بازنشستگان تامین اجتماعی در برابر تمام هزینه های کرونا بیمه می‌شوند

یک مقام مسئول در کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی، از پوشش تمام هزینه های درمان کرونا توسط بیمه تکمیلی بازنشستگان خبر داد.

به گزارش کاماپرس، این نکته برای همه روشن شده است که خطر کرونا برای افراد سالمند بیشتر است و مبتلایان نیازمند به بستری این بیماری نیز بیشتر افراد سالمند و قشر بازنشسته هستند. از این رو، هزینه های درمان کرونا برای بازنشستگان دغدغه جدی به شمار می رود اما این دغدغه توسط بیمه تکمیلی بازنشستگان برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی تا حد زیادی برطرف می شود.

بنا به اعلام مهر، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه خبر خوبی به بازنشستگان داده و اظهار کرده است: در قرار داد جدید بیمه تکمیلی تمامی خدمات مربوط به ابتلاء به ویروس کرونا از تست تا بستری را برای بازنشستگان این سازمان تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید:

علی اصغر بیات، از انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی خبر داده  و در مورد این قرارداده گفته است: شرکت بیمه آتیه سازان حافظ خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ بر عهده خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بازنشستگان و مستمری بگیرانی که قبلاً تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده‌اند نیازی با مراجعه مجدد به کانون‌ها را ندارند و تمامی آنها تحت پوشش بیمه تکمیلی جدید خواهند بود. همچنین بازنشستگانی که تا کنون بیمه تکمیلی نبوده و یا قصد حذف بیمه را دارند نیز ۳ ماه از ۹۹/۹/۱ تا ۹۹/۱۲/۳۰ فرصت دارند تا نسبت به حذف و اضافه مشخصات خود و افراد تحت پوشش در لیست قرارداد جدید با مراجعه به دفاتر کانون‌ها و یا سایت کانون عالی بازنشستگان اقدام کنند.

افزایش سقف تعهدات درمان های فوق تخصصی به 40 میلیون تومان

بیات با بیان اینکه مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد جدید به ازای هر نفر ۶۵ هزار تومان است، افزود: در قرارداد جدید سقف تعهدات درمان فوق تخصصی را با ۱۰۰ درصد افزایش، از ۲۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش داده‌ایم.

وی به افزایش تعهدات دیگر در قرار داد جدید بیمه تکمیلی اشاره کرد و گفت: سقف تعهدات بستری عمومی هم از ۶ میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافته است. تعهدات خدمات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمانی سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی و سی تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، انواع سی تی اسکن، انواع رادیولوژی، انواع ام آر آی و بسیاری دیگر از خدمات را به میزان یک میلیون و هفتصد هزار تومان افزایش داده‌ایم و همینطور تعهدات مربوط به خدمات درمانی عمل‌های مجاز سرپایی، انواع آزمایش‌ها، لیزیک، بیماران خاص و صعب‌العلاج و … نیز افزایش خوبی داشته است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام