پیش فروش تارا با موعد تحویل تیرماه تا دی ماه 1400 + پیش پرداخت و قیمت نهایی

سرانجام بعد از حرف و حاشیه های فراوان محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو به مرحله پیش فروش رسید و پیش فروش تارا در دو مدل دنده دستی و دنده اتومات از شنبه 20 دی ماه تا دوشنبه 22 دی ماه انجام می شود.

به گزارش کاماپرس؛ در پیش فروش «تارا» این خودرو در دو مدل دنده دستی و دنده اتوماتیک به متقاضیان عرضه می شود. تحویل خودروهای پیش فروش شده در این طرح از تیرماه 1400 یعنی حدود 5 ماه دیگر آغاز شده و تا حداکثر یک سال دیگر یعنی تا دی ماه 1400 ادامه خواهد داشت.

متقاضیان پیش فروش تارا می توانند برای اطلاع از خصوصیات فنی ، تنوع رنگ ها، تجهیزات و آپشن های دو مدل  تارا دنده دستی و دنده اتوماتیک به سایت ایران خودرو به نشانی ikco.ir مراجعه کنند.

پیش پرداخت لازم برای تارا دنده دستی و تارا دنده اتوماتیک

مبلغ پیش پرداخت در نظر گرفته شده برای پیش خرید تارا دنده دستی 143 میلیون و 500 هزار تومان و مبلغ در نظر گرفته شده برای پیش خرید تارا دنده اتوماتیک 192 میلیون و 500 هزار تومان است.

فرآیند ثبت نام از مشتریان از فردا شنبه 20 دی ماه آغاز شده و در پایان روز دوشنبه 22 دی ماه متوقف می شود. منتخبان نهایی نیز طبق روال قرعه کشی های قبلی شرکت ایران خودرو پس از گذشت حداکثر سه روز از اتمام مهلت ثبت نام – معمولا فردای اتمام مهلت قرعه کشی یا روز بعد از آن – در حضور نمایندگان سازمان های نظارتی به قید قرعه انتخاب شده و معرفی می شوند.

قیمت نهایی تارا چقدر برآورد می شود؟

پیش تر ذکر شد که متقاضیان خرید این خودرو باید برای خرید نسخه دنده دستی سدان تارا مبلغ 143 میلیون و 500 هزار تومان و برای نسخه دنده اتوماتیک این خودرو نیز مبلغ 192 میلیون 500 هزار تومان پیش پرداخت کنند.

بر اساس قوانین پیش‌فروش خودرو مصوب سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، خودروسازان مجاز به دریافت حداکثر 50 درصد قیمت خودرو در زمان پیش پرداخت هستند – البته به نظر می رسد سایپا در مورد خودرو شاهین و کوئیک این مصوبه سازمان حمایت را رعایت نکرد –  در این صورت احتمالا قیمت تارا دنده دستی 287 میلیون تومان و نسخه اتوماتیک این محصول نیز 385 میلیون تومان قیمت خواهد خورد.

اخبار مهم بازار خودرو را بخوانید:

محدودیت های شرکت در پیش فروش تارا

همچون دیگر قرعه کشی های انجام شده به منظور محدود کردن ورود واسطه ها، محدودیت هایی که پیش از این در ثبت نام پیش فروش های ایران خودرو وجود داشت در این طرح  نیز اعمال می شود.

مهم ترین محدودیت ها غیرقابل انتقال بودن خودرو تا یکسال، نداشتن پلاک فعال برای فرد متقاضی، دارا بودن گواهینامه  و برنده نشدن در طرح های قبلی پیش فروش خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا است. متقاضیان شرکت در پیش فروش تارا می توانند برای کسب اطلاعات دقیق از بخشنامه،‌ به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند.

 

برای دسترسی سریع به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام
مرتبط با : ایران خودرو