فروش فوق العاده خودرو ؛ شرط جدید اعلام شد

کمیته خودرو در آخرین جلسه خود که روز جمعه برگزار شده بود، رویکردهای جدیدی را برای نوبت بعدی فروش ویژه خودرو در نظر گرفته است.

به گزارش کاماپرس، برخی شرایط  مرحله اول فروش ویژه خودرو که هفته قبل به مناسبت عید فطر به اجرا درآمده بود مورد انتقاد بسیاری از خریداران واقعی قرار گرفته بود؛ چراکه معتقد بودند اتخاذ چنین رویکردهایی موجب جلوگیری از ورود دلالان و سودجویان به پروسه ثبت نام و خرید خودرو نخواهد شد. که با تصمیم وزارت صمت، برخی از این موارد سختگیرانه‌تر شدند.

بنابر اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس تصمیم جدید کمیته خودرو، عدم ثبت نام خودرو در ۴۸ ماه گذشته و دارا نبودن پلاک فعال در هر خانواده، شروط جدید برای ثبت‌نام متقاضیان در فروش فوق‌العاده تابستان ایران‌خودرو و سایپا است.

جلسه کمیته خودرو روز گذشته، ۲۳ خرداد ۹۹ با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاه‌های نظارتی، معاونان وزارت صنعت و خودروسازان برگزار شد. براساس مصوبات کمیته خودرو مقرر شد تا در پیش‌فروش‌های آتی شرط عدم خرید خودرو ظرف ۴۸ ماه گذشته از خودروسازان ملاک عمل به‌عنوان شرایط ثبت نام قرار گیرد. یکی دیگر از شروط ثبت نام در مرحله فروش فوق‌العاده خودرو در فصل تابستان نیز، عدم وجود پلاک فعال در هر خانواده است. با این اوصاف، اگر پدر خانواده دارای خودرو با پلاک شخصی خود باشد، مادر خانواده اجازه ثبت نام نخواهد شد. جزئیات این قانون جدید برای فرزندان خانواده که بالای ۱۸ سال سن و دارای گواهینامه رانندگی باشند، هنوز نامشخص است.

پایان پیام

 

مرتبط با : ایران خودروسایپا
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.