K132 ایران خودرو یک سرو گردن بالاتر از پژو 301 است

تورهای مسافرتی لحظه آخر

مدیرعامل ایران خودرو با بیان این که خودروی K132 قرار بود با نام و نشان فرانسوی تولید شود، اظهار کرد: این خودرو در شب ۲۲ بهمن سال گذشته متولد شده و در سال آینده وارد بازار خواهد شد و یک سر و گردن بالاتر از محصولات مشابه خارجی است.

به گزارش کاماپرس، K132  ایران خودرو ، خودرویی است که در پی خروج فرانسوی ها از مشارکت در ساخت پژو 301 با ایران خودرو، از دل آن پروژه ناتمام متولد شد. در ابتدا گفته می‌شد خودرو K132  ایران خودرو در واقع همان خودرو پژو ۳۰۱ فرانسه است که در پی خروج فرانسوی‌ها از پروژه همکاری با ایران خودرو فقط برخی از قطعات آن توسط کارشناسان ایران خودور بومی‌سازی شده است.

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این خودرو تفاوت های فراوانی با پژو ۳۰۱ فرانسه دارد به گونه ای که از طراحی بدنه تا قطعه سازی آن توسط کارشناسان داخلی انجام شده است.

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو نیز امروز سه شنبه 8 مهرماه با تاکید بر این که باید شاهد افزایش تولید محصولات با نشان ایرانی باشیم درباره این خودرو اظهار کرده است: خودرویی که قرار بود با نام و نشان فرانسوی تولید شود در شب ۲۲ بهمن سال گذشته متولد شده و در سال آینده وارد بازار خواهد شد. این محصول یک سر و گردن بالاتر از محصولات مشابه خارجی است.

اخبار و گزارش های مهم صنعت خودرو را بخوانید:

راز آسمان پایتخت

مقیمی افزود: دنا پلاس اتوماتیک نمونه دیگری از محصولات ایران خودرو است که با امکانات و کیفیت روز به تولید رسیده و این توانمندی فنی و مهندسی، نشانه روشنی از وجود زمینه های خلاقیت و نوآوری با روحیه جهادی در ایران خودرو است.

تفاوت های خودرو K132 و پژو 301

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات فنی منتشر شده از خودرو K132  مهم ترین تفاوت این خودرو با پژو ۳۰۱ ، موتور ، اکسل و گیربکس ایرانی آن است. علاوه بر این طراحی ظاهری این خودرو نیز به وسیله تیم طراحی ایران خودرو به صورتی ارتقاء یافته که ظاهری امروزی‌تر به این خودرو بخشیده است.

قیمت نهایی خودرو K132 چقدر است؟

با توجه به این که مبلغ پیش پرداخت خودرو  K132 حدود  ۱۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و نسخه اتوماتیک این خودرو  ۱۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است و عموما مبلغ پیش پرداخت ۵۰ تا ۶۰ درصد قیمت نهایی خودرو است گمانه زنی ها از قیمت حدود 300 میلیونی این خودرو در هنگام تحویل حکایت دارد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

 

مرتبط با : ایران خودرو
ایده سبز
دادپویان
رایانه کمک
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز