وام جدید برای یارانه بگیران در راه است

طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی خانواده های یارانه‌بگیری که حقوق ثابت ندارند، می توانند وام قرض الحسنه بگیرند.

به گزارش کاماپرس، شیوع کرونا باعث تعطیلی خیلی از کارگاهها و شرکتهای تولیدی و بیکاری خیلی از افراد شد. بیمه بیکاری هم که طبق گفته بیشتر افراد بیکار شده هنوز پرداخت نشده است. هر روز هم به آمار بیکاران ناشی از بیماری کرونا افزوده می شود و البته تعداد خانوارهایی که حقوق ثابت ندارند، بیشتر از قبل می شود. بعد از پرداخت وام یک میلیونی دولت به یارانه بگیران، حالا عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی از وام قرض الحسنه جدیدی خبر داده است. این وام قرار است به خانواده هایی تعلق بگیرد که حقوق ثابت ندارند .

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

البته هنوز تکلیف چگونگی پرداخت این وام قرض الحسنه جدید مشخص نشده است. رئیس کل بانک مرکزی فعلا از آمادگی نظام بانکی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به خانواده‌های یارانه بگیر فاقد حقوق ثابت خبر داده و گفته این تسهیلات در صورت موافقت دولت و تقبل مابه‌التفاوت نرخ سود این تسهیلات، از محل تسهیلات کرونایی پرداخت می شود.

حال باید دید دولت توان مالی برای پرداخت این وام قرض الحسنه دارد یا نه؟ همین دیروز شورای نگهبان با طرح مجلس برای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی مخالفت کرد. شورای نگهبان علت مخالفت خود را ایجاد بار مالی برای دولت عنوان کرد.

دولت با تحریم های آمریکا و کاهش فروش نفت با مشکل مالی روبه رو شده است، به همین دلیل بارها در زمان تصویب طرح تامین کالای اساسی و پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی اعلام کرد، توان مالی پرداخت یارانه جدید را ندارد. بر این اساس شورای نگهبان هم با بررسی دلایل دولت طرح پیشنهادی مجلس را رد کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.