5 ترفند طلایی برای شستن لباس روشن در تابستان

5 ترفند طلایی برای شستن لباس روشن در تابستان
ژیوار

یکی از خنک‌ترین انواع پوشاک برای بهار و تابستان، لباس‌های روشن هستند که گرمای کمتری را به خود جذب کرده و حس راحت‌تری را منتقل می‌کنند. نکته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مهمی که در رابطه با پوشیدن لباس روشن وجود دارد، شست‌شوی آن‌ها بعد از هربار استفاده بوده که ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد.

طیف رنگی روشن معمولا شامل رنگ‌های نود و خنثی از جمله سفید، استخوانی، کرمی و طوسی است که به راحتی هنگام شست‌وشو با رنگ‌های تیره‌تر ترکیب شده و ظاهری نازیبا و بی‌کیفیت می‌گیرد.

کاماپرس در این گزارش 7 ترفند طلایی برای شستن لباس روشن در تابستان را شرح می‌دهد.

لباس روشن را قبل از شستن از لباس‌های دیگر جدا کنید

اولین نکته ساده جداسازی لباس رنگ روشن از سایر لباس‌هاست، اما در بسیاری از مواقع به آسانی فراموش شده و یا نادیده گرفته می‌شود. در واقع پایه‌ترین قدم برای داشتن لباس‌های روشن سالم و بدون لکه بعد از شست‌وشو این است که آن‌ها را از سایر لباس‌ها جدا کنید. برای این کار بهتر است تا می‌توانید وسواس به خرج دهید؛ برای مثال حتی اگر یک لباس دارای چاپ‌های رنگی ریز با کوچک‌ترین احتمال رنگ‌دهی است، توصیه می‌شود آن را هم از لباس‌های روشن جدا کنید تا خیالتان از بابت شست‌وشوی اصولی راحت شود.

توجه داشته باشید که به طور معمول توصیه می‌شود که لباس‌های روشن را با آب گرم بشویید اما اگر قرار باشد کمی کارشناسی‌تر به موضوع نگاه کنیم بهتر است بعد از جدا کردن لباس‌ها، برچسب‌های شست‌وشوی آن‌ها را نیز بررسی کنیم و با توجه به دستورالعمل‌های موجود در آن لباس‌ها را در ماشین لباسشویی قرار دهیم. پارچه‌هایی مانند پشم، ابریشم و لیکرا نمونه‌‌ای از الیافی هستند که فارغ از رنگی که دارند شست‌وشو باید با آب سرد انجام شود.

دریان سفر امید

لباس روشن را قبل از شستن از لباس‌های دیگر جدا کنید

بیشتر بخوانید:

قبل از قرار دادن لباس روشن در ماشین لباسشویی، لکه‌های آن را از بین ببرید

برای از بین بردن لکه‌ها ترفندهایی که مختص به هر لکه به صورت جداگانه لیست شده است را دنبال کنید تا اصولی‌ترین اقدامات را انجام دهید. لکه‌برهایی که بر پایه اکسیژن هستند در بیشتر موارد خوب عمل می‌کنند؛ گرچه بهتر است قبل از استفاده از آن‌ها نیز بررسی‌های لازم را با دقت انجام دهید.

برای نمونه، اگر یکی از لباس‌های روشن شما دارای لکه‌های زردرنگ است بهترین روشی که می‌توانید برای رفع لکه این لباس به کار بگیرید این است که آن را در سفیدکننده‌های قوی قرار دهید؛ دقت کنید که این کار فقط برای زمانی است که لباس شما کاملا سفیدرنگ است و در طیف‌های دیگر رنگ روشن قرار نمی‌گیرد.

قبل از قرار دادن لباس روشن در ماشین لباسشویی، لکه‌های آن را از بین ببرید

لباس روشن را در لباسشویی پر قرار ندهید

زمانی که عجله دارید و باید چند دست لباس را برای فردا آماده کنید، قرار دادن حجم زیادی از لباس در مخزن ماشین لباسشویی منطقی و وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد. اما باید به این نکته دقت کنید که لباسشویی بیش از حد پر در بسیاری ار مواقع، آن تمیزی ایده‌آلی که مد نظر شما است را در اختیارتان قرار نمی‌دهد. دلیل این موضوع به این خاطر است که فضای کافی برای رد شدن آب در الیاف لباس وجود ندارد و مولکول‌ها نمی‌توانند آن‍طور که باید کثیفی‌ها را از بین ببرند.

لباس روشن را در لباسشویی پر قرار ندهید

هنگام شستن لباس روشن کمی سرکه به دستگاه اضافه کنید

توصیه می‌کنیم اگر دستگاه حساسی دارید قبل از انجام این کار با کارشناسان مشورت کنید. اگر تصمیم به اضافه کردن سرکه گرفتید آن را هنگامی انجام دهید که نوبت به آبکشی لباس رسیده است. در اینجا از یک فنجان سرکه سفید مقطر کمک بگیرید تا مطمئن شوید تمامی مواد شوینده که ممکن است روی لباس لکه‌هایی ایجاد کنند یا لکه‌های قدیمی که با ترفندها پاک شده‌اند، از بین می‌روند.

هنگام شستن لباس روشن کمی سرکه به دستگاه اضافه کنید

لباس روشن را قبل از خشک کردن دوباره بررسی کنید

پیش از قرار دادن لباس‌های سفید و یا روشن در خشک‌کن، یکبار دیگر با دقت آن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید لکه‌ای روی آن‌ها باقی نمانده است. چون به طور معمول خشک‌کن‌ها از دمای بالایی برای گرفتن رطوبت لباس استفاده می‌کنند، این دما می‌تواند لکه‌های باقی‌مانده را برای همیشه روی لباس شما ماندگار کند.

لباس روشن را قبل از خشک کردن دوباره بررسی کنید

انتهای پیام

مرتبط با : تک واشدیجی واش
نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز