عرضه اولیه سهام سه شرکت تولید و پخش دارو در بورس

ژیوار

مراحل بورسی شدن و عرضه اولیه شرکت‌های داروسازی دانا، پخش رازی و راموفارمین از زیرمجموعه های هلدینگ شفا دارو در دست اقدام است.

به گزارش کاماپرس، گروه دارویی از جمله گروه های باسابقه بورس تهران به شمار می رود اما تعداد شرکت های دارویی در بورس چندان قابل توجه نیست. در عرضه اولیه های انجام شده در سال های اخیر نیز سهم شرکت های دارویی چشمگیر نبوده است.

با این حال شرکت های دارویی نیز به رونق بورس بی توجه نبوده و تلاش می کنند برای تامین مالی از بازار سرمایه بهره ببرند.

داروسازی دانا، پخش رازی و راموفارمین بورسی می شوند

از جمله این شرکت ها، هلدینگ شفادارو است که عرضه اولیه سهام چند شرکت از شرکتهای زیرمجموعه خود را در دست اقدام دارد و بنا به اعلام پایگاه خبری تحلیل دارو و سلامت (فانا) در هیات مدیره شرکت‌های داروسازی دانا، پخش رازی و راموفارمین اقدامات درخصوص به نتیجه رسیدن موضوع سهامی عام شدن این شرکت‌ها و امکان واگذاری بخشی از سهام آنها در تالار بورس در حال انجام است.

دریان سفر امید

مطالب مرتبط را بخوانید:

فانا همچنین گزارش داده که بخشی از مطالبات شرکت های زیرمجموعه شفادارو در حال به نتیجه رسیدن است و در این باره توضیح داده است: دعوای حقوقی شرکت‌های داروسازی جابرابن‌حیان، راموفارمین و اسوه بابت مطالبات از شرکت پخش توسعه دارویی رسا جمعا به مبلغ ۶۳۴,۱۴۰ میلیون ریال است که به موجب رای صادره، شرکت مزبور محکوم به پرداخت اصل بدهی و همچنین خسارت تاخیر و هزینه دادرسی به شرکت‌های فوق شده است.

 

نهال گشت
تهران آهن
آژانس هرمس 724
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز