14 میلیارد تومان ؛ هزینه سفر احمدی‌نژاد به اکسپو دبی

محمود احمدی‌نژاد که همیشه سعی می‌کند در صدر اخبار باشد، با سفر پرسر و صدای خود به اکسپوی دبی توانست باز هم به هدف همیشگی‌اش برسد. حتی همین اکنون که شما در حال مطالعه این خبر هستید، طبق میل و برنامه او عمل می‌کنید.

به گزارش کاماپرس، سفر 5 روزه رئیس دولت‌های نهم و دهم هرچند هفته گذشته به پایان رسید اما به نظر می‌رسد تا یکی دو هفته دیگر همچنان حاشیه‌ساز خواهد شد. احمدی‌نژاد که اصلا دوست ندارد در سکوت خبری فرو برود و فراموش شود، از این شرایط به شدت استقبال می‌کند.

در تازه‌ترین واکنش به سفر احمدی‌نژاد، احمد کریمی اصفهانی، چهره شاخص جریان اصولگرا، هزینه‌های این سفر را 14 میلیارد تومان اعلام کرده است. او در گفتگو با قرن نو، گفت: آقای احمدی‌نژاد بگوید هزینه‌های سفر را چه کسی پرداخت کرده است، آیا نظام جمهوری اسلامی پرداخت کرده است؟ آن وقت از چه منبعی پرداخت کرده است؟ اگر خود ایشان هزینه‌های خود را پرداخت کرده‌اند که خودشان اعلام کردند دارایی‌شان، فقط یک ماشین پژو و یک خانه است. ۱۴ میلیارد هزینه سفر او و همراهانش از کجا پرداخت شده است؟

وی افزود: معتقدم اگر نظام این هزینه را پرداخت کرده است که باید اعلام کند و اگر خود احمدی‌نژاد هزینه هایش را داده است که باید مشخص شود از کجا این مقدار پول را آورده است. همچنین اگر بیگانگان این هزینه را پرداخت کردند که باید مشخص شود با چه هدفی بوده است. این موضوع، این نظریه که او مامور بیگانگان است را تقویت می کند. اگر یک شرکتی واقعا برای او هزینه کرده باشد بعید ندانید که دولت‌هایی که علیه نظام جمهوری اسلامی هستند؛ هزینه سنگینی می‌کنند برای اینکه بتوانند برای نظام جمهوری اسلای دردسر درست کنند.

احمدی‌نژاد مردم را فریب داد
احمدی‌نژاد با نردبان روحانیت بالا آمد و کاملا روحانیت را پشت سر گذاشت. آقای احمدی‌نژاد هیچ هویتی نداشت و هویت خود را از حمایت روحانیت و اصولگرایی گرفت؛ اما، نشان داد که هیچ اعتقادی به مسئله روحانیت، دین و… ندارد. او مردم را فریب داد که تابع ولایت و ولی فقیه بوده و به خط امام معتقد است اما، در عمل نشان داد که او اصلا به ولایت اعتقادی ندارد. من آن روزها معتقد بودم که دینداری او شک وجود دارد، به تبع اینکه مسئله دینداری شخصی زیر سوال می رود به طور طبیعی باید اعتقادی به روحانیت، ولایت فقیه و امام نداشته باشد و او در عمل نشان داد این چنین است. موضوع دیگری را هم که آن زمان مطرح کردم، این بود که احتمال می دادیم او مامور بیگانگان باشد و حرکات اخیر او اثبات می کند که شاید این نظریه قوت گرفته و او مامور بیگانگان است.

احمدی‌نژاد را به صورت علنی محاکمه کنند
در حال حاضر، از نظر من وقت آن رسیده است که او را به صورت علنی محاکمه کنند و بگویند تمام کارهایی که انجام داده است با چه هدفی بوده است. برای مردم هم بیش از این مشکل و عذاب ایجاد نشود و همچنین فردا شاهد آن نباشیم که آقای احمدی‌نژاد از مرزها فرار کرده و یک صدای مخالف نشین نظام در خارج از کشور شود. بالاخره کسی که رئیس جمهور بوده، بخشی از اطلاعات نظام در اختیارش قرار گرفته است، لذا اگر با سرعت او را بگیرند و محاکمه کنند، دیگر این فرصت پیدا نخواهد شد که یک صدای بیگانه علیه نظام اسلامی در کشورهای مختلف باشد. هرچند که آنها هم حتما به این موضوع تمایل دارند که یک سناریو جدید برای نظام اسلامی بنویسند.

احمدی‌نژاد مرموز است و بلوف می‌زند

کار احمدی‌نژاد بلوف زدن است و از روز اولی که به شهرداری آمد و قبل از آن هم در جلسات جامعه روحانیت و مسائل مختلف بیاید، من گفتم که او یک آدم مرموز است و باید بدانیم که دارد چکار می کند و نباید به او میدان دهیم ولی متاسفانه دوستان ما این حرف ها را نپذیرفتند.

 

البته رقمی که احمد کریمی اصفهانی به عنوان هزینه سفر احمدی‌نژاد به اکسپو اعلام کرده بسیار فراتر از هزینه‌های مرسوم سفر به دبی است. حتی اگر هزینه سفر هر نفر به دبی برای حضور در اکسپو به مدت 5 روز 40 میلیون تومان در نظر گرفته شود، با 14 میلیارد تومانی که این چهره اصولگرا ادعا کرده، 350 نفر می‌توانستند به دبی سفر کنند. این در حالی است که بعید به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد این تعداد همراه و دوست داشته باشد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.