IDEAS ؛ پلتفرمی برای ارایه راهکار فناورانه به چالش‌های کشور

مدیرعامل شرکت مشاوره مدیریت رهنمان از راه اندازی پلتفرم IDEAS به عنوان ابزاری برای شناسایی چالش‌های اقتصادی کشور و ارایه راه‌کارهای فناورانه برای آن ها خبر داد.

فرهاد نیلی، دبیر نخستین همایش فرصت‌های ایران در عصر دیجیتال در گفت‌وگو با کاماپرس، با اشاره به اهداف برگزاری این همایش، عنوان کرد: طی همایش بخش‌های مهم اقتصادی و اجتماعی کشور با حضور علاقمندان و صاحبنظران و با هدف معرفی چالش‌ها، مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هدف نهایی از برگزاری همایش، پیدا کردن راه حل و راهکار فناورانه و دیجیتال برای چالش‌ها و مشکلات کشور است، ادامه داد: به عنوان نمونه در روز اول همایش، محیط زیست و سرمایه انسانی به عنوان دو بخش مهم اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در همین راستا نشان دادیم که چالش این حوزه و همچنین راه حل دیجیتال برای رفع مشکلات آن چیست.

بیشتر بخوانید:

دکتر نیلی با بیان اینکه در روز دوم همایش نیز مباحثی همچون بانک، بیمه، سلامت و همچنین تفریح و سرگرمی به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شوند، گفت: چالش و مشکلات این حوزه‌ها تا حدودی راهکارهای فناورانه دارند که در هفت نشست بعدی همایش، راه‌حل‌های فناورانه آنها ارایه می‌شوند.

کرمان موتور شیراز

وی در این رابطه به هوش مصنوعی به عنوان یک منبع الهام بخش و تحول دیجیتال و فرصت‌های ناشی از آن اشاره کرد و گفت: راه حل‌های حکمرانی داده و یا پول دیجیتال به عنوان درایور و  پیشرانه، طی چندین پنل و نشست تخصصی بررسی می‌شوند.

معرفی پلتفرم IDEAS

مدیرعامل رهنمان با معرفی پلتفرم IDEAS، توضیح داد: پلتفرم IDEAS برای اولین بار در این همایش رونمایی می‌شود و از آن به عنوان ابزاری برای شناسایی چالش‌ها و ارایه راه‌کارهای فناورانه استفاده خواهد شد.

دکتر نیلی ادامه داد: از طریق پلتفرم IDEAS محیطی برای اتصال افراد، شرکت‌ها و بخش‌های مختلف کشور و به دنبال آن شناسایی راه حل‌ها و راه‌کارهای هر معضل فراهم می‌شود.

به گفته وی، پلتفرم IDEAS به صورت جدول و ماتریسی طراحی شده که ستون‌های آن را پیشران و راه حل‌ها مانند تنظیم‌گری، پول دیجیتال، مقیاس پذیری، تحول دیجیتال، داده و هوش مصنوعی و سطرهای آن را بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بانکداری، بیمه، سلامت، محیط زیست و هنر و سرگرمی تشکیل می‌ دهد.

مدیرعامل رهنمان با بیان اینکه در تمام نشست‌ها و پنل‌های همایش به دنبال راه کار فناورانه هستیم، گفت: با کمک پلتفرم IDEAS مشکل را از بخش و راه حل را از فناوری دریافت می‌کنیم. در همین راستا برای 11 پنل همایش از جمله پول دیجیتال، مقیاس‌پذیری کسب‌و‌کارها، سرمایه انسانی، محیط زیست، آب و کشاورزی، حکمرانی داده، سلامت، بانک و بیمه و هوش مصنوعی؛ ۱۱ پلتفرم مختلف طراحی شده است.

طراحی 11 پلتفرم برای 11 حوزه اقتصادی

نیلی در خصوص نحوه ارتباط افراد با این پلتفرم، گفت: افراد علاقمند و صاحب نظر در هر یک از این 11 موضوع، با مراجعه به محیط مجازی طراحی شده برای پلتفرم می‌توانند مسایل خود را بیان کرده و به بحث و تبادل نظر بگذارند. بنابراین با IDEAS فضایی مناسب برای تبادل نظر و ارائه راهکارهای بنیادین فراهم شده است.

وی تصریح کرد: همچنین از رگولاتور و سیاست گذار نیز می‌خواهیم که با توجه به شناسایی چالش‌ها و راه‌کارهای موجود، برنامه‌های خود را مطرح کند. الان در مقطع برنامه هفتم توسعه قرار داریم و بنابراین می‌توانیم از سیاستگذاران بخواهیم که با توجه به چالش‌های شناسایی شده در پلتفرم، برنامه و راهکار خود را بیان کنند.

به گزارش کاماپرس، نخستین همایش فرصت‌های ایران در عصر دیجیتال (IDEAS) در یازده بخش و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، توسط شرکت مشاوره مدیریت رهنمان طی روزهای ۲۵ و ۲۶ تیرماه برگزار شد.

برای کسب‌ اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت نخستین همایش «فرصت‌های ایران در عصر دیجیتال» به نشانی http://ideas.rahnaman.com مراجعه کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : رهنمان
نرم افزار حسابداری
قیمت روز لپ تاپ
آریا کیا سفر
آسیاتک
دومینیکا پارادایس
ایمالز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “IDEAS ؛ پلتفرمی برای ارایه راهکار فناورانه به چالش‌های کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت