10میلیون را هم نمی خواه سپرده کرد.اگر مردم عادی بخواند از این تسهیلات استفاده کنند حداقل 500میلیون سپرده کنند تا 200میلیون بگیرند که این هم عقلا نیست واین طرز فکر رئالیسم ها می باشد.بانک مسکن خسته نباشی با این تسهیلات ویژه تون

باسلام…یعنی۲۵۰میلیون باید حساب باز کنید و بعدش۲۰۰میلیون وام بگیرید..دمشون گرم…بانک انصار به سپرده شمابه اصصلاح۱۸%سود میده یعنی هر۱میلیون۱۵هزارتومان…وبعدش وام را با کارمزد۲۱%میدهد…ومردم عادی وبازنشسته و از کارافتاده مثل خودم عمرا۲۵۰میلیون پول داشته باشیم..یک پراید مدل۸۷و مستاجر و حقوق ازکار افتادگی بخور نمیر…..آقایون سلامت باشند ماها میلیون .میلیون فدای تا موی ریئس جمهور راست گو و صادق ما که تمام فکرش رفاه و آسایش مردم است….و ملت ایران هیچ شکی ندارند .خداییش اگر فکر کنید خلاف اینه من ناراحت میشم…والا یک مرتبه ماهم مثل آقای روحانی حرف بزنیم!!!کی به کیه…والا اگر انتشارش بدید.عمرا

اگر ۱۰ میلیون سپرده کنید گفته 85 درصد مبلغ سپرده میتونید وام بگیرید یعنی ده تومان بزار ۸,۵۰۰ بگیر واقعا از مسولین سپاسگزارم آخه اگر کسی میخواد وام بگیره سپرده میتونه بگیره وام برا آدم فقیره نه برای سپرده گذار بعد بیاد ده بزاره هشت ونیم بگیره با سود به شما قسط بده

احتمالا در این طرح پول ها از مردم میگیرن با سود صفر درصد بین خودشان تقسیم میکنند
آخرش هم بعد کلی انتظار مردم میگن به همه نمیرسه

نحوه پرداخت وام مسکن جدید صفر ، صفر کاملاً توضیح دهید برای دریافت وام ۲۰۰ ملیونی شرایط مبلغ سپرده گذاری ومدت برای دریافت ومدت بازپرداخت را (ممنونیم از این طرح جدید)

من بااین وضع اقتصادی که نه پدردارم نه کاردارم نه پس اندازنه خونه با۲.۶۰۰حقوق ازطرف پدرکه میگیرم چجوری زندگی کنم تاحالایه قرون نتونستم وام بردارم یه فکری برااونایی که خونه ندارن بکنیداینجوری باشه تااخربایدبدون خونه بمونیم اجاره هام خیلی زیاده

بله درست میگین ما مردم عادی هستیم ومیدونیم نمی‌رسه به ما فامیل درجه یک اول دوم فامیلهای درجه دوم سوم هم سفارش کنندها ریاست محترم بانک مسکن دوتادخت. دارم هیچکدام خونه ندارن من هم بازنشسته هستم خونه هیچی لونه ندارم سفارش ما رو نکنید فقط دستور بدین به فامیلها شون وام ندید که به مردم عادی نرسه ما توی این مملکت فقط پارتی بازی دیدیم اول بهت میگن پارتی داری میگم نه برو گم شو

235میلیون یکسال بذاری سودش بره تو جیب بانک بعد یکسال با کلی منت هشتاد و پنج درصدش بهت وام بدن اسمشم بذارن بدون سود پس سود یکسال سپرده گذاری چی اون حساب نیست بابا خیلی باحالید شما

منظور بانک مسکن اینه که هرچی پول بذارین تا ۸۵ درصد از سپردتون رو بهتون وام میدن..یعنی برای دریافت وام تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان باید نزدیک ۲۴۰ میلیون تومان پول سپرده کنی تا ۲۰۰ میلیون بهتون وام بدن

احتمالا اونقدر که سود بانکیش بشه ۲۰۰ میلیون تومن😄😄😄😄😄

بابا بانک مهر که بهتره خخخخخ اون ۱۰۰ درصد سپردتو وام می ده
این ۸۵ درصد
چقدرم تو بوق و کرنا می کنن وام بدون سود🤣😂😅
پول خودتو بهت وام می دن اونم با منت😁
اگه من ۲۰۰ میلیون داشته باشم مگه مریضم بیام سپردش کنم
تا شما بهم همونو وام بدین

کاش یکم این مسئولان و مدیران مارا مثل خودشون …. نمی دیدن.

خجالت نکشید
بگید 85 درصد اندوخته وام میدیم چرا مردم رو سردرگم میکنید، اینم کلاه شرعیه؟
با همه چیز مردم بازی میکنید

به چیزی اعتقاد ندارم که قسمش بدم نابودتون کنه
ولی میشید
بزووووووووووودی

موقع وام دادن اونقدر از آدم مدرک میخوان که آقا وار انصراف بدی.سال ۹۳ برای ۳تومان!!!!!! وام ازدواج به همین نتیجه رسیدم کارمند بانک هم به من گفت من اینجا نشستم که جلوی وام گرفتنت را بگیرم

الان ۲۰۰تومان وام مسکن درخواست کردم ۲۲_۳تومن پول اوراق میگیرند وباید ۴تومن شهرداری ودارای ومحضر بدی ۳تاحساب تومسکن تاحالا باز کردیم ۴۰۰ملیون هم پس میگیرند یعنی ۱۱۵/درصد

این بانک تماما ربا بوده . من برای خرید آپارتمان نیاز به صد میلیون داشتم . بانک گفت ۸۰ میلیون میده ۱۲ ساله بیست میلیون اوراق باید بگیرم پاره کنن . ۴۰ میلیون هم میده پنج ساله . که پنج میلیون اوراق باید ابطال کنند . یعنی عملا از ۱۲۰ میلیون ۲۵ میلیون کم میشه یعنی من کلا ۹۵ میلیون میگیرم و باید ۲۵۵ میلیون پس بدم . مبلغی هم باید مسدود شود . این ربا نیست ؟ تا ۱۲ سال هم سند در رهن خواهد بود . ولی از بانک ملت گرفتم طی یک هفته ۱۲۰ تومن سند هم در رهن نیست تا الان یک سوم باقی مانده . علی برکت الله . بد ترین بان ها بانک مسکن هست به نظر من

شما دیگه کی هستید تو روز روشن دروغ میگید و کلاهبرداری میکنید حالا من کار به شرایط دادن وام ندارم ولی یه سوال؟؟؟سود سالیان سپرده گذار برمیدارید بعدش میگید تا 85درصدش وام بدون سود میدید…شما همون وامهای کلانی که بدون سپرده و بدون ضمانت دادید پس بگیرید دیگه نمیخواد منت بزارید چون بیت و ماله البته شما که نمیفهمید معنیش چیه…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *