آیا رشد قیمتی بیت کوین ادامه‌دار خواهد شد؟

بیت کوین همچنان در روند عملکرد یک هفته اخیر خود روند مثبتی داشته و در طی همین زمان 1.36 درصد رشد کرده است. اکنون این رمزارز معروف در محدوده 45 هزار دلاری قرار دارد. دیروز ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده به بیشتر از 2 تریلیون دلار رسیده که این اتفاق برای اولین بار از ماه مه به وقوع پیوست. همچنین تا صبح امروز حجم کل معاملات رمزارزها، با بیش از 2 درصد افزایش، به میزان 113.61 میلیارد دلاری رسید.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار رمزارزها اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، آخرین بازیابی قابل توجه بیت کوین، پس از فروش شدید آن، در ماه‌های ژوئن و جولای رخ داد و پس از آن، در آوریل به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد. به گفته ویجی آیار، مدیر توسعه تجارت در صرافی ارز دیجیتال لانو، افزایش کنونی قیمت بیت کوین نتیجه خرید گسترده آن در محدوده قیمتی 20 هزار تا 30 هزار دلاری است.

با وجود رشد قیمتی بیت کوین، در سه ماهه اخیر موج منفی زیادی به سمت این ارز دیجیتال از سوی صاحب منصبان کشورهای مختلف روانه شد. یکی از بزرگ‌ترین تجدید نظرهای نظارتی در صنعت رمزارزها از سوی مقامات چینی بود. این دسته واکنش‌ها باعث توقف استخراج عملیات بیت کوین و نقل مکان ماینرها از چین به مناطق دیگر شد. همین کار یکی از دلایل اصلی سقوط بیت کوین به پایین سطح 30 هزار دلاری در ماه آوریل بود.

والمارت هم به دنیای رمزارزها پیوست!

اما همچنان پذیرش این رمزارز توسط فروشگاه‌ها و نهادهای بزرگ باعث افزایش مقاومت بیت کوین در برابر نزول قیمتی شد. در چند روز اخیر هم برخی اخبار درباره پذیرش این ارز دیجیتال در سطح جهانی، قیمت را به کانال‌های بالاتری سوق داده است. دیروز والمارت، یکی از فروشگاه‌های مطرح زنجیره‌ای در جهان، رسما ورود خود را به دنیای رمزارزها اعلام کرد.

خبر این رسمیت با انتشار آگهی استخدام متخصص حوزه رمزارزها توسط شرکت والمارت منتشر شد؛ این اقدام فروشگاه بزرگ جهانی قیمت بیت کوین را تا محدوده 47 هزار دلاری افزایش داد.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.