عرضه اولیه شرکت لبنی تابعه شستا به زودی در فرابورس

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بنا به اعلام شرکت فرابورس، شرکت ملارد شیر از شرکت های لبنی تابعه شستا برای عرضه اولیه سهام خود آماده می شود و روز گذشته این شرکت با نماد معاملاتی زملارد در فرابورس درج نماد شده است.

به گزارش کاماپرس، سیاست واگذاری شرکت های تابعه شستا در بورس همچنان در حال اجراست و پس از عرضه اولیه سیتا بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور،  این بار باید در انتظار عرضه اولیه یک شرکت لبنی تابعه شستا در بورس باشیم. در اطلاعیه منتشر شده توسط فرابورس به مناسبت درج نماد این شرکت آمده است؛ بدین وسیله به اطلاع می رساند شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر( سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۳۱ تیرماه 1399 به عنوان دویست و سی و چهارمین شرکت در بازار دوم در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد. سایر اطلاعات این شرکت به شرح زیر است:

  • تاریخ پذیرش ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۸
  • نماد معاملاتی زملارد
  • گروه: زراعت و خدمات وابسته
  • زیرگروه: کشاورزی و خدمات دامپروری به جز دامپزشکی

رشد قابل توجه سودآوری زملارد

پیش از این نیز مدیران شرکت ملارد شیر اعلام کرده بودند در راستای تامین نقدینگی از منابع ارزان قیمت جهت خرید نهاده‌های دامی و مواد اولیه مورد نیاز شرکت و همچنین در راستای  سیاست های شستا و هلدینگ صنایع عمومی تامین در حال گذراندن مراحل ورود به بازار سرمایه بوده و شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده است.

بررسی گزارش های مالی زملارد نشان می دهد درآمد فروش ملارد شیر در سال ۹۸ به مبلغ ۸۴۰ میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با سال ۹۷ حدود 51 درصد افزایش را نشان می دهد.

راز آسمان پایتخت

در عین حال شرکت با رشد ۶۳ درصدی در عملکرد و سودآوری، شاهد دستیابی به ۲۰۰ میلیارد ریال سود ناخالص بود و با کسب ۱۶۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال سود عملیاتی رشد ۱۱۱ درصدی را در سود عملیاتی کسب کرد.  همچنین با تحقق سود خالص ۱۸۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریالی در بودجه ۹۸ شرکت شیر ملارد رشد ۱۱۳ درصدی را شاهد بود.

مطالب مرتبط را بخوانید:

شرکت ملارد شهریار با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در سال ۱۳۳۳ با بهره‌گیری از ۲۰۰ گاو مولد فعالیت خود را آغاز کرد. در سال‌های بعد ظرفیت واحد به‌تدریج افزایش یافته و در سال ۱۳۶۵ با ظرفیت ۲۲۷۲ راس گاو و گوساله به تایید سازمان دامپزشکی کشور رسیده است.

در سال ۱۳۷۴ مدیریت این موسسه به شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی تحویل داده شد و موسسه در سال ۱۳۸۱ به نام شرکت کشاورزی و دامداری ملارد شیر تغییر داده شد.

 

انتهای پیام

دادپویان
ایده سبز
آهن رویال
آریاپی
رایانه کمک
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “عرضه اولیه شرکت لبنی تابعه شستا به زودی در فرابورس

  1. بازنشسته گفته:

    با سلام.. والا ادم شاخ در میاره این همه شرکت و با این همه سود، چه چیزی به بازنشسته ها رسیده؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز