ساینا S بخریم یا ساینا آپشنال ؟

در آخرین فروش فوق العاده شرکت سایپا، ساینا S هم عرضه شد، اما این خودرو چه تفاوتی با ساینا آپشنال دارد و خرید کدام یک از این دو خودرو به صرفه تر است؟

به گزارش کاماپرس، قیمت نهایی ساینا S در کارخانه حدود ۱۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است، یعنی حدود 37 میلیون تومان گران‌تر از قیمت مصوب ساینا EX معمولی. این خودرو در طرح فروش فوق العاده سایپا در بهمن ماه برای تحویل در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ و با پیش پرداخت علی الحساب ۶۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به متقاضیان پیش فروش شد.

خودرویی که تا قبل از این مرحله در پیش فروشها جایی نداشت و گفته می شد، فعلا تولید آن با مشکل روبرو شده است. اما حالا و با عرضه آن در آخرین پیش فروش سایپا کارشناسان بازار خودرو معتقدند این مشکل برطرف شده است و این خودرو به زودی وارد بازار می شود. با این اوصاف و با ورود عضو جدید از خانواده سایپا این سوال پیش می آید که خرید کدام یک از انواع ساینا بهتر است؟ ساینا S جدید یا ساینا آپشنال؟

قیمت ساینا آپشنال فقط کمی بیشتر است

با اینکه قیمت ساینا S در کارخانه حدود ۱۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است، اما حواله آن در بازار با قیمت ۱۴۵ تا ۱۵۰ میلیون تومان معامله می شود. قیمت ساینا آپشنال هم در بازار حدود ۱۵۲ میلیون تومان است.

هر دو خودرو سه ستاره هستند

بر اساس گزارش ارزشیابی کیفی خودرو که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران انجام شد، ساینا معمولی سه ستاره کیفی به دست آورده است. در ارزشیابی به ستاره های ساینا S و ساینا آپشنال اشاره ای نشده است، اما با توجه به نتیجه ارزیابی بعید است این دو خودرو از لحاظ کیفی با هم فاصله زیادی داشته باشند و به اعتقاد کارشناسان بازار خودرو،‌ساینا S و ساینا آپشنال هم ۳ ستاره کیفی دارند.

مشخصات فنی ساینا آپشنال و ساینا S

ساینا آپشنال به پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۸ سوپاپ مجهز است که ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر تولید می کند. همچنین جعبه دنده ۵ سرعته دستی توان این پیشرانه را به چرخ های جلوی ساینا آپشنال می رساند.

اما مهم ترین نکته در ساینا S این است که سایپا، پیشرانه آنرا (برای پاس کردن استانداردهای زیست محیطی سال 99) به یورو5 ارتقا داده است. در ساینا S سایپا از همان موتور 1.5 لیتری M15 معروفش استفاده کرده که همچنان 87 اسب بخار قدرت و حدود 128 نیوتن متر گشتاور دارد، یعنی قدرت موتور هر دو خودرو شبیه هم است.

آپشن های ساینا S بهتر است یا ساینا آپشنال؟

ساینا S مجهز به شیشه دودی عقب، دی لایت، اتولایت، جلوپنجره جدید با قاب استیل، رینگ آلومینیومی جدید، دوربین عقب و بلوتوث، فرمان جدید با دکمه های کنترلی، روکش چرم صندلی ،سنسور فشار باد تایر و صفحه کیلومتر جدید است.

آپشن های ساینا آپشنال هم شامل فرمان دی کات، دکمه‌های کنترلی روی فرمان، مانیتور 7 اینچی لمسی، دوربین عقب، نویگیشن،بلوتوث، سنسور عقب، دزدگیر جدید، سپرهای دو رنگ، شیشه دودی عقب و روکش چرم صندلی ها می شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : سایپا