وام یک میلیون تومانی به چه کسانی نرسید؟

پرداخت وام حمایتی دولت به یارانه‌بگیران در حالی از صبح پنج‌شنبه کلید خورد که برخی متقاضیان از این گردونه باز ماندند.

به گزارش کاماپرس، بنابه اعلام مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تا ساعت 18 روز پنج‌شنبه، بانک‌های عامل 16 میلیون و 547 هزار و 743 فقره وام را به حساب سرپرستان خانوار واریز کردند. طبق اعلام قبلی قرار بود روز پنج‌شنبه به 17 میلیون و 149 هزار و 3١6 متقاضی وام پرداخت شود.

از مرحله اول پرداخت این وام حمایتی سه دسته از متقاضیان جاماندند؛
دسته اول حدود 40 هزار و 500 سرپرست خانوار بودند که در مرحله اول پیامک درخواست را ارسال کرده بودند اما بنا به اعلام روابط عمومی بانک مرکزی به دلایلی از جمله مسدودی حساب، شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات معرفی شده و سایر خطا ها مبلغ یک میلیون تومان به حساب آنها واریز نشد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

دسته دوم کسانی هستند که پس از موعد اولیه ارسال پیامک، موفق شدند درخواست خود را ارسال کنند. طبق اولین اعلام دولت، قرار بود یارانه‌بگیران متقاضی تا 31 فروردین ماه درخواست خود را اعلام کنند اما برخی متقاضیان بنابه دلایلی از جمله نداشتن سیم‌کارتی به نام خودشان، موفق به ارسال پیامک نشدند. وام افرادی که پس از موعد اولیه، درخواست خود را ارسال کردند بنابه اعلام رئیس بانک مرکزی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پنج‌شنبه هفته آینده به حساب آنها واریز می‌شود.

دسته سوم کسانی هستند که به هر دلیلی یارانه‌بگیر محسوب می‌شوند. به دلیل اینکه وام یک میلیون تومانی تنها به یارانه‌بگیران اختصاص داده می‌شود، تمامی خانوارهایی که بنابه هر دلیلی از جمله انصراف از دریافت یارانه از فهرست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند شانسی برای برخورداری از این وام یک میلیون تومانی ندارند.

ویژگی‌های وام یک میلیون تومانی دولت
تعداد اقساط وام حمایتی دولت، ۳۰ ماه و هر قسط آن ۳۵ هزار تومان است که از تیر ماه امسال به طور خودکار از یارانه خانوارها کسر می‌شود. برای دریافت وام کرونا سرپرست خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودش است به شماره ۶۳۶۹ ارسال کند. بنا به اعلام سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا، طبق برنامه‌ریزی 25 میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک مرکزی
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “وام یک میلیون تومانی به چه کسانی نرسید؟

  1. قاسمی گفته:

    اونا بی که مرحله اول شماره ملی فرستادن اشتباه بوده مجدد صحیح رو فرستادن و واسمون هفته گذشته واریز نشده کی درست
    مشکل ‌و کی واسمون واریز میشه که اکثرا زن وسرپرشت هستن که واقعا در ماه رمصان به این وام نیاز مبرم دادن.لطف کنید جوابی درست بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *