8 نکته ضروری هنگام خرید هندزفری بی سیم و بلوتوثی

هندزفری-کاماپرس
ژیوار

هندزفری‌های بی سیم متناسب با قیمت و برندی که دارند ویژگی‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. به همین جهت افراد بسته به اینکه چه نیازی دارند باید ویژگی مدنظر و لازم را در هندزفری تعیین کنند. افرادی که ورزشکار هستند باید به میزان ضد آب بودن دقت کنند و افرادی که زیاد در محیط‌های شلوغ مانند مترو قرار می‌گیرند باید به عایق بودن آن توجه داشته باشند. بعد از مشخص کردن نیازتان می‌توانید در خرید هندزفری بی سیم انتخابی کارآمد برای خود داشته باشید. برای خرید این محصول بدون اینکه نیاز به هزینه‌های بیش از حدی وجود داشته باشد می‌توان به انتخابی متناسب با نیاز کاربر رسید.

کاماپرس در این گزارش 8 نکته ضروری که در خرید هندزفری بی سیم باید به آن‌ها توجه کرد را بررسی می‌کند.

هندزفری-کاماپرس

1- اهمیت حذف نویز توسط هندزفری

نویز اتفاق ناخوشایندی است که باعث انعکاس صدای محیط می‌شود و موج معکوسی می‌سازد که آزار دهنده است. در خرید هندزفری اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد میزان NFC و نویزگیر بودن محصول است.

هندزفری-کاماپرس

دریان سفر امید

بیشتر بخوانید: 

2- کیفیت صدای مناسب

کدک‌های صدا (Audio Codec) ساختاری نرم افزاری هستند که صدا را رمزگذاری و بازخوانی می‌کنند. در خرید هندزفری بی سیم باید توجه داشت که این کدک‌ها بیشترین امکان پشتیبانی از دستگاه‌های مختلف را داشته باشند و کیفیت صدای مطلوبی ارائه دهند.

هندزفری-کاماپرس

3- اهمیت عایق صدا در خرید هندزفری بی سیم

هندزفری باید امکان عایق بودن صدا را فراهم کند و تا حد ممکن جلوی ورود صدای بیرون به داخل گوش را بگیرد. این مسئله به طرح و شکل هندزفری و متریال به کار رفته در آن نیز بستگی دارد.

Photo of a man with earphones in the subway-کاماپرس

 4- هندزفری بی سیم چقدر شارژ نگه می‌دارد؟

ظرفیت باتری نکته مهمی است و برای کسانی که ساعت‌های طولانی به هندزفری نیاز دارند اهمیت بیشتری دارد. عموم هندزفری‌ها بین 4 تا 7 ساعت شارژ نگه می‌دارند که این مسئله به نکات مختلفی مانند میزان ولوم صدا نیز ربط دارد. علاوه بر این مدت زمان لازم برای شارژ کردن هندزفری نیز اهمیت دارد.

هندزفری-کاماپرس

5- فرمان لمسی کارآمد

هندزفری‌های بی سیم با فرمان لمسی کارایی بیشتری دارند و از این جهت می‌توان با دکمه‌هایی که روی آن‌ها قرار گرفته با دستگاه مربوطه ارتباط داشت. اغلب این دکمه‌ها برای قطع کردن یا پخش موسیقی، پاسخ دادن یا قطع تماس و تغییر ولوم صدا به کار می‌روند.

هندزفری-کاماپرس

6- شکل هندزفری بی سیم

شکل ظاهری تاثیر زیادی در انتخاب و خرید هندزفری بی سیم مناسب دارد. افراد متناسب با راحتی خود و شکل بدنشان می‌توانند سراغ هندزفری بی سیم گردنی یا هندزفری حلزونی بروند.

هندزفری-کاماپرس

7- کمتر بودن میزان تاخیر صدا

در انتخاب هندزفری مناسب باید توجه کرد که میزان تاخیر صدا در کمترین حالت ممکن باشد. این برای افرادی که زیاد با تلفن صحبت می‌کنند یا با هندزفری فیلم می‌بینند اهمیت دارد.

هندزفری-کاماپرس

8- ضد آب بودن محصول

احتمال باران و خیس شدن یا حتی عرق کردن از جمله اتفاقات رایج است و به همین منظور ضد آب بودن محصول اهمیت زیادی دارد. این بخش برای افرادی که با هندزفری ورزش می‌کنند مهم‌تر است و حتما باید به آن توجه داشته باشند. مقاومت هندزفری حداقل باید گواهی IPX6 را داشته باشد.

هندزفری-کاماپرس

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز