4 میلیون جامانده؛ در آستانه دریافت سهام عدالت

ژیوار

چالش جاماندگان سهام عدالت از دولت حسن روحانی، به دولت سیزدهم رسیده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ سهام عدالت اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، هرچند در دولت روحانی هیچ ظرفیت جدیدی برای افزایش دارندگان این سهام ایجاد نشد، حال در دولت ابراهیم رئیسی، جاماندگان منتظر هستند تا برنامه او را برای اختصاص ظرفیت‌های جدید سهام عدالت ببینند.

دیشب محمدرضا پورابراهیمی، نماینده اصولگرای مجلس در برنامه تلویزیونی تیتر یک در شبکه خبر از مهیا بودن شرایط واگذاری سهام عدالت به بیش از 4 میلیون نفر طی دو ماه آینده خبر داد. او که رییس کمیسیون اقتصادی مجلس است، شرط محقق شدن این وعده را صرفا موافقت دولت اعلام کرد.

چه کسانی در اولویت دریافت هستند؟

بنابه اعلام این نماینده کرمان، در مرحله نخست جاماندگان دهک‌های پایین جامعه تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و رزمندگان و ایثارگران در اولویت قرار دارند. یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر نیز در زمان واگذاری سهام عدالت که واجد شرایط بودند، اما نتوانستند به موقع فرم های خود را تکمیل و به ثبت برسانند می توانند جزو این اولویت قرار گیرند.

دریان سفر امید

اخبار مرتبط را بخوانید:

20 میلیون نفر در مرحله دوم و سوم

پورابراهیمی تاکید کرد: رئیسی نسبت به ساماندهی جامانده‌های سهام عدالت نظر مساعد دارد. او نامه جاماندگان سهام عدالت را به وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است. پس از واگذاری سهام عدالت به افراد گروه اول، می‌توان در مرحله بعدی به ۸ میلیون نفر و در مرحله سوم به ۱۲ میلیون نفر دیگر سهام عدالت واگذار شود. در صورتی که دولت نیز با این طرح و مصوبه موافقت کند می توانیم با واگذاری بنگاه ها و شرکت های بورسی منابع بیشتری را برای دولت مهیا کنیم.

امکان واگذاری فراهم است

احمد کابلی‌زاده، کارشناس اموراقتصادی با تحلیل ارزش بنگاه‌های دولتی و تعداد جاماندگان، گفت: اگر جاماندگان واجد شرایط دریافت سهام عدالت را ۲۰ میلیون نفر فرض کنیم، حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سهام باید به این افراد اختصاص بگیرد. اکنون ۳۲۹ بنگاه دولتی مشمول واگذاری به بخش خصوصی هستند و ارزش روز ۱۵ شرکت بورسی هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است و این نشان می دهد که با فروش این شرکت ها امکان واگذاری سهام عدالت به همه جاماندگان در کشور وجود دارد.

او تاکید کرد: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور در زمان واگذاری های سهام عدالت واجد شرایط بودند ولی به دلیل عدم هماهنگی تعاونی های شهرستانی به موقع نتوانستند فرآیند تکمیل فرم های خود را انجام دهند و مدارک آنها ثبت نشد. این افراد باید در زمان واگذاری به جاماندگان سهام عدالت در اولویت قرار گیرند.

نهال گشت
آژانس هرمس 724
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز