جذب 26 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش‌‌خصوصی به توسعه معادن کشور

ژیوار

شرکت تهیه و توزیع مواد معدنی ایران اعلام کرد از سال 1395 تاکنون بیش از 26 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی به توسعه معادن کشور جذب شده است.

به گزارش کاماپرس، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی گزارشی با تاکید بر این که استراتژی ایمپاسکو، هم راستا در مسیر استفاده از پتانسیل‌های معدنی بخش‌خصوصی است، اعلام کرد: برای تحقق اهداف کلان بخش‌ معدن و جذب سرمایه بخش خصوصی در اجرای طرح های این بخش، از سال 95 تاکنون 26 هزار و 500 میلیارد تومان از طرح های ایمیدرو و ایمپاسکو با مدیریت و نظارت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به بخش خصوصی واگذار شده است.

در این گزارش با اشاره به 12 مورد برون سپاری معادن ازجمله طلای هیرد، مجتمع پتاس خور و بیابانک و بخشی از معدن جانجا در سال 98 از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، آمده است: طی این مدت بیش از 80 جلسه با سرمایه گذاران داخلی و نیز 10 تیم سرمایه گذار خارجی از کشور های چین، تاجیکستان، عراق، گرجستان و … برگزار شده و 5 هزار میلیارد تومان طرح با مدیریت و نظارت ایمپاسکو در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

گفتنی است شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد تا افق ۱۴۰۴ از طریق هم‌افزایی با بخش خصوصی توانمند، به عنوان یک شرکت معدنی مرجع در اکتشاف، کارآمد در استخراج و فرآوری و نوآور در توسعه مواد معدنی در کشور باشد.

دریان سفر امید

در این گزارش با تاکید بر به کارگیری تمام پتانسیل‌های بخش‌خصوصی و دولتی در مسیر فعال‌سازی ظرفیت معادن کشور، اعلام شده است که تلاش مجموعه ایمپاسکو بر این محور استوار است که طی سال جاری تفاهم‌ نامه و همکاری‌ها میان بخش‌خصوصی و شرکت ادامه پیدا کند.

گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران همچنین حاکیست، بخش معدن طی چندین دهه گذشته نقش موثری در تولید ناخالص داخلی داشته، اگرچه فشار ناشی از تحریم‌ها باعث شده که دسترسی به تکنولوژی‌های روز در بخش معدنی سخت‌ شود، ولی خوشبختانه بخش‌خصوصی کشور، هم تعهد و هم تخصص کافی را برای عبور از این شرایط در اختیار دارد و ایمپاسکو همکاری و استفاده از توان تخصصی و مالی بخش‌خصوصی را به عنوان یک راهبرد پیش ‌روی خود قرار داده ‌است.

انتهای پیام

مرتبط با : ایمپاسکو
نهال گشت
روکش مارال
سبیت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز