11 ویزای کاری آمریکا برای مهاجرت در سال 2023

آمریکا با داشتن بزرگترین اقتصاد جهان و پیشرو در صنعت نرم‌افزار، فناوری پزشکی، صنایع غذایی و مواد شیمیایی همواره یکی از مقاصد محبوب مهاجران کاری بوده است. طبق قانون کار در آمریکا، افراد برای اشتغال در این کشور به مجوز کار، ویزای کاری یا گرین کارت آمریکا نیاز دارند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، تلگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

یکی از مدارک لازم جهت درخواست برای ویزای کاری، پیشنهاد شغلی یا جاب آفر است. افراد بدون داشتن پیشنهاد شغلی نمی‌توانند برای ویزای کاری اقدام کنند. از هر 16 شرکت در ایالات متحده آمریکا تنها یک شرکت آمریکایی، افراد بین‌المللی استخدام می‌کند. بنابراین، دریافت پیشنهاد شغلی از شرکت‌های آمریکایی کاری سخت و دشوار بوده و به تخصص و توانایی‌های استثنایی نیاز دارد.

از جمله مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت کاری که تقاضا و درخواست برای آنها بسیار است، می‌توان به پرستار، فیزیوتراپ، تحلیلگر امنیت اطلاعات، مهندس نرم‌افزار، توسعه دهنده وب، تحلیلگر داده، مدیر عملیاتی، متخصص سونوگرافی و پرستار خانگی اشاره کرد.

کاماپرس در ادامه 11 ویزای کاری آمریکا برای مهاجرت در سال 2023 را معرفی می‌کند.

کرمان موتور شیراز

ویزای کار E-B3

این ویزای کاری برای افراد دارای تحصیلات بالا و یا کارگران ماهر یا غیرماهری که از سوی یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اند، صادر می‌شود. همچنین، این پیشنهاد شغلی می‌تواند شامل مشاغلی شود که فرد از طریق موسسات کاریابی آمریکایی پیدا کرده است. به‌طورکلی این ویزا متقاضیان دارای تحصیلات تکمیلی بالا، متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی و تخصص کاری، متقاضیان متخصص با مهارت اما بدون مدرک تحصیلی را شامل می‌شود.

ویزای کار H-1B

این ویزای کاری برای یک شغل و حرفه تخصصی بوده و متقاضیان برای اخذ این ویزا باید دارای مدرک تحصیلی و مدرک زبان باشند. این ویزا برای افرادی که علاقمند به انجام خدمات در یک حرفه تخصصی یا انجام خدمات پژوهشی مرتبط با پروژه تحقیقاتی و توسعه وزارت دفاع هستند، صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

H-1B1 شیلی و سنگاپور

افراد جهت اخذ این ویزا به مدرک دانشگاهی و تحصیل در یک رشته تخصصی نیازمند هستند. این ویزا برای کار در یک حرفه تخصصی صادر می‌شود. افراد جهت درخواست برای این ویزا، باید به وب‌سایت سفارت ایالات متحده آمریکا در شیلی یا سنگاپور مراجعه کنند.

ویزای کار O

این ویزا به افراد با توانایی یا دستاورد‌های فوق‌العاده و استثنایی داده می‌شود. افرادی که دارای توانایی خاص در زمینه‌های ورزشی، آموزشی، هنری، علمی، دو و میدانی یا دستاوردهای فوق‌العاده در صنعت فیلم، تلویزیون یا تصویربرداری هستند، می‌توانند جهت اخذ این ویزا اقدام کنند.

ویزای کار H-2A

این ویزا برای کارهای کشاورزی موقت و فصلی بوده و تنها محدود به شهروندان و اتباع کشورهای تعیین شده است. این ویزا به کارفرمایانی که در آمریکا با کمبود کارگران مواجه شده‌اند، کمک می‌کند تا نیروی کارگر خارجی برای انجام موقت کارهای کشاورزی همچون داشت، برداشت، زراعت و غیره استخدام کنند.

ویزای کار H-2B

این ویزا برای افراد غیرمهاجر جهت انجام کارهای موقت غیرکشاورزی صادر می‌شود. این ویزا به کارفرمایانی که با کمبود نیروی کارگر مواجه شده‌اند، اجازه می‌دهد تا کارگرانی از شهروندان و اتباع کشورهای تعیین شده استخدام کنند.

ویزای کار H-3

این ویزا برای کارآموزان یا شرکت کنندگان یک دوره آموزشی بوده که بدنبال دریافت آموزش در هر زمینه‌ای به غیر از تحصیلات پزشکی هستند. افراد برای درخواست این ویزا، باید برای رشته‌هایی درخواست دهند که در کشور خودشان موجود نیست. همچنین، دوره‌های آموزش علمی برای تحصیل کودکان دارای معلولیت جسمی، ذهنی و عاطفی نیز در این کشور ارائه می‌شود.

ویزای کاریL-1A

این ویزا برای انتقال درون سازمانی افراد از کشوری دیگر به ایالات متحده است. یک کارفرمای آمریکایی قادر است تا یک مدیر از یکی از دفاتر خارجی وابسته به شرکت اصلی خود را به شعبه آمریکا منتقل کند. همچنین، این ویزا به شرکت‌‌های خارجی که شعبه‌ای در آمریکا ندارند، اجازه می‌دهد تا یک مدیر اجرایی با هدف تاسیس شعبه به ایالات متحده بفرستند.

ویزای کاری L-1B

این ویزای کاری به کارفرمایان آمریکایی اجازه می‌دهد تا یک کارمند حرفه‌ای متخصص را از شعبات خارجی، به شعبه اصلی در ایالات متحده منتقل کنند. همچنین، کارآفرینانی که قصد دارند شعبه‌ای از برند خود را در آمریکا تاسیس کنند، قادر هستند با استفاده از این ویزای کاری، یکی از متخصصان خود را جهت تاسیس شعبه به این کشور بفرستند.

ویزای کار EB-1

اساتید و پژوهشگران برجسته‌ای که 3 سال تجربه کاری در زمینه تدریس یا تحقیق دارند، می‌توانند جهت ویزای کارEB-1  اقدام کنند. افراد جهت اخذ این ویزا، باید ثابت کنند که با هدف پیشرفت علمی یا توسعه یک موقعیت پژوهشی و یا تدریس در دانشگاه‌های آمریکا درخواست می‌دهند.

ویزای کار  EB-5

این ویزای از دسته ویزاهای اقامت دائم ایالات متحده به‌شمار می‌رود که به سرمایه‌گذاران خارجی که بدنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های آمریکایی هستند، اجازه اقامت دائم ایالات متحده را می‌دهد.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
آسیاتک
قیمت روز لپ تاپ
دومینیکا پارادایس
ایمالز
آیرومارت-کاماپرس
آریا کیا سفر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت