رهن و اجاره های میلیاردی برای نیاوران نشینان

ژیوار

ارقام رهن و اجاره برخی املاک در منطقه نیاوران تهران سر به چند صد میلیون و و حتی چند میلیارد می زند.

به گزارش کاماپرس، مناطق شمالی تهران محل سکونت اقشار مرفه و صاحبان کسب وکارهای پردرآمد و جراحان  و افراد برجسته سیاسی و اجتماعی و سلبریتی ها و … به شمار می رود و به همین دلیل از بسیاری جهات با دیگر مناطق تهران وضعیت متفاوتی دارد.

شرایط سکونت در این مناطق نیز خصوصا از نظر هزینه های مرتبط با مسکن با مناطق دیگر به طور کل متفاوت است و ارقامی که بابت خرید، رهن و اجاره آپارتمان ها و منازل مسکونی این مناطق پرداخت می شود به مراتب بیشتر از دیگر مناطق پایتخت است.

اقتصاد آنلاین در گزارشی به وضعیت رهن و اجاره در منطقه نیاوران پرداخته و نوشته است:یک آپارتمان 220متری در نیاوران (منطقه1) 100میلیون تومان رهن و 25میلیون تومان اجاره قیمت گذاشته شده است. همچنین اجاره آپارتمان نوساز 210متری 3 خوابه در نیاوران 500میلیون تومان رهن و ماهی 20میلیون تومان اجاره بهاست.

کمیسیون های نجومی بنگاه های املاک نیاوران

دریان سفر امید

یکی از مشاوران املاک در این باره می گوید: یک واحد آپارتمان 700متری در خیابان جبلی بالای کاخ نیاوران رهن کامل 3میلیارد تومان قیمت گذاشته شده است. این آپارتمان یک واحد از یک ساختمان 5طبقه مبله و فول امکانات است. حق کمیسیون مشاوران املاک از اجاره هر واحد از این آپارتمان 90میلیون تومان است که 45میلیون تومان موجر و 45میلیون تومان مستاجر باید پرداخت کند.

این مشاور املاک گفت: یک واحد آپارتمان 240متری در کوهسار نیاوران، فول امکانات (روف گاردن، جکوزی داخل واحد، سالن اجتماعات، 3پارکنیگ، سالن ورزش و …) یک میلیارد و 800میلیون تومان نرخ برای رهن کامل گذاشته شده است. در صورت تبدیل یک میلیارد رهن و 24میلیون تومان کرایه باید پرداخت شود.

رهن در نیاوران بر اساس میل صاحبخانه تعیین می شود

یکی از مشاوران املاک که بیش از 14سال است که در نیاوران فعالیت می‌کند به اقتصاد آنلاین گفت: رهن و اجاره در نیاوران از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. میزان رهن بر اساس میل صاحبخانه تعیین می‌شود. مشاوران املاک تنها می‌توانند نظر کارشناسی بدهند. فایل‌های طلایی نیاوران شامل آپارتمان‌هایی است که صاحبان آن‌ها منصف هستند. به عنوان مثال یک واحد 130متری نوساز بالای کاخ نیاوران (میدان باهنر) 150میلیون رهن و 12میلیون تومان اجاره مشخص کرده است. صاحب خانه دیگری یک واحد 140متری فول امکانات را 700 میلیون تومان رهن کامل گذاشته است. همچنین یک واحد آپارتمان 150متری 500میلیون تومان رهن و 15میلیون تومان اجاره در خیابان خداوردی نیاوران (منطقه 1) تعیین کرده است.

وی افزود: قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌‌های نوساز در بسیاری از مواقع سر به فلک می‌کشد. دو صاحبخانه در یک طبقه با یک لوکیشن، یک متراژ، یکی 500میلیون تومان رهن گذاشته و دیگری 350میلیون تومان! این نمونه مشتی از خروار است. یک خانه باغ در نیاوران 5 میلیارد تومان رهن کامل گذاشته شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

 

انتهای پیام

نهال گشت
روکش مارال
سبیت
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز