وام یک میلیونی و کمک 100 هزار تومانی وارد فاز دوم اجرا شد

ژیوار

وام یک میلیونی کرونا به حساب بیشتر مشمولان واریز شده، اما فعلا خبری از واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی نیست.

به گزارش کاماپرس، از پنج شنبه گذشته پرداخت وام یک میلیونی کرونا شروع شده است.بر اساس آمار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حدود ۴.۶ میلیون نفر پنجشنبه گذشته این وام را دریافت کرده اند و حدود ۱.۶ میلیون نفر دیگر نیز در انتظار واریز هستند. با اینکه قرار بود وام یک میلیونی کرونا و یارانه ۱۰۰ هزار تومانی یا همان کمک بلاعوض دولت در فاصله زمانی کوتاه از هم به حساب مشمولان واریز شود، اما فعلا خبری از واریز یارانه های ۱۰۰ هزار تومانی نیست. کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی در کنار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از سیاست‌های حمایتی دولت در دور جدید محدودیت‌های کرونایی بود.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

حامد شمس روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره زمان واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب مشمولان می گوید:« اطلاعات متقاضیان دریافت کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی در حال پالایش است و طبق زمان مقرر در این هفته پیامکی با سرشماره V.REFAH به مشمولان ارسال می‌شود.»

به گفته روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لیست مشمولان این یارانه به سازمان برنامه و بودجه ارسال و پس از تایید برای واریز به بانک مرکزی فرستاده می‌شود.

دریان سفر امید

منتظر پیامک وزارت کار باشید

به گزارش شهر آرا نیوز، مشمولان این کمک بلاعوض ۱۱ میلیون خانوار شامل ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند که طبق اعلام قبلی وزارت کار هر فردی که وام یک میلیون تومانی را دریافت کند یارانه کرونا را نیز دریافت می‌کند. در مجموع ۶.۲ میلیون نفر مشمول پرداخت وام کرونا شناسایی شده‌اند که طبق گفته شمس قاعدتا این افراد یارانه را نیز دریافت می‌کنند که وزارت کار اطلاعات این افراد را دارد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

طبق دستورالعمل اجرایی سیاست‌های حمایتی کرونا، وزارت کار تا روز ۱۹ آذر ماه اطلاعات مشمولان را پالایش می‌کند و در روز‌های ۲۰ تا ۲۷ آذر ماه با سرشماره V.REFAH به مشمولان پیامک مبنی تایید درخواست ارسال می‌کند؛ بنابراین ارسال پیامک‌ها از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز می‌شود.

نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز