بیمه بیکاری به این 9 دسته از بیکاران پرداخت نمی‌شود

طبق اظهارات مدیرکل اشتغال و بیمه بیکاری وزارت کار، 9 دسته از افرادی که بیکار شده‌اند مشمول دریافت این نوع بیمه نمی‌شوند.

به گزارش کاماپرس، مسعود بابایی چهارشنبه شب از طریق اینستاگرام به سئوال‌های کاربران در مورد بیمه بیکاری پاسخ داد. براساس پاسخ‌هایی که او به پرسش‌ها داد، می‌توان تا حدودی به شرایط دریافت یا عدم دریافت بیمه بیکاری توسط گروه‌های مختلف شغلی پی برد.

در این زمینه بیشتر بخوانید: 

مهمترین محورهای گفتگوی بابایی به شرح زیر است:
* سامانه ثبت‌نام بیمه بیکاری را در عرض ۵۰ ساعت راه‌اندازی کردیم تا متقاضیان بیمه بیکاری بتوانند به صورت غیرحضوری درخواست خود را ثبت کنند.

* متقاضیان بیمه بیکاری پس از ثبت کدملی، کد بیمه و کد کارگاه بلافاصله متوجه می‌شوند که آیا مشمول بیمه بیکاری هستند یا خیر؟

* اگر فرد بیمه شده، مشمول بیمه بیکاری باشد، اطلاعات شخصی و کارگاهی را در مراحل بعد در سامانه ثبت می‌کند و در همان همان لحظه یک کد رهگیری دریافت می‌کند.

* برای افرادی که تا ۱۵ فروردین در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، پیامکی ارسال شده که شماره حساب بانکی خود را برای دریافت بیمه بیکاری اعلام کنند. افرادی که بعد از 15 فروردین ثبت‌نام کرده‌اند، به زودی پیامک دریافت می‌کنند.

* مبلغ بیمه بیکاری هنوز مشخص نیست و منتظر مصوبه ستاد ملی بحران کرونا است. مبلغ پرداختی بیمه بیکاری ناشی از کرونا الزماً طبق روال بیمه‌های بیکاری گذشته نیست. سازمان برنامه و بودجه با توجه به محدودیت در منابع یکسری اصلاحاتی را در نظر دارد که باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود.

* کسانی که مشمول نیستند، فعلا به اداره‌های کار مراجعه نکنند.

در ادامه این گفتگوی اینستاگرامی به برخی از مواردی اشاره شد که مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا نمی‌شوند:
1- اگر مدارس غیرانتفاعی شهریه را از والدین دریافت کنند و کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شده باشد، معلمان مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند و مرکز آموزشی موظف به پرداخت حقوق است.

2- افرادی که بیکاری آنها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا نبوده اما طبق روال بیکار شده‌اند، بر اساس بند ۶ شیوه‌نامه مشترک باید همان روال قبل در تقاضای بیمه بیکاری را انجام دهند و مراجعه حضوری به ادارات کار داشته باشند.

3- مشاغل کم خطر از ۲۳ فروردین شروع به کار کرده‌اند و برخی هم از ۳۰ فروردین شروع به کار می‌کنند. اگر برحسب شرایط کارگاهی مجبور به تعطیلی شد، شرایط آن را لحاظ می‌کنیم. این افراد شامل ماده ۱۵ و ۱۶ قانون کار مربوط به تعلیق قرارداد کار هستند. در صورتی که کارگران خارج از شرایط کرونا بیکار شده‌اند، طبق روال بیمه بیکاری می‌گیرند.

4- کارگرانی که در لیست بیمه‌پردازی ماه‌های دی و بهمن حضور ندارند و کارفرما حق بیمه این دو ماه را برای آنها واریز نکرده است، احتمالاً پیامک عدم شمولیت دریافت کرده‌اند. این افراد باید از کارفرما بخواهند که بیمه‌پردازی را انجام دهد و از طریق ادارات کار پیگیر باشند.

5- کارگران روزمزد اگر بیمه نداشته باشند، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.

6- اگر فردی بیمه خویش‌فرما داشته باشد، نمی‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

7- اگر کارگری در دی و بهمن ماه در کارگاه دیگری کار می‌کرده و الان کد کارگاه فعلی‌اش را وارد سیستم کرده است، پیامک عدم شمولیت دریافت می‌کند.

8- رانندگان مسافرکش خودروهای شخصی بیمه‌ بیکاری ندارد. اگر تاکسی متعلق به فرد دیگری باشد شامل مواد دو و سه قانون کار است که باید برای بیمه بیکاری اقدام کند اما اگر تاکسی متعلق به خود فرد باشد و حتی اگر بیمه رانندگان تاکسی هم داشته باشد، بازهم مشمول دریافت بیمه بیکاری کرونا نیستند.

9- درباره کارکنان دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد، اگر فردی مشمول قانون کار باشد و دانشگاه در این مدت از دانشجویان شهریه نگرفته باشد، کارکنان مشمول بیمه بیکاری می‌شوند اما اگر کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شده باشد، باید دانشگاه حقوق فرد را بپردازد. در بخش خدمات و کارگری تقاضای بیمه بیکاری بدهند.

میزان بیمه بیکاری چقدر است؟
طبق اظهارات مسعود بابایی که در ایرنا نیز منتشر شده است، تعداد متقاضیان بیمه بیکاری و ماه‌های که باید پرداخت شود، دو عاملی است که در تصمیم ستاد مقابله با کرونا در مورد مبلغ بیمه بیکاری موثر خواهد بود. این مسئله روز سه‌شنبه‌ هم در ستاد ملی مقابله مطرح شد اما نهایی نشد و نیاز به اصلاحاتی داشت. به نظر می‌رسد دولت تلاش دارد در هفته آینده مبلغ بیمه بیکاری را نهایی کند.
میزان مقرری روزانه بیمه شده بیکار معادل 55 درصد متوسط مزد یا حقوق و یا کارمزد روزانه بیمه شده است. به مقرری افراد متأهل یا متکفل، تا حداکثر چهار نفر از افراد تحت تکفل به ازاء هر یک از آنها به میزان 10 درصد حداقل دستمزد که امسال حدوداً ۱۸۳ هزار تومان است، افزوده خواهد شد. در هر حال مجموع دریافتی‌مقرری‌بگیر نباید از حداقل دستمزد، کمتر و از 80 درصد متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

 

 

 

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 274
دوست نداشتم: 239
میانگین امتیازات: 1.15

75 دیدگاه در “بیمه بیکاری به این 9 دسته از بیکاران پرداخت نمی‌شود

کرونا هم دامن بیچاره‌ها را می‌گیرد. یعنی اگر کسی شاغل نباشد یا روزمزد باشد یا بیمه نباشد، پس از کرونا بر حجم بیچارگی‌اش افزوده می‌شود.

سلام۰من درپارک آبی کارمیکردم وبرج ۱۲ به خاطرکروناتعطیل شدیم وهمان برج ۱۲ درسامانه ثبت نام کردم ولی تاکنون فقط یک کدرهگیری به من دادن ویک پیامی که ازم خواستن به خاطر کرونا مراجعه نکنم دیگه هیچ اقدام دیگه ای نکردن ۰آخه این چه وضعشه الان سه ماه گذشت پس کی میخواین یه کاری بکنین ۰۰۰همش حرف

سلام،من ۲ سالی بود ک داخل برج مسکونی کار بودم و بخاطر بیماری یه نامه زدیم و دیگ چیزی درباره ترک کارو نزدیم و الانم ۳ ماه بیکارم و قرار دادمونم تا اول برج ۳ بود و ما برج ۱۲ رفتیم و الان مدیر میگ فقط ۳ ماه ب شما بیمه بیکاری تعلق میگیره و میگ ترک کار کردین،حالا توش موندیم حق با کیه؟ یعنی همین ۳ ماه و میدن یا من ک مجردم ۱۲ ماه رو؟ کسی میدونه؟

در گذشته سابقه حق بیمه تانین اجتماعی داشتم .و از شرکت بیکار شدم ولی تقاضای بیمه بیکاری نکردم و مدتها در کار آزاد مشغول به کار بودن الان هم بخاطر شرایط کرونا و وضعیت بد بیکار شدم.با وجود حق بیمه که پرداخت کردم باز میگن باید تا آخرین ماه کارفرما داشته باشی و یکی حق بیمه واریز کرده باشه …وقتی کسی شغل آزاد داشته …از کجا کارفرما بیاره …تازه تو همون حق بیمه که کارفرمای قبلی واریز کرده به حساب تانین اجتماعی یکی از بند ها برای بیمه بیکاری و روز مبادا هست ..و من نمیدونم روز مبادا کی هست و اگر من این مبلغ رو جای دیگه پرداخت میکردم مطمئنا دیگه بهانه ای برای پرداخت بیکاری و شرط شروط گذاشتن نمیاوردن ..با سن بالا و با شرایط نیاز و بیماری چه جنایتی از بیمه گذار های تانین اجتماعی میشه والا اگر این بود که ارزشی نداشت حالا هم با کلی قرض قوله و مشکلات موندم .در صورتی که پرداخت حق بیمه بدرد همچین روزهایی باید بخوره ..این چه قانونی هست که باید کارفرما داشته باشیم ..اصلان بگید نه تمام …و آنقدر طرف بیچاره رو با کلی مشکلات سر گردان نکنید .

سلام.من دبیر زبان آموزشگاهم و از اول اسفند بیکار شدم.سه روز مانده به اتمام اسفند اینترنتی سامانه بیمه بیکاری کرونا رو پر کردم.همون لحظه کد رهگیری داده و هفته ی قبل هم فقط یه پیامک که متقاضیه محترم درخواست شما درحال بررسی هستو بخاطر کرونا مراجعه حضوری نداشته باشید.من الان باردار هم هستم و هیچ جا بهم کار نمیدن بخاطر اینکه میگن بارداری و کرونا خطرناکه و نمیخوان براشون دردسر پیش بیاد.یکسال و خورده ای هم بصورت پیوسته بیمه بودم تا کرونا.الان چرا برای من پیامک شماره حساب بانکی نمیاد؟من الان برم بمیرم فکر کنم.مگه نه؟اونموقع که از حق و مزد سوپروایزریم گذشت کردم تا مدیرم بیمه کامل برام رد کنه فکر کنم بزرگترین غلط زندگیمو کردم.بخدا قسم که فهمیدم بیمه تامین اجتماعی بدرد نخوره.اگه بدردم میخورد الان من نباید اینجوری دو ماهو نیم بیکار باشم حتی هزار تومن هم نده بهم.فریبکاریه شماها در ذهن همه خواهد ماند.

ما درمانگاه خیریه کار میکنیم برامون کاهش کار کارگاه زدن توی سامانه بیکاری حالا شنیدم مراکز بهداشتی شامل نمیشن ما چه بکنیم که این سه ماه نه بیمه مون رد شده ونه پولی حتی عیدی هم ندادن هیچ وقت طبق قانون کار هم بهمون ندادن

باید 2/800 بدهند مسخره بازی در نیارید و کلاهبرداری هم نکنید به سود خودتون کار نکنید و هوای کارگران تامین اجتماعی را داشته باشید
چطور وقتی سر ماه میشه حق بیمه را میگیرین یه روز دیر باشه جریمه میگیرین الان هم باید حمایت جدی و قاطعی بکنید در این شرایط بحرانی و حاد

سلام یک کد پیگیری امده وبس باز یک کد آمد ونوشته به ادارات مراجعه نکنید بزودی اعلام میشود بعد از مرگ سهراب تا کی ظلم تا کی فشار تا کی الهی به حق این ماه مبارک حق کارگران را از مسئولین ظالم بگیر الهی خودتان بیکار شوید آمین همگی بگید آمین

فقط دروغ میگن، کدوم پیامک؟
نه تنها برای من، برای هیچ کدوم از اطرافیانم که قبل از 15 فروردین ثبت نام کردیم، چیزی نیومده، حداقل یه چیزی بگید که عملی شده باشه.
الانم که میگن بخوایم پول بدیم، باید شماره حساب اعلام کنید، اونم فقط از 6 بانک مد نظر خودمون.
باز یه پولی به مردم می خوان بدن، از صد جای دیگه می خوان پس بگیرن. دوباره مثل سهام عدالت باید بری 50 هزار پول بدی که تو بانک مد نظرشون یه حساب باز بکنی. مگه حسابای خودمون چه مشکلی دارن، اگر خیلی راست میگید، شماره شبا بخواید از مردم که مشکلی برای واریز نباشه. امان از این مسئولین

همش حرف،
همش حرف
بهمن از شرکت بیکار شدم،خونه اجاره ای،با زنه باردار،و یک پسره 3ساله،ک سرطان خون داره،
و جیب خالی ک بخدا هزار تومان توش نیست.
کجا برم؟به کی بگم؟چکار کنم؟
ده ها بار فکر خودکشی زده به سرم،فقط بخاطر خانمم و بچه ام نمیتونم.

واقعا از شنیدن مشکلات شما ناراحت شدم و امیدوارم مسئولی که هدفش فقط مشغول کردن ملت هست رو خدا به زمین گرم بزنه..برادر بزرگوارم تو هم ناراحت نباش و به بزرگی و عظمت خدا ایمان داشته باش.
امیدوارم هممون از این مشکلات رها بشیم.توکلت بخدا باشه و فکرهای بد رو از ذهنت بیرون کن .همسر و فرزندت به وجود شما نیاز دارند.

همونطور که بم رو ساختید ، به کودکان شین آباد رسیدید، خانوده های کشتی سانچی رو تحت پوشش قرار دادید، خانواده های زلزله و سیلاب های اخیر رو راضی کردید ، حالا هم به ما بیمه بیکاری می دید

واقعا قربون دهنت..وقتی به حرفهای قبلسون عمل کردن به این داستان هم عمل میکنن…فقط حرف و وعده وعید!!!

سلام وخسته نباشیدبرای من کدپیگیری امده وپیامک شده به اداره کاروتعاون مراجعه نشودودرخواست شماره حساب توسایت نیامده تکلیف من این وسط چیست مستاجرم وزن وبچه حتی ازبسته که دولت از200تا600هزارواریزکردبرای من نشده است شیوع کروناشرکت ماراتعلیق نیروکردتکلیف چی هست

محمددرست میگه برای منم همین پیامک اومده توروخدابدادماکارگرابرسیدخداروخوش نمیادیه بنده خداازفشاربی پولی بخوادخودکشی کنه برای اینکه شرمنده زن وبچشه

بله سامانه بیکاری را در ظرف ۵۰ ساعت راه اندازی کردید ولی الان ۵۰روز گذشته از مستمری بیکاری خبری نیست این پول حق کارگر است حق مان را بدهید .چطور ملت باور کند که شما به ملت کمک کرونایی کردید در حالی که حقوق بازنشستگان و بیکاران مشمول قانون کار را نمی خواهید یا نمی توانید بپردازید.

بی … تر از اینا خودشونن
اون بیچاره ای که کارگری میکرده و بیمه هم نداشته الان باید چیکار کنه؟؟
… ها بجای اینکه تو این شرایط به مردم بلاعوض پول بدن دارن شرط تعیین میکنند
روزی برسه حضرت مهدی بیاد و ما شاهد باشیم که حضرت سره تک تک این … رو از تنشون جدا کنه
دعا کنید واسه فرج آقامون

اینا به هیچکسی بیمه بیکاری نمیدن حتی اگر واجد شرایط باشه . ۵ میلیون از حقوقم شرکتی نداد رفتم اداره کار، اداره کار نه تنها حق ما را نگرفت حتی رای درست صادر نکرد و ۱۲۰ ساعت اضافه کاری ما رو رد کرده و کار ما رو یکسال طول داد تا کلا فراموش شد. در طول مدت شیوع ویروس کرونا ، دولت باید به تمام کسانی که کار ندارند بیمه بیکاری پرداخت کند نه اینکه همون شرایط بیمه بیکاری قبل از شیوع کرونا رو ملاک قرار بدن ، این یعنی سوءاستفاده و ضایع شدن حق کسی که واقعا نداره. ضمنا وقتی تلگرام و اینستا فیلتر میکنید و قبول ندارید چرا توی برنامه های غیر رسمی ، خبرهاتون اعلام میکنید!!!

هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک ….تابوده و بوده سیر از گرسنه خبر نداشته …واگذارتون به خدا و امام زمان ایشالا تیر غیب بخورین الهی آمین یارب العالمین

بند ناف مسئولین کشور ما رو با دروغ بستن. خدا به زمین گرم بنشونه هر کدومشون رو که این طوری پدر مردم رو در میارن

فقط وفقط تصمیم دارم خودکشی کنم.چون دیگه نه پولی دارم که زندگی کنم نه روحیه نه امید به اینده.این دنیا باتمام دلخوشی هایش بماند برای اقازاده ها و پولدارها.بدون پول همه چیز پوچ و بیخوده.18سال تمام به سختی کار کردم الان هیچ چی ندارم.بیمه هم بودم حقوق هم ماهیانه گرفتم ولی بخور نمیر بود.تواین شرایط هم وضغ بدتر شد.وای به حال کسانیکه هیچ چی ندارن نه بیمه نه کار خدایا خودت کمکشان کن.بخدا تصورش هم خیلی سخته.

سلام مهدی جان امیدت به خداباشه هممون مشکل داریم به خدامنم اسفندبیکارشدم باسه بچه واجاره خونه ولی خودمومیزنم اینورانورکه بچه هام گرسنه نمونن بالاخره خداهم به مارحم میکنه وزندگی روی خوشش وبه مانشون میده من بااینکه بهترین جوشکارم ولی به خاطربچه هام تومیدون هم شده وای میستم وحقموازروزگارمیگیرم داداش گلم من وشمازن وبچه داریم بایدبه خاطراوناهم که شده سالم بمونیم وتلاش کنیم

سلام به همه هموطنا و همزبانها و همدردهای گرفتارشده توی این مملکت
امیدوارم که زنده بمونم تا لحظه خواری وخفت کشیدن این … رو که دم از ارزش ومعرفت وعشق به مردم میزنن وتحت لوای این اراجیف دزد جیب وپول وناموس مردم شدن رو همه شاهد باشیم.
الهی که فداتون بشن همه …و …و ..که کارشون یعنی تنها کاری که بلدن دزدی و دورویی و دروغگویی و چپاول جیب و حق خودمون و زن و بچه‌هامونه.

یه ساعت پیش یه خبر اومده که فقط بیمه بیکاری فروردین رو میدن در آینده نزدیک. یعنی چی؟ مگه نمیگفتید سه ماه اسفند و فرودین و اردیبهشت؟ الان میگن فقط فرودین. اردیبهشت هم به بعضی ها که ما تشخیص بدیم. قانونی که خودشون سی سال پیش وضع کردن هم بهش پایبند نیستن.

سلام و سپاس.
از مورخ 3 فروردین به کارگاه آرایشگاه ما اعلام شد حق کارکردن را ندارید تا الان که اردیبهشت ماه است ما اجازه کار کردن نداریم و تو سامانه و سایت و اپلیکیشن تامین من و کافی نت عنوان میکنه که بیمه بیکاری شامل حال من نمیشود و من مستاجر و یک فرزند باید چکار کنم لطفا راهنمایی

اخه کدوم مرکز
توروخدا انصاف داشته باشید من از اسفند بیکار شدم معلم پیشم مدیرمون میگه ما پول نداریم بدیم مگه ما بیمه نیستیم مکه دولت پول بیمه نمیگیره خب چرا جایی ک باید این بیمه به درد ما بخوره خودشو کنار میکشه.

با عرض سلام،ببخشید من ثبت نام بیمه بیکاری کردم، ۱۱ فروردین،کد رهگیری هم بهم دادن، واسم پیامک هم اومده اما هنوز شماره حساب نخواستن، چکار کنم؟ چطور پیگیری کنم؟ ممنون میشم جواب بدین..‌

هرمبلغی که قراره پرداخت کنید زودتر تکلیف روشن کنین.بیست ساله حق بیمه واریز کردم درسال 98ماهیانه555هزار واریز کردم.الآن هیچ خبری از پرداخت بیمه بیکاری نیست.اینقدر طولش میدن تا مثل سایر موارد پیش اومده در سالهای قبل به فراموشی سپرده شود و مشمول مرور زمان بشه و 5 هزار میلیارد تومن رو بین خودشون تقسیم میکنن و خاک بر سره منه کارگره بدبخت و بی پول و گرفتار،واقعا شرم بر مسئولی که بیخیال و دزد تشریف داره.بالاخره یکروز موقع پاسخگویی خواهد بود…

دروغگوها.برای هیچکس پیام شماره حساب نرفته.
ملتی رو سر کار گذاشتید.
موقع گرفتن حق بیمه زرنگید،موقع پس دادن ِحقِ خودمان جونتون در میاد

سلام
بعد از چهل یا پنجاه روز از اعلام اینکه بیمه بیکاری به کارگرای بیکارشده بخاطر کرونا و شیره مالیدن سر ملت و سازمانهای جهانی و تبلیغات گسترده که دولت ایران برای مردم اسیب دیده از کرونا کمک هایی کرده و به بیمه شدگان تامین اجتماعی بیمه بیکاری کرونا میده..
دیروز اعلام کردن کسانی که حق بیمه 30%پرداخت کردن حقوق بیکاری میگیرن..
یکی نیست به این مسئولین دلسوز بگه اون شخصی که از حقوق ماهیانه دومیلیون تومن 620/000 تومن رو حق بیمه ماهانه میده اونقدری درآمدهای جانبی و ثروت داره که 30% حق بیمه میده..
ما با هزار بدبختی و قرض کردن حق بیمه بهمن و اسفند رو پرداخت کردیم به امید اینکه حقوق بیکاری بگیریم که کمی مشکلاتمون کمتر بشه و قرض ها رو بدیم ولی شما از ما گشنه ها گرفتید و میخواهید بریزید به حساب کسانی که کاملا سیر و راضی از زندگی هستن..
ما انقلاب کردیم مسئولین ما حق و حقوق گرسنه هارو ندهند به شکم سیرها و پولدارها ولی هنوز هیچی به هیچی و ثروتمندان از بیچاره ها ارتزاق میکنند..
خدایا خودت به داد ما برس

ما بیستو پنجم فروردین سر کار رفتیم ب ما هم گفتن واسه بیمه بیکاری اقدام کنید.ایا این عمل قانونیه؟تعلق میگیره یا نه؟

۴۰ سال گذشت و ما همچنان با این دروغ ها و چرندیات دلمونو خوش کردیم

سلام..ببخشید من متاهل هستم.دوفرزنددارم کیه فرزنددیگه که بچهای همسرم هستندبامن زندگی میکنند..خدای احدواحدقسم تاحالابرای دریافت کمک به هیچ ارگانی یا اداره ای نرفتم..ولی الان واقعا گرفتارم..اگه میشه یه راهنمایی بکنید

ببخشید اشتباه نوشتاری شده بغیرازدوفرزندخودم سه فرزندکه از ازدواج قبلی همسرم بوده پیش من زندگی میکنن

اونایی که تحت پوشش بیمه نیستند باید چکار کنند،چرا این قشر بدبخت رو دولت حمایت نمیکنه،کارگری هستم که کارفرما مارو بیمه نمیکنه،بخاطر ترس از تعهدات قانونیش اینکار رو انجام نمیده بااین حال نه شغلی که بیمه بشیم هست نه دولت اقشار بدون بیمه را مساعدت میکنه،یعنی اینکع بریم کپه مرگمون رو بزاریم واندک اندک آرزوی مرگ تدریجی کنیم

سلام من ۱۶ سال سابقه بیمه دارم ولی الان ۵ ۴ساله که کارفرما نداشتم و بیمه رد نکردم …پس چرا اون سابقه مدنظر نیست .چرا ۱۶سال از من پول گرفتید ولی بخاطر شرایط مالی بد که نتونستم ۵ سال بیمه رد کنم الان بهم بیمه بیکاری تعاق نمیگیره ..پس اون سابقه چی میشه اونهمه پول دادم اون کجا رفته پس چرا لحتظ نمیشه ..خیلی دزدید و کلاهبردار ..این یعنی ناحق کردن حق منه کارگر ایشالاه که حروم اونی بشه که ۱۶ سال از من بدبخت پول بی زبونو گرفت برا همچین روزی …خدا ازتون نگذره .من حلالتون نمیکنم حالا میخواد هر کسی باشه از اون بالا تا پایین دولتتون

من زنی هستم سرپرست خانوار .که در مهد کودک کار میکردم .و به علت کرنا تعطیل شد .قبل از ۱۵فروردین ثبت نام رو انجام دادم و کد رهگیری گرفتم .اما هیچ پیامی دیگری مبنی بر ارسال شماره حساب نیامده .و مهدها هنوز هم باز نشده اند من باید چه کنم

شماها چقدر ساده اید به نظر تون تا یه مشت دزد و مفتخور میذارن پولی که حقمون هست رو بهمون بدن اینا اگه از انسانیت بویی برده بودن اینقدر دزدی اختلاس تو کشور نبود از دزد انتظار مساعدت دارین واقعا متاسفم براتون

باید به اونهایی که مشمول بیمه ی بیکاری شده اند سه ماه حقوق پرداخت کنند ازسوم اسفند بیکاریم پس چی بخوریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باید به مشمولان سه ماه بیمه بیکاری و حقوق تعلق بگیره

من رستوران کار میکردم و بیمه بودم… اسفند بیکار شدیم بخاطر کرونا و دهم فروردین ثبت نام کردم برای بیمه بیکاری و فقط ی پیامک حاوی کد رهگیری برام اومده و تمام حتی نمیدونم کجا باید اون کد رهگیری رو برای پیگیری استفاده کنم…….
ممنون از مسئولین زحمت کش و مفت خور بی لیاقت خسته نباشید

سلام.من مغازه دارم. ولی مجوز مغازه به نام خواهرمه اونم.معلمه حق تدریسه
بیمه.داشت
ایا این بیمه بیکاری شامل منم.میشه

این آقایون توهم دارن که ملت غلام و بردشونه خیلی جالبه کسی نیست به اینا بگه صدقه نمیدی قرار به اون بدبختی که هر ماه مثه سگ جون میکنه و کار میکنه و هزینه بیمه اش رو میگیرید.حق خودش رو پول خودش رو بدید.اینقدر جلسه و تصویب لازم نیست اگه دلتون به این ملت میسوخت ظرف دوساعت هم تصویب میکردیید هم پرداخت از یک فروردین تا امروز پونزده اردیبهشت ۴۵روزه یه ریال کار نکردم حق بیمه ام رو هم تکمیل پرداخت کردم.تویی که میری جلسه میزاری بگو واسه هرجلسه چقدر حق جلسه میگیری؟
عرضه داری به زنت به بچت فقط ده روز بگی پول ندارم؟ولی به قول معروف تا خرنباشد خرسوار هم نباشد علی برکت الله

سلام من ۴۵ سالمه دو تا بچه دارم سرپرست خانواده ام توو آرایشگاه کار میکنم و بیمه اختیاری دارم و آرایشگاه به عنوان شغل پرخطر معرفی شده من دوماه و نیمه بیکارم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

تنهاقشری که اصلا حمایت نشد توی وضعیت کرونا کارگران بودن.نه حقوق بگیر دولت بودن نه هم تحت پوشش بهزیستی یا کمیته.سه ماه من متاهل اجاره نشین بیکارم

سلام.
بنده مهندس عمرانم با ۳۸ سال سن و ۷ سال سابقه بیمه و ۱۰ سال سابقه کاری،که۵سال آخر در پروژه ای مشغول به کار بودم که برج ۶ سال۹۸ به خاطر مشکلات مالی پروژه،کارفرما کار رو از شرکت ما گرفت که باعث شد همه نفرات رو به جز چندنفر تعدیل کنن.و بنده برای بیمه بیکاری اقدام کردم که وقتی مراجعه کردم گفتن به کسانی که توی پروژه های عمرانی کار میکنن بیمه بیکاری تعلق نمیگیره.حالا بعد از ۷ ماه هنوز بیکارم که این چند ماه اخیر هم بخاطر این مریضیه لعنتیه.نه خونه دارم نه در آمد دارم.حتی برای معیشتی هم ثبت نام کردم گفتن بهتون تعلق نمیگیره.بعدش یکی از فامیلامون که توی نهاد دولتی کار میکنه و ماهی ۱۰ میلیون هم حقوق میگیره معیشتی شاما حالش شده.خنده دار نیست؟؟؟.حالا تواین مملکت تکلیف امثال من چیه؟؟یعنی درس خوندیم و ۱۰ سال هم سابقه جمع کردیم ،الان باید بیکار باشم و بیمه بیکاری هم تعلق نگیره؟؟
الان با۲تا بچه موندم که چیکار کنم؟؟
نه بگید بااین حرفا دکان باز کردیم و به جز اختلاس و دزدی و غارت به هیچی فکرنمیکنیم.
فقط دعا میکنم خدا یه روزی جواب همه این ظلمهارو بهتون بده که جوونی و عمرمونو از بین بردین.
ازبچگی که زیر بمب و موشک بودیم که اونم هیچ توجیهی نداره اینم از دورانی که باید خوش باشیم و زندگی عادی داشته باشیم که نداریم و به فلاکت افتادیم.
یکی مثل مریم شیخ الاسلامی ۷ میلیارد یورو میدزده که میشه باهاش یه شهر ساخت.یکی مثل خاوری و زنجانی وووووو….
تازه خیلیهاشو هم هنوز نمیدونیم و رو نشده.یکی هم مثل بنده که البته امثال من زیاده بخاطر یه لقمه نون حلال باید همش در عذاب باشه و دربه در.

سلام
والا ما و همکارام اسفند ثبت نام کردیم شامل این قوانین عدم دریافت بیمه بیکاری هم که گفتن نمیشیم ولی بجز کد رهگیری و یک پیام دیگه،پیامکی برای وارد کردن شماره حساب برای هیچکدوممون نیومده،کارفرما باید حق بیمه رو سروقت بریزه بعد تامین اجتماعی بیمه بیکاری میخواد بده انقدر تبصره میاره و امروز و فردا میکنه؟ واقعا حق کارگر خوردن نداره شما که نمیخواین پولی واریز کنید حرف الکی نزنید و مردم و دلخوش نکنید!

سلام مسعولینی که با حقوق نجومی میخواهند تصمیم برای قشر کارگر بگیرند درکی از بدبختی ندارند اقایونی که گفتید بتمرگید تو خونه بیرون نیاید خودشون حقوق ومزایا گرفتند خوبشم گرفتن حالا خودشونو مسخره کردن اگر به ما کارگرها تعلق نگیره فکر کنم این قانون برای توقبرستون خوابیدن هست امیدوارم شماهم شرمنده زن وبچه بشید تشاید درد ما روفهمیدید

سلام اقایون مسعول اگر این متن ومیخونید ماهیانه خدادتومن حق بیمه میگیرین درصد بیکاری هم گرفتید صدقه که نمیخواهید بدین حق خودمون هست نه بسته معیشتی نه بیمه بیکاری اونی که گفت بتمرگین توخونه فکر اجاره وهزار بدبختی دیگه ما نکرده چون خودشون تو بهترین رفاه زندگی میکنن به قرآن اخرش میام تو اداره بیمه خودم آتیش میزنم لااقل دیگه جلو زن وبچه شرمنده نیستم گناه کردیم کارگر شدیم ما نباشیم شما …

سلام حقوق فروردین ماه امسال چرا واریز نشده برام من تا آخر فروردین ماه امسال می‌بایست مقرری بیمه بیکاری بگیرم 15 هر ماه واریز میشد این ماه هنوز نریختن چرا؟

بخدا پول ندارم برجی یک مرغ ارزان بخرم به بچه هام بدم الان پسرم بیست روز گریه میکنه درس ازراه دوربخونه باعثش داغ فرزنددیگر ببیند

دروغه. برا من اصلا پیامک شماره حساب تا الان نیومده.
فقط نوشته که منتطر خبر باشید.به خدا اسکولمون کردن

سلام، من الان 24 سال دارم پول بیمه میپردازم.بااینکه براحتی میتونستم 2برابر حقوقم با توجه به شغلم توی محل کار از راه‌های دیگه پول بدست بیارم ولی اینکار نکردم، چون تا الان باور داشتم خدایی هست ودزدی وحق خوری بدون جواب نمیمونه،ولی الان میبینم.همون آدمهای که گلو شون پاره میکنن ومیگن این کارها عذاب داره مثل آب خوردن حق آدمهای کارگر وبیچاره رو میخورن هیچ اتفاقی هم نمیفته الان 3 ماه که رهبر اجازه برداشت پول ازصندوق توسعه ملی رو داده ولی بخدا اینها میخوان باامروز فردا کردن همین پول رو هم که مقداریش حق کارگرهای بیچاره است رو بالا بکشن بعد تازه چند ماه بعدچند تا از این نماینده های مجلس که سرشون بیکلاه مونده گلو جر میدن که آی گم شد،دزدیدن،بردن، خوردن،خاک عالم به سر من(ما) کارگر که برای گرفتن حقمون باید چشم مون به دست این دزدهای از همه چیز بی خبر باشه.

هر بلایی که نازل میشه بدبخت کارگران بیچاره میشند الانم کرونا،هم بیکار شدیم هم پیش اهل وایال شرمنده شدیم ومبلغ بیمه بیکاری برام شامل نشد،بااینکه 26ماه بیمه پرداخت کرده بودم.(قبلا هم به علت اینکه بیمه نداشتم سهام عدالت برام شامل نشد)

سلام.
من در خارج از کشور کار می کنم و بعد از کرونا به ایران آمدم و هر ماه حقوق بیکاری حدود 80% برام واریز می کنند . به این میگن بیمه بیکاری!!!!
برام پیام اومده که بعد از اتمام کرونا هم برگردم سرکار . ضمنا بهم پیام دادن اگر خواستی سنوات هم برات واریز کنیم. دیگه چی بگم براتون !!!!

سلام دوست عزيز شما كدام كشور كارمىكرديد جون من هم خارج كار مى كنم ولى همجون شرايطى ندارم

۳۱ اردیبهشت پیامک اومد که شماره حساب ثبت کنید
ای کاش یک پیتمک هم میزدین تا حداقل بدونیم تا کی پوشش درمانی نداریم چون هزینه های درمانی پزشکی توی ایران خیلی بالاست .
توی کشور شما خبر میدن تا کی پوشش درمانی نداری؟

گناه کارگران ساختمانی چیه که کار فرما نداریم حق بیمه ای که اونها دارن پرداخت میکنن من هم دارم پرداخت میکنم حالا چرا به ما تعلق نمیگیره بیمه من با اونی که کارفرما داره چه فرقی میکنه حالا شما بگو گناه من کارگر ساختمانی چیه به فکر ما کارگران ساختمانی که هیچ پشتوانه ای نداریم باشن تا یه کمکی تو این شرایط بد کرونا باشه

من کارگر ساختمانی هستم حق بیمه ام را به هر بدبختی باشه سر موقع پرداخت میکنم حالا شما بگن گناه من چیه کارفرما ندارم بیمه بیمه ی است فرقش چیه اصل پرداخت حق بیمه است که من تاالان اردیبهشت تمام شده پرداخت کردم کسی که کارفرما داره خاطرجم است کار داره من کارگر ساختمانی قبل از مریضی کرونا یک در میان کار گیرمون میومد الان از ترس مریضی قدرت نمی‌کنیم بیرون بریم زندگی سخته به فکر ما هم باشن حالا خدا خواسته من کارگر باشم شما دیگه فرق نگذارن بین کارگر

باسلام من از تاریخ ۹۹/۲/۱ بخاطر تعدیل نیرو بیکار شدم وقتی به اداره کار مراجعه کردم گفتند سایت ثبت نام کنید یک پیامک که کد رهگیری هست برات میاد باید منتظر پیامک بعدی باشید تا بهتون بگه کجا برید هنوز پیامکی نیومده هر جا میپرسم میگن ثبت نام تو سایت بابت بیکاری ناشی از کرونا است ولی تو سایت من قید کردم بابت تعدیل نیرو و هنوز برگه قرارداد شرکت عکس و کپی و غیره ازم نگرفتند تکلیف چیه ؟

والا من ۲۵ فروردین ثبت نام کردم هنوز پیامکش نیومده برا همکارام برا همشون اومده چرا برا من هنوز نیومده؟

سلام برا من کد رهگیری اومده ولی پیامک ثبت شماره حساب نیومده الان واسه همکارام واریز کردن ک پیامک شماره حساب واسشون اومد برا من چیزی واریز نکردن چکار کنم؟؟؟😑😑

سلام من از فرودین ثبت نام کردم کدرهگیری برام آمده ولی پیامک دریافت شماره حساب و شبا برام نیومده باید به کجا مراجعه کنم 5 ماه گذشته تواین اوضاع اقتصادی..

سلام,من هم مث دوستام و همکارام ک در مدرسه غیر دولتی بودیم ثبت نام کردم,کد رهگیری و پیامک برا ارسال شماره حساب هم دریافت کردم,حتی شماره شبای بانک تجارتم هم دادم ک جز بانکهای مشمول طرح بوده,تاجایی که میدونم برا ۴نفر از دوستانم وارسز شده اما برای من نه لطفا رسیدگی بشه,همه رو به یک اندازه…..

اگر ثبت نام اینترنتی کردین حتما به اداره کار منطقتون مراجعه کنید اونجا برای اهراز هویت شما رو به پیشخوان دولت مربوطه معرفی میکنن …اگر تا حالا نوفق به دریافت حقوق بیکاری نشدید حتما حضوری پیگیر باشید

سلام وقت بخیر
من معلم ورزش دوتا از مدارس غیرانتفاعی هستم بخاطر کرونا کارم رو از دست دادم و هیچ موسسه ای امسال حاضر نشده معلم ورزش جذب کنه
۸ ماه رو مدرسه واسم بیمه ۱۵ روزه ریخته بعد اردیبهشت گفتن این ۴ ماه تعطیلات رو بیمه خویش فرما بریزین تا دفترچه باطل نشه بعد دوباره از مهر طبق روال قبل ما میریزیم الان بخاطر شرایط جذب نشدیم و مدت بیمه ما تموم شده و حقوقی هم نداریم و کاری هم پیدا نمی کنیم ایا بیمه بیکاری شامل من هم میشه ؟

سلام من کارمند قرارداد کار معین تو یه اداره دولتی بودم رفتم برای بیمه بیکاری بیمه میگه دولتی هستی بهت تعلق نمیگیره.چرا؟میشه کمک کنید

سلام شرمنده نامنویسی برای بیمه بیکاری من از مهلت ۳۰روز شده چهلو هفت روز واداره کار میگه برای تاخیر خارج موعود دلیل بیاور باید چیکارکنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *