تهران شنبه تعطیل است؟

با توجه به اینکه روز یکشنبه به مناسبت تولد حضرت محمد (ص) تعطیل رسمی است، این احتمال وجود داشت که شهر تهران روز شنبه تعطیل باشد.
به گزارش کاماپرس، تا زمان تنظیم این خبر هیچ اطلاعیه رسمی از سوی دولت مبنی بر تعطیلی روز شنبه اول آبان‌ماه صادر نشده است. حتی برخی رسانه‌ها طی ساعت‌های اخیر تاکید کردند که بورس تهران روز شنبه همچون گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهد و معاملات بازار سرمایه متوقف نخواهند شد.
به نظر می‌رسد با توجه به احتمال بروز موج ششم کرونا دولت با تعطیل اعلام نکردن روز شنبه، در تلاش است تا از موج سفرهای بین‌شهری بکاهد. وزیر جدید بهداشت در آخرین اظهارنظر خود در هفته گذشته تاکید کرد که در آبان‌ماه با موج ششم کرونا مواجه خواهیم بود.
این در حالی است که دولت با لغو دورکاری‌ها از کارمندان خواسته تا به صورت کامل سر کار حاضر شوند. در پی اعلام این دستور، محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: لغو صد درصدی دورکاری به معنای باز کردن آغوشمان برای پیک ششم است. همانطور که محسنی بندپی گفته ایمنی جمعی بعد از حداقل تزریق دو دوز واکسن آن هم حداقل به ۷۰ درصد جامعه حاصل می‌شود که ما تا رسیدن به این میزان فاصله داریم. از طرفی دیگر بعد از تزریق دوز دوم نیز دو هفته باید زمان بگذرد تا در فرد ایمنی ایجاد شود.
انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *