ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر در شرکت ملی صنایع مس ایران

مس سرچشمه
تورهای مسافرتی لحظه آخر

شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت تولید و استخراج مس ایرانی است،که در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری مس، همچنین تولید محصولات مسی همچون کاتد، اسلب، بیلت و مفتول، فعالیت می‌نماید. این شرکت مالک سه معدن مس در مس سرچشمه رفسنجان، میدوک کرمان و سونگون در استان آذربایجان شرقی می‌باشد.

به گزارش کاماپرس، شرکت ملی صنایع مس ایران با رکودهای تولید خود در پنج ماه نخست امسال قادر شده است اهداف خود را محقق کند. این شرکت قصد دارد برای ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر به سمت ایده‌های نو در صنایع نانو و های‌تک پیش برود. اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب ‌که فلز مس ظرفیت و ارزش بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد، عنوان کرد: شرکت ملی مس امسال شرایط خوبی دارد و با ثبت رکوردهای تولیدی در ۵ ‌ماه نخست سال قادر شده به لحاظ شاخص‌های عملیاتی و مالی در رده و تراز بالایی در کشور قرار بگیرد.

اردشیر سعدمحمدی در گفت و گو با دنیای اقتصاد با اشاره به استقبال این شرکت از طرح‌ها و ایده‌های نو در زمینه صنایع نانو و های‌تک تاکید کرد: باید تلاش شود با ورود به این حوزه‌های جدید، شاهد ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر برای شرکت مس و کشور باشیم. وی همچنین به طرح‌های توسعه شرکت مس اشاره و خاطرنشان کرد: سرعت انجام تمام پروژه‌های توسعه باید برای ما مهم باشد، زیرا علاوه بر مباحث مربوط به توجیه اقتصادی طرح‌ها، آنچه در این بین باید مدنظر قرار گیرد، موضوع اشتغال‌زایی این پروژه‌ها در این شرایط حساس است. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به تصویب افزایش سرمایه در مجمع عادی عمومی سالانه شرکت مس نیز گفت: سعی می‌کنیم به‌زودی از محل سود انباشته این افزایش سرمایه انجام شود. سعدمحمدی در ادامه به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون می‌تواند عامل تحول عظیمی در منطقه باشد. چنانچه تولید تنها ۱۰۰هزار تن کاتد در این منطقه، طبق قیمت روز سبب گردش مالی ۱۳۰ هزار میلیارد ریالی برای منطقه می‌شود که باید دید دریافت این گردش مالی چه سهمی را می‌تواند در توسعه و پیشرفت منطقه داشته باشد.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : شركت ملی صنايع مس ايران
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز