عدم تخصیص سنگ آهن کافی؛ مشکل فولاد مبارکه در سال 98

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان این که در ۱۳۹۸ این شرکت همچون دیگر تولیدکنندگان فولاد کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اظهار کرد: با وجود این مشکلات فولاد مبارکه توانست در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابد.

به گزارش کاماپرس به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مدیرعامل این شرکت، ضمن قدردانی از زحمات همۀ مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکه در تحقق اهداف سال ۹۸  اظهار داشت: نتیجۀ همۀ تلاش ها در سال قبل رشد تولید در بسیاری از بخش ها نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ بود، تاجایی که در سال ۹۸ حمل محصول به مقصد مشتریان با تحقق ۱۰۶ درصد برنامۀ سالانه  و ۱۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۷ میلیون و ۴۹۱هزار تن فراتر رفت. این در حالی است که تأمین به موقع مواد اولیه و سنگ آهن فولاد مبارکه میتوانست در تحقق هرچه بیشتر اهداف مؤثر باشد.

عظیمیان با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه همواره به مسئولیتهای اجتماعی خود متعهد و در کنار مردم بوده است، خاطرنشان کرد: در حوزۀ مسئولیتهای اجتماعی نیز گروه فولاد مبارکه در اقصی نقاط کشور در هر شرایطی یار و مددکار هم میهنان بوده است. در این خصوص می توان به یاری رسانی به هموطنان سیلزدۀ غرب و شرق کشور در ابتدا و انتهای سال گذشته و پشتیبانی از شبکۀ بهداشت و درمان کشور در تأمین اقلام و تجهیزات موردنیاز مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد.

تامین حداکثری نیاز کشور با تکمیل طرح شهید خرازی و احداث خط نورد گرم 2 

وی تحقق حداکثری راهبرد مقام معظم رهبری و جهش تولید را از اصلیترین اهداف فولاد مبارکه در سال جاری دانست و گفت: تأمین حداکثری نیاز کشور به انواع محصولات تخت فولادی خاص که عمدتا وارداتی هستند، با تکمیل طرح شهید خرازی و احداث خط نورد گرم ۲ که به نام شهید سلیمانی مزین شده است، محقق خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: به یقین تأمین سنگ آهن موردنیاز فولاد مبارکه و حمایت بیشتر از اجرای طرح نورد گرم ۲ در سال ۹۹ در تحقق راهبرد جهش تولید نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

مرتبط با : فولاد مباركه اصفهان