سرنوشت عجیب همسر 29 ساله و چشم آبی صدام حسین

صدام حسین دیکتاتور بی رحم عراق علاوه بر چند همسر مشهور خود یک همسر آلمانی تبار کمترشناخته شده با ظاهری متفاوت نیز در سال های پایانی عمر خود داشت که با سرنوشتی عجیب پا به زندگی پرتلاطم و هراس انگیز صدام گذاشت.

به گزارش کاماپرس، با گذشت سال ها از اعدام صدام حسین دیکتاتور جنایتکار عراق هنوز برخی ابعاد زندگی او، از جمله زندگی خصوصی و سرنوشت همسران وی هنوز برای افکار عمومی و رسانه ها جذاب است.

روزنامه هفت صبح در گزارشی به قلم مهسا مژدهی در این زمینه نوشته است؛ صدام حسین سه‌بار ازدواج کرد اما سایه ساجده با موهای آلاگارسون شده و آرایش عجیب که مادر فرزندانش بود هرگز از زندگی اش کم نشد. از خاندان صدام حسین این روزها تعداد معدودی باقی مانده‌اند که توجه رسانه ها را به خود جلب می کنند. اما آنها تنها زنان عقدی و شش فرزندی که نام دیکتاتور پیشین عراق را به دوش می کشند، نیستند.پای یک معشوقه یونانی و زنی آلمانی هم در میان است.

صدام دختر عرب – آلمانی را از دست پسر خود درآورد!

سال 2003 در حالی که حکومت وحشت صدام در عراق به تازگی پایان یافته بود و هیچ کس از دو همسر آخر او اطلاعاتی نداشت، نیویورک تایمز گزارشی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود رئیس جمهور پیشین این کشور ازدواج چهارمی هم داشته است. مشخص شد که صدام حسین با وجود ازدواج‌های متعدد در یکسال پایان کارش، با زنی آلمانی ازدواج کرده بود.

در این ازدواج، پای زنی بی نهایت زیبا، 29ساله و لاغر با چشمانی آبی رنگ و موهایی روشن که از طرف مادرش آلمانی بود، به میان آمد. او جمامه نام داشت. مادر جمامه زنی مشکوک به حساب می آمد. دو دهه را در عراق زندگی کرده بود و پاسپورت دیپلماتیک داشت. چند باری هم نام خانوادگی اش را عوض کرده بود. زمانی که صدام جمامه را دید، مادرش همسر وزیر دفاع عراق بود.

رسانه های غربی در آن زمان بیش از آنکه به زن جوان صدام بپردازند، روی زندگی مادرش تمرکز داشتند و می گفتند که او احتمالا می داند سلاح‌هایی که آمریکایی ها مدعی وجودشان در عراق بودند، دقیقا کجا پنهاندشده است.

داستان از آنچه ابتدا تنها یک ازدواج ساده با دختری چشم آبی به نظر می رسید پیچیده تر شد. جمامه را ابتدا پسر صدام،عدی در یک مهمانی دید و به او دل باخت. از آنجایی که پسر صدام در عراق بسیار بدنام بود، خانواده این دختر اعتراضشان را پیش رئیس دولت بردند تا مانع از ازدواج اجباری عدی و جمامه شوند. اما صدام خودش با دیدن این زن جوان در دام عشقش گرفتار شد و کار آنها به ازدواجی کشید که با مرگ صدام پایان یافت.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

معشوقه یونانی صدام که از زندگی او جان سالم به در برد

البته او تنها زن اروپایی در زندگی صدام حسین نبود. پریسولا لمپسوس، بسیار معروف تر از دختر آلمانی است.او زنی یونانی با زیبایی متوسط بود که بعد از سقوط دیکتاتور عراق، زندگی‌ا‌‌ش را با نوشتن کتاب و حضور در یک مستند تلویزیونی شرح داد.

پریسولا وقتی صدام را دید که 16 ساله و او 30 ساله بود. یک خیاط عراقی واسطه این آشنایی شد. در آن زمان رئیس جمهور وقت، با همسرش ازدواج کرده بود و همین مانع از ازدواج دختر یونانی با مرد عراقی شد.

لمپسوس در خاطراتش می نویسد که با مردی به نام سیروب اسکندریان که از ثروتمندان عراق بود ازدواج کرد اما ناگهان صدام در سخنانی تلویزیونی از تغییرات جدید در عراق سخن گفت و اعلام کرد که ثروت های تعدادی از متمولان عراقی باید به نفع دولت مصادره شود.

نخستین نام لیست اعلام شده از سوی صدام، نام همسر این زن یونانی بود. کمی بعد این مرد به توصیه دوستانش از خانه فرار کرد و ماموران صدام حسین به دنبال پریسولا و دخترش آمدند تا او را به قصر دیکتاتور ببرند. پریسولا پس از مدتی، مشاور عُدَی، پسر صدام و مدیر کمیته المپیک عراق شد.

سرنوشت پریسولا از دیگر زنان زندگی صدام حسین متفاوت ماند.او سال ها بعد وقتی احساس کرد که احتمالا توسط این مرد کشته خواهد شد، فرار کرد و خودش را به غرب رساند و بعد علیه دیکتاتور عراق دست به مصاحبه ای با ای بی سی زد که در آن چهره خشن و غیرقابل تحمل صدام و پسرش را فاش کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام