وام 320 میلیونی با قسط‌ 6 میلیونی کدام مستاجران را خانه‌دار می‌کند؟

وام مسکن

با ابلاغ وام های جدید مسکن جستجوی مستاجران برای یافتن وامی که بتواند آنها را از مستاجری برهاند بیشتر شده است اما این وام باید با سطح درآمد آنها مطابقت داشته باشد تا از عهده پرداخت اقساط آن برآیند و ضمنا با مبلغ وام بتوانند قدرت خرید خود را به صورت موثری تقویت کنند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم اقتصادی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، وام های جدید مسکن اگر در شهرهای بزرگ چندان کارآمد نباشند قطعا در شهرهای کوچک موثرترند و می توانند قدرت خرید مستاجران را به قیمت خانه در شهرهای کوچک نزدیک کنند.

افزایش دو برابری مبلغ وام مسکن باعث شد سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم در شهرهای کوچک با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر 240 میلیون تومان برای هر زوج تعیین شود. کسانی که بخواهند به صورت انفرادی وام بگیرند، تنها 120 میلیون تومان وام مسکن به آنها تعلق خواهد گرفت.

قسطی که پرداخت آن به این سادگی ها نیست!

در کنار این مبالغ متقاضیان می توانند برای افزایش قدرت خرید خود، وام جعاله 80 میلیونی بگیرند. موردی که باعث می شود سقف مبلغ وام خرید و جعاله مسکن در شهرهای کوچک به320 میلیون تومان برسد. مشکل این وام برای اغلب مستاجران قسط های سنگین آن است که موجب می شود در مورد اخد آن بیشتر تامل کنند. این درست است که یک مستاجر در شهرهای کوچک حدود 1/5 تا 2 میلیون تومان اجاره می دهد اما این که بخواهد ماهانه 6 میلیون قسط بدهد به این سادگی ها نیست.

خبر های مهم امروز را بخوانید:

با 320 میلیون می توان در شهرهای کوچک خانه خرید؟

روزنامه هفت صبح درباره این تسهیلات نوشته است؛ بررسی ها نشان می دهد با توجه به گزارش های مرکز آمار از متوسط قیمت مسکن و همچنین تورم 43 درصدی، می توان متوسط قیمت خانه در شهرهای کوچک را حدود متری شش میلیون تومان برآورد کرد. البته طبیعتا بسیاری از شهرها به خصوص شهرهای استان های شمالی ممکن است قیمت خیلی بالاتر و حتی بالاتر از مرکز استان داشته باشند، ولی متوسط کل کشور در همین حدود برآورد می شود و نشان می دهد یک واحد 60 متری احتمالا حدود320 میلیون تومان ارزش دارد.

با این حساب می توان گفت وام جعاله و خرید مسکن 320 میلیونی در شهرهای کوچک می تواند کل هزینه لازم برای خرید یک واحد نقلی را تامین کند. البته بر اساس دستورالعمل ها، وام در صورتی پرداخت می شود که 20 درصد قیمت مسکن توسط خود خریدار پرداخت شود.

محاسبه قسط های وام 320 میلیونی به روش ساده و پلکانی

هزینه دریافت وام به ازای هر 500 هزار تومان یک برگه تسه به ارزش 60 هزار تومان است. این یعنی وام زوجین 240 میلیونی حدود28 میلیون و 800 هزار تومان، وام انفرادی120 میلیونی حدود 14 میلیون و وام جعاله80 میلیونی حدود 9میلیون و 600 هزار تومان هزینه دارد.

اگر یک زوج ساکن شهرهای کوچک بخواهد وام خرید و جعاله 320 میلیونی بگیرد، باید حدود 38 میلیون و 400 هزار تومان پول خرج کند. اقساط وام 240 میلیونی خرید مسکن زوجین در شهرهای کوچک به روش ساده با قسط های مساوی حدود چهار میلیون تومان است. اگر روش پلکانی را انتخاب کنید، اقساط برای سال اول به سه میلیون و 580 هزار تومان کاهش پیدا می کند و انتخاب با شماست که هر سال سه درصد یا هر چهار سال 20 درصد به مبلغ اقساط اضافه شود.

کسانی که 80 میلیون وام جعاله کمکی را هم می گیرند، باید به مدت پنج سال دو میلیون قسط جداگانه پرداخت کنند که باعث می‌شود مبلغ اقساط وام 320 میلیونی در روش ساده به شش میلیون تومان و در روش پلکانی به پنج میلیون و  580 هزار تومان برسد.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

8 دیدگاه برای “وام 320 میلیونی با قسط‌ 6 میلیونی کدام مستاجران را خانه‌دار می‌کند؟

 1. سعید گفته:

  اخر بی وجدانا کدام مستآجر میتواند شش ۶میلیون تومان قسط دهد مگر چقدر حقوق میگیرند ..الان بیشتر کارگران حقوق اداره کاری ۴میلیون وششصد میگیرند .یعنی باید یک میلیون وچهارصد بذارن وبه بانک تحویل دهند

 2. F گفته:

  حقوق کاگرمحاسبه کن بعد حرف شش میلیونی صحبت کن…دومیلیون شش صدپایه حقوق….کارگر…..اگرآنخ ماهوهاخذها حقوق کارگر درست کنن کارگر میتونه خانه دار بشه..کی فکر ملت ایران…..کی قیمت هاروزبه روز بالا.. کسی نیست جواب بده…ایران آنقدر اره میتونه اونهایی که خونه ندارن خانه دارکنه.مدیردرست حسابی نداریم

 3. بهزاد گفته:

  آخه بی انصاف آپارتمان شهر کوچیک متری شیش تومن؟ اکبرآباد که از دهات های اسلامشهر متری ۱۰ تومنه

 4. سید بهزاد گفته:

  آره اینم مثل وام ودیعه سر کاریه بعدشم کدوم مستاجری میتونه ۶ ملیون ماهی قسط بده

 5. احمد گفته:

  سلام جناب حضرت ح… همین وام ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومانی اقساطش ماهیانه ۷/۵۰۰/۰۰۰/ هفت میلیون و پانصد هزار تومان است و با هزینه خرید اوراق برای وام خرید مسکن ۳۲۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومانی و ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان وام جعاله بایستی فرد ماهیانه ۷/۵۰۰/۰۰۰/ هفت میلیون و پانصد هزار تومان و مبلغ ۳۷۲۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان هم سود و هزینه خرید اوراق را به بانک‌ محترم مسکن تان پرداخت نماید و حضرتعالی هم زهر مار را به سر سفره مردم بیاورید . هذا گوی و هذا میدان . و‌من‌ الله توفیق و علیه توکلان

 6. علی گفته:

  آقا تو رو حضرت عباس یه فکری به حال ما مستاجر بکنید، خدا وکیلی با هشت میلیون پول پیش تو اصفهان کجا به من خونه میدن، به قرآن دیگه خسته شدم، از بس دنبال وام دویدم صاحب خونه بهم گفته بلند شو هرجا هم میرم برا وام فقط میخوان آدم رو بتیغن، آقا اگه کسی صداش به اون بالاها میرسه درد مارو بگین به اون بالایی‌ها چرا با این کاراتون میذارین یه مرد همش جلو زن وبچش سرش زیر باشه شرمنده باشه تو ربه قرانتون کمک کنید تو رو به حضرت عباستون کمک کنید دارم دیونه میشم از بس که فکر کردم

 7. حمید گفته:

  میخواستم تشکر بکنم که بانک داری ما کاملا اسلامی وبدون ربا هستش .اینکه از نزول بدتر شد طرف از کجا بیاره ۳۲۰ بگیره نزدیک ۹۰۰برگردونه تازه باقسط۶ملیون نخرید اوراق که اصلا معلوم نیست واسه چی هستش بابا ایولا دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.