وام کرونا : مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه ثبت نام می شوند

ژیوار

به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار؛ رانندگان تاکسی فاقد بیمه هم مشمول وام کرونایی می‌شوند.

به گزارش کاماپرس؛ با وجود آنکه تا پیش از این شرط پرداخت وام حمایتی کرونا داشتن کد کارگاهی و شاغل بیمه شده بود و امکان ثبت‌نام آن دسته کسب وکارهایی که فاقد کد بیمه پردازی بودند وجود نداشت اما حالا معاونت اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه خبر داده و اعلام کرده که مشاغل و کسب‌وکارهای فاقد بیمه می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را دنبال کنند.

فرصت ثبت‌نام ؛ تا پایان تیرماه

به نقل از ایسنا؛ ارسال پیامک دعوت متقاضیان تسهیلات کرونا که فاقد بیمه هستند از پنجشنبه گذشته آغاز شده و طی مذاکرت صورت گرفته با دستگاههای مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاههای فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته و قرار است لیست افرادی که هویت آنها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند، هرچه سریع‌تر ارائه شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

پرداخت وام حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته از ۱۳ خرداد ماه اغاز شده است و مشمولیان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده‌اند.طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت کار فرصت ثبت‌نام تا پایان ماه جاری همچنان باقی است و افراد با مراجعه به سامانه کارا می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند. بر این اساس بنگاههایی که کد کارگاهی و شاغل بیمه شده داشته، از سال گذشته تاکنون فعال بوده و نیروهای کار خود را تعدیل نکرده باشند مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا قرار می‌گیرند.

استفاده از تسهیلات برای رانندگان فاقد بیمه

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار هم در گفتگو با ایسنا گفته است: در خصوص افراد فاقد بیمه از تشکل‌ها و دستگاههای تخصصی درخواست کرده‌ایم که افراد را به ما معرفی کنند تا از این طریق امکان راستی آزمایی وجود داشته باشد.به عنوان نمونه یک راننده تاکسی که بیمه ندارد ولی از سهمیه بنزین وزارت کشور استفاده می‌کند و می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که به تایید وزارت کشور شاغل است، مشمول تسهیلات حمایتی کرونا قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
آژانس هرمس 724
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “وام کرونا : مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه ثبت نام می شوند

  1. محسن گفته:

    سلام من یک راننده ام و بیمه روستایی و عشایری میریزم حالا برای ثبت نام وام رانندگان سیستم میزنه شماره ملی شما واجد شرایط دریافت وام کرونا نمی شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز