روغن مجوز گرانی گرفت

ستاد تنظیم بازار در حالی از افزایش ۱۰ تا ۱۳ درصدی روغن خبر می دهد که هنوز مشکل کمبود و عرضه روغن نباتی در بازار برطرف نشده است.

به گزارش کاماپرس، گویا گره مشکل کمبود روغن هنوز باز نشده است. یکی دو ماهی است که مردم برای خرید روغن به خصوص روغن جامد مشکل دارند. از افزایش قیمت گرفته تا اجبار بعضی از فروشندگان برای خرید کالاهای لوکس و بی مشتری در ازای خرید روغن را هم تجربه کرده اند.

با این حال و با اینکه هنوز مشکل عرضه روغن در فروشگاهها حل نشده ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت روغن خبر می دهد. طبق اعلام این ستاد حداکثر افزایش قیمت مصرف‌کننده انواع روغن در بسته‌بندی پت ۱۰ درصد و سایر انواع بسته‌بندی‌ها ۱۳ درصد اعلام شده است.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

در یکصد و سیزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار با توجه به افزایش قیمت جهانی انواع روغن که مورد تایید کمیته ارزی قرار دارد تغییرات قیمت جهانی بر نهاده‌ها، روغن خام و محصولات نهایی محاسبه و تعیین شد. بر همین اساس، قیمت هر کیلوگرم روغن خام سویا و پالم در مبادی ورودی پنج هزار ۵۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم روغن خام آفتاب و کلزا در مبادی ورودی نیز ۶ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته اعلام شد که هم اکنون ۴۰۰ هزار تن روغن خام موجودی بازرگانی دولتی است و ۳۰۰ هزار تن نیز در مسیر واردات قرار دارد و بخش خصوصی نیز دارای موجودی مطلوبی از این محصول است.

در هفت ماهه اول سال میزان تخصیص ارز برای روغن خام ۹۳۳ میلیون دلار بوده است و در این مدت ۷۷۳ میلیون دلار نیز برای دانه های روغنی تخصیص ارز شده است.
۷۴۱ میلیون دلار تامین ارز برای روغن خام و ۶۶۴ میلیون دلار تامین ارز برای دانه‌های روغنی در ۷ ماهه امسال انجام شده است و این تامین ارزها با یک وقفه یک ماهه تبدیل به کالا می شود و از طریق گمرکات ترخیص و وارد کشور خواهد شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *