70 میلیارد دلار سرمایه گذاری سرگردان در فولاد جهان

صنعت جهانی فولاد  ممکن است مجبور به گزارش 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری سرگردان در سال های آینده باشد زیرا هنوز در حال ساخت کوره های بلند جدید با استفاده از زغال سنگ هستند که با کاهش انتشار کربن در جهان منسوخ می شوند.

به گزارش کاماپرس، موسسه تحقیقاتی Global Energy Monitor که به اختصار به آن GEM می گویند و مستقر در آمریکاست در گزارش خود اعلام کرده، حدود 50 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد با استفاده از فناوری کوره بلند در دست توسعه است که بیشتر در چین به عنوان تولیدکننده نخست فولاد جهان قرار دارد.

آقای کریستین  شریر مدیر برنامه های زغال سنگ GEM گفت: ساخت کوره های بلند جدید مبتنی بر زغال سنگ توسط شركت های تولیدكننده فولاد یک شرط بندی بد محسوب می شود.

در این گزارش آمده است كه كوره های بلند با استفاده از زغال سنگ بزودی غیرضروری یا غیر قابل استفاده می شوند و در نتیجه “دارایی های سرگردان و معطل” به ارزش 47 تا 70 میلیارد دلار ایجاد می شود.

خانم کیتلین سوالک مولف اصلی این گزارش گفته بر اساس پیش بینی های IEA و سایر گروه ها این کارخانه ها احتمالاً تا سال 2040-2030 کاملاً متروک و محو خواهند شد. اگر مالیات یا محدودیت های شدیدتر کربن اعمال شود، این زمان زودتر نیز خواهد بود.

آریاک سفر

براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی (IEA)، کل آلایندگی مستقیم بخش آهن و فولاد جهان باید تا سال 2050 بیش از 50 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یابد تا اهداف توافق نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی محقق شود.

این آژانس گفته بسیاری از صنایع فولادی جهان تصدیق کرده و قبول دارند که مجبور به کاهش انتشار کربن هستند زیرا این بخش حدود 7 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را به خود اختصاص داده است.

این آژانس می افزاید: شرکت ها و کشورهای تولیدکننده فولاد تعهداتی را برای حرکت در راستای انتشار کربن صفر یا کم که بیش از سه چهارم ظرفیت فعلی جهانی فولاد را تشکیل می دهد، دارند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام
نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز