15 نکته خواندنی از محصولات غذایی اویلا و فامیلا

صنعت غذایی کورش، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ است که در سال 1380 با نام «شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران» به منظور توسعه کسب و کار و ورود به حوزه صنایع غذایی کار خود را شروع کرد. این شرکت از ابتدای تاسیس، تولید محصولات مختلفی همچون انواع روغن‌های خوراکی، دانه زیتون، روغن زیتون، رب گوجه فرنگی، تن ماهی، کنسروجات، انواع مربا، ترشی و… با برندهای اویلا، فامیلا و کیمبال در برنامه کار قرار گرفت.

در ادامه مطلب، کاماپرس به معرفی و توضیح 15 نکته درباره شرکت صنعت غذایی کورش می‌پردازد.

۱. در آغاز کار تولید محصولات با رویکرد بهره گیری از ظرفیت خالی کارخانجات کشور به صورت برون سپاری شروع شد.

۲. این شرکت نخستین کارخانه خود را در سال 1392 در شهرک صنعتی حیدریه در استان قزوین خریداری و راه اندازی کرد و یک سال بعد پروژه احداث کارخانه صنعت غذایی کورش در شهرک صنعتی اشتهارد شروع شد.

۳. هم اکنون تولیدات شرکت صنعت غذایی کورش، در دو کارخانه اشتهارد و تاکستان انجام می‌شود. همچنین به منظور تکمیل زنجیره تامین و اهداف کیفی و اقتصادی دیگر، مخازن ذخیره روغن شرکت صنعت غذایی کورش به ظرفیت 36 هزار تن در بندر امام خمینی(ره) در سال 95 افتتاح شد.

۴. از ابتدای سال 95، حوزه محصولات روغنی از شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران تفکیک شده و اداره آن در شرکت صنعت غذایی کورش متمرکز شد. صنعت غذایی کورش در ابتدای سال 96، با حدود 500 نفر همکار به حضور و تولید در عرصه صنایع غذایی ادامه می‌دهد. از جمله دستاوردهای ویژه این حضور، در راستای رویکرد نوآورانه و سلامت محور شرکت، تولید روغن‌های ویژه‌ای مانند روغن سرخ کردنی بدون پالم است که برای نخستین بار به مصرف کنندگان ایرانی عرضه شده است.

۵. برندهای اویلا، فامیلا، کیمبال و سانتین از زیرمجموعه شرکت صنعت غذایی کورش محسوب می‌شوند.

۶. برند اویلا در سال 1382، به منظور تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت شد. دامنه محصولات تولیدی تحت نام برند اویلا، انواع محصولات خانواده روغنی، از جمله روغن‌های جامد و مایع و غیر روغنی شامل تن و رب را در بر می‌گیرد. اویلا به منظور ارائه سبد کامل محصولات غذایی، مجموعه وسیع و متنوعی از روغن‌های خوراکی متناسب با هر نوع پخت و پز و رژیم غذایی را در برنامه تولید و توسعه خود قرار داده است. این برند به این فکر می‌کند که برای هر وعده غذایی ما از یک املت ساده برای صرف صبحانه، یک خورش خوشمزه برای ناهار، یک کیک لذیذ و خوش طعم برای عصرانه تا یک سالاد خوش مزه برای شام، روغن ویژه ای را معرفی کند.

۷. یکی از محصولات بی رقیب برند اویلا، روغن سرخ کردنی بدون پالم است که در سال 1394، برای نخستین بار در ایران تولید و به بازار عرضه شد و با استقبال فوق‌العاده‌ای از سوی مصرف کنندگان رو به رو شد.

۸. برند فامیلا در سال 1384، به منظور تکمیل سبد خانوار ثبت شد. در آغاز با تولید انواع ماکارونی به عرصه مواد غذایی وارد شد و به مرور محصولاتی مانند رب گوجه فرنگی، تون ماهی، روغن زیتون، سرکه سیب، سرکه بالزامیک و دانه زیتون را به سبد محصولات تولیدی خود افزود.

۹. در سال 1388، فامیلا به منظور تکمیل سبد غذایی خود چهار روغن خوراکی|آفتابگردان، سرخ کردنی، کانولا و ذرت| را به بازار وارد کرد.

۱۰. در حال حاضر فامیلا با تداوم در کیفیت، نوآوری در محصولات، ارتباط ثابت با مشتریان و تلاش به منظور حفظ مشتریان وفادار به برندی مورد اعتماد و محبوب تبدیل شده است.

۱۱. برند کیمبال در سال 1388 به ثبت رسید. این برند در آغاز با تولید انواع روغن وارد عرصه مواد غذایی شد و به مرور محصولاتی مانند خیارشور، کنسرو تن ماهی، کنسرو زیتون، کنسرو لوبیا چیتی، کنسرو عدسی، ترشی سیر و کنسرو رب گوجه فرنگی را به سبد محصولات تولیدی خود اضافه کرد.

۱۲. برند سانتین به منظور قرار دادن مشتریان خاص وارد زنجیره تولید محصولات روغنی و غیر روغنی شد و در حال حاضر اغلب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‍شود.

۱۳. صنعت غذایی کورش دارای لوح تقدیر واحد برتر قابل تقدیر در زمینه سازگاری با کم آبی سال 98 و تقدیرنامه سومین کنگره بین‌المللی تغذیه سال 97 است. همچنین از جمله افتخارات این شرکت می‌توان به دریافت تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان سال 97، تندیس همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور سال 96 و تندیس سیمین برند محبوب سال 92 هستند. کورش همچنین تندیس سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره تغذیه ایران در سال 97، تندیس نکوداشت صنعت، معدن و اصناف استان البرز سال 94، تندیس بزرگداشت دهه صنعت، معدن و تجارت استان البرز سال 93 و تندیس نشان ایمنی و سلامت روغن آفتابگردان غنی شده با ویتامین را نیز از آن خود کرده است.

۱۴. علی ابراهیمی کرد لر، رئیس هیئت مدیره شرکت و کورش منتصر، مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت هستند.

15. نماد شرکت صنایع غذایی کورش در بورس اوراق بهادار تهران «غکورش» است.

مرتبط با : صنعت غذایی کورش