سود سهام عدالت را چگونه دریافت کنیم؟

افرادی که سهام عدالت دارند، برای دریافت سود سهامشان باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

به گزارش کاماپرس، قبل از آزادسازی سهام عدالت، سود این سهام به صورت سالیانه و به حساب افرادی که شماره شبای بانکی خود را اعلام کرده و به تایید بانک مرکزی رسیده بود، واریز می‌شد.

اما پس از واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد شرکت‌های سرمایه‌پذیر در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، حدود ۵ میلیون دارنده سهام عدالت که شماره شبا حساب بانکی خود را اعلام نکرده بودند،‌ سودی دریافت نکردند.

بر همین اساس وحید روشن قلب رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد، افرادی که سهام عدالت دارند برای دریافت سود باید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنند.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

او در ادامه گفت:« سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی برای حضور راحت تر در مجامع و کسب سود سهامشان ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنند تا اطلاعات هویتی و بانکی آنها ثبت شود، از آنجایی که شرکت‌های سرمایه گذاری استانی موظفند همزمان با مجامع حضوری شرکت ها، به صورت الکترونیکی و آنلاین همسو با آنها باشند، ثبت نام در سجام به آنها کمک می کند تا به طور غیر حضوری در جلسات اعمال رای کنند و از این طریق در تصمیم‌گیری شرکت خود نقش داشته باشند.»

سهام عدالت قابل معامله است

روشن قلب در ادامه به باشگاه خبرنگاران گفت:« برخی افراد روش مستقیم انتخاب کردند که به پرتفوی آنها اضافه شده و برخی دیگر روش غیر مستقیم را برگزیدند که سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شدند.

زمان تخصیص سهام این گروه بر اساس زمانبندی شهر زمان ثبت نامشان انجام خواهد شد، باید به این نکته توجه کنند که ملاک اصلی شهر سکونت فعلی آنها نیست بلکه شهری است که در زمان ثبت نام سهام عدالت یعنی سال ۱۳۸۷ درج کرده اند.

همچنین قابلیت معامله سهام عدالت در اکثر استان فراهم شده و سهامدارانی که شیوه غیر مستقیم را انتخاب کردند می توانند خرید و فروش خود را انجام دهند، حتی افرادی که قبلا خرید سهم نداشتند می توانند از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی اقدام به خرید سهم کنند.»

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.