عرضه اولیه دو شرکت زیرمجموعه بانک تجارت در راه است

تورهای مسافرتی لحظه آخر

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانیان ضمن اعلام تداوم حمایت این شرکت از سهام «وتجارت» از عرضه اولیه سهام دو شرکت زیرمجموعه این بانک در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش کاماپرس، بر اساس اطلاعات منتشر شده از بازار سرمایه رشته عرضه های اولیه هفتگی بورس این هفته قطع شده و در روزهای باقیمانده هفته جاری عرضه اولیه ای نخواهد بود.

اما به نظر می رسد مسئولان بازار سرمایه  و مدیران شرکت های تاثیرگذار بورس در کنار برنامه های مختلف حمایتی برای احیای این بازار در تکاپوی داغ کردن مجدد تنورعرضه های اولیه هستند.

در تازه ترین تحول در این زمینه، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانیان که شرکت تحت مسئولیت وی اکنون جزو سهامداران درصدی بانک تجارت به شمار می رود، اظهار کرد:بانک تجارت در آینده نزدیک سهام دو شرکت از زیرمجموعه‌های خود را در  بازار عرضه اولیه خواهد کرد.

علیرضا کدیور بر جذابیت این عرضه ها تاکید کرد و گفت: شرکت‌های زیرمجموعه این بانک در سال جاری سود قابل توجهی شناسایی می‌کنند، ضمن آن که معتقدیم قیمت‌های فعلی «وتجارت» هم برای سرمایه گذاری جذاب است.

راز آسمان پایتخت

سهامداران وتجارت نگران قیمت سهام خود نباشند

کدیور با تاکید بر حمایت سرمایه گذاری ایرانیان از سهام وتجارت افزود: با خریدهایی که روز گذشته در نماد «وتجارت» انجام دادیم به فهرست سهامداران درصدی این بانک اضافه می‌شویم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایرانیان در تحلیل وضعیت بازار این سهام در هفته های اخیر اظهار کرد: طی دو هفته گذشته، فعالان بازار سرمایه نشان داده‌اند که در نماد «وتجارت» تمایل به فروش دارند.

تازه ترین اخبار عرضه اولیه را اینجا بخوانید:

به گفته وی، این موضوع سبب شد در مدت کوتاهی سهام بانک تجارت از محدوده ۴۵۰ تومانی به محدوده کمتر از ۳۰۰ تومان برسد.

کدیور با بیان این که ضمن احترام به حق فروش سهام توسط سهامداران بانک تجارت، تلاش کردیم با خریدهای خود به فعالان بازار اعلام کنیم که نیازی نیست نگران قیمت سهام خود باشند، خاطرنشان کرد: سفارش‌هایی که پس از زمان معمول معاملات در سامانه معاملات قرار گرفت، از سوی مجموعه سرمایه‌گذاری ایرانیان نبوده است و این سایر فعالان بازار بودند که سفارش‌های خرید خود را در محدوده صف خرید در سامانه معاملات قرار دادند.

عرضه اولیه های زیرمجموعه بانک تجارت کدام شرکت ها هستند؟

گفتنی است اخیرا  معاون سرمایه‌گذاری بانک تجارت نیز ضمن تشریح اقدامات این بانک در حوزه سرمایه‌ گذاری گفته بود: بانک تجارت موضوع بورسی کردن تعدادی از شرکت های زیرمجموعه خود را در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی وزارت اقتصاد مبنی بر خروج بانک ها از بنگاه‌داری، در دست پیگیری دارد.

عباس ابراهیمی افزوده بود: بنابر این تصمیم، شرکت‌هایی تابعه بانک تجارت که امکان ورود به بورس را داشتند انتخاب شده و اقدامات مربوطه با هماهنگی سازمان بورس پیگیری و در دست اقدام است و پس از برنامه واگذاری شرکت مولد نیروگاهی فارس، سهام شرکت «تامین سرمایه کاردان» نیز در دستور کار بانک برای واگذاری از طریق بورس اوراق بهادار قرار گرفته است.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک تجارت
اوج آرام
دادپویان
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز