10 خودروی پرفروش در ماه گذشته

نمایشگاه‌های فروش خودرو در انگلستان دوباره باز شده‌اند اما هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به رکوردهای فروش پیش از شیوع کرونا وجود دارد.

به گزارش کاماپرس، بر اساس گزارشی که دیروز در رسانه‌های انگلستان منتشر شد تقاضای خرید خودرو در ماه گذشته میلادی نسبت به دوره زمانی مشابه در سال 2020 که آغاز شیوع کرونا بود، بیشتر شده اما هنوز به طور محسوسی از میانگین خرید خودرو طی یک دهه گذشته پایین‌تر است.

محبوب‌ترین و پرفروشی‌ترین خودروهای بازار انگلیس در ماه میلادی گذشته، به ترتیب زیر بودند:
1- واکسهال کورسا
2- مرسدس کلاس A
3- فورد فیستا
4- فورد پوما
5- ولکس واگن گلف
6- فورد فوکوس
7- آئودی A3
8- کیا اسپورتیج
9- ولکس واگن پولو
10- فورد کوگا

طبق آمار فروش خودرو در انگلستان کیا اسپورتیج و فورد کیا محبوب‌ترین خودروهای اس.یو.وی هستند.

کاهش میل انگلیسی‌ها به سفرهای زمینی طولانی

افزایش فروش خودروهای هاج‌بک کوچک در انگلستان نشان‌دهنده کاهش تقاضای انگلیسی‌ها برای سفرهای زمینی طولانی است. به نظر می‌رسد تداوم شیوع کرونا الگوهای سفر و جابه‌جایی جاده‌ای را در انگلستان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

استقبال از خودروهای الکتریکی

در ادامه تشویق مردم اروپا به استفاده از خودروهای الکتریکی، انگلیسی‌ها هم رفته رفته به سمت خرید این خودروها میل پیدا کرده‌اند. هم اکنون حدود 40 مدل خودروی الکتریکی در بازار انگلستان برای فروش وجود دارد. خودروهای الکتریکی و هیبریدی در کل بیش از 13 درصد خودروهای فروخته شده طی سال 2021 را تشکیل می‌دهند.

اخبار مهم حوزه خودرو:

پرفروش‌ترین خودروی انگلستان

واکسهال کورسا که در سال‌های اخیر همواره جز 10 خودروی پرفروش انگلستان بوده، مدتی است که صدرنشین این جدول شده است. در ماه میلادی گذشته 3968 دستگاه واکسهال کورسا در انگلستان به فروش رسیده است. قیمت این خودرو بین 15.5 هزار تا 27 هزار پوند، معادل 500 میلیون تا 860 میلیون تومان است.
در زیر تصاویری از این خودروی محبوب را مشاهده می‌کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *