کرایه تاکسی امسال چند درصد گران شد؟

با مصوبه شورای شهرتهران قرار است بعد از عیدفطر کرایه تاکسی ‌ها 25 درصد گران شود.

به گزارش کاماپرس؛روزهای ابتدایی اسفند 98 بود که اعضای شورای شهر تهران در دویست و سومین جلسه خود با بررسی لایحه تعیین نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و بلیت مترو در سال ۹۹ تصویب کردند که نرخ کرایه تاکسی تا سقف ۲۵ درصد نسبت به سال 98 و نرخ پایه افزایش پیدا کند.

بعد از آنکه به خصوص در یک ماهه گذشته، نرخ کرایه تاکسی در برخی از شهرها و همچنین در برخی از نقاط پایتخت بالارفت و مسولین اعلام کردند که این افزایش نرخ، خودسرانه و غیرقانونی است اما حالا خبررسیده که قرار است نرخ کرایه تاکسی‌ها بعد از عید فطر تا 25درصد افزایش یابد.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در گفتگو با ایسنا، در مورد افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در سال جدید گفته است: شورای شهر تهران افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی در سال جاری را به تصویب رسانده است.

او با بیان این که چاپ برچسب قیمت خودرو‌های تاکسی آغاز شده است، تصریح کرد: به صورت تدریجی این برچسب‌ها بین خطوط مختلف توزیع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی بعد از عید فطر گفت: با این که شورای شهر تهران به افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌ی تاکسی‌ها رأی مثبت داده؛ اما سازمان تاکسیرانی به دلیل رند شدن کرایه خطوط به طور متوسط افزایش ۲۳ درصدی را اعمال کرده است.

 بلیت مترو هم گران شد

مصوبه شورای شهر تهران برای افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی و همچنین تاکسی به تصویب فرمانداری نیز رسیده است. بر اساس این مصوبه نرخ بلیت تک سفره شهری مترو از ۱۲۰۰ تومان در سال ۹۸ به ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۹ افزایش یافت و نرخ بلیت تک سفره حومه تهران از ۱۵۰۰ به ۱۷۰۰ تومان رسید و بلیت تک سفره هشتگرد هم ۵ هزار تومان تعیین شد.

بلیت تک سفره مترو فرودگاه امام خمینی (ره) نیز همانند سال گذشته بدون افزایش و با مبلغ ۹ هزار تومان باقی ماند.

همچنین اعضای شورای شهر تهران بیشترین تخفیف کارت بلیت مترو را متناسب با سفر ۵۰ درصد بهای بلیت تک سفره تعیین کردند.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر به اخبار حمل و نقل عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.