برای خرید پالایش یکم هیجان‌زده نشوید

ژیوار

شدت گرفتن نوسانات بازار سرمایه روی دیگری از بورس را به تازه‌واردها نشان داد. آنها که به امید یک بازارِ همیشه رو به رشد وارد بورس شده بودند حالا افت‌های شدیدی را تجربه کردند که برایشان غیرقابل هضم است و در این شرایط پالایش یکم نیز به بازار وارد شده است.

به گزارش کاماپرس، در فاصله کمتر از یک هفته از سقوط شاخص بورس به حدود یک میلیون و 700 هزار واحد، عرضه سهام صندوق پالایش یکم آغاز شده است. در این شرایط به نظر می‌رسد تازه‌واردها مثل گذشته بی‌محابا دست به خرید نمی‌زنند و با سبک و سنگین کردن بیشتر تصمیم نهایی خود را می‌گیرند.

مهدی دلبری، کارشناس بازار سرمایه در همین مورد به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از آنجایی که بازار سرمایه تازه شروع به رشد کرده بهتر است که سهامداران در خرید سهام صندوق پالایش یکم عجله نکنند.

وی با اشاره به شایعه‌های رایج در فضای مجازی درباره منفعت خرید صندوق پالایش یکم در روزهای پایانی پذیره‌نویسی این صندوق، اظهار کرد: این مسئله در دوره پذیره‌نویسی دارا اول نیز رخ داد اما نخست بحث رسانه ای آن به این شدت قوی نبود و دوم اینکه در دوران پذیره‌نویسی دارایکم به این شدت ناگهان اُفت نکرده بود به همین دلیل است که عده ای از افراد با سیگنال دهی خود سعی می کنند که تا حدودی هیجانات افراد تازه‌وارد را در خرید سهام صندوق پالایش یکم کنترل کنند.

تفاوت جو بازار در زمان خرید دارا یکم

دریان سفر امید

دلبری خاطر نشان کرد: علت اصلی خرید سهام صندوق دارا یکم در همان روزهای اول را تا حدودی می توان جو خوب و متعادل بازار دانست. اما در خصوص خرید سهام پالایش یکم می توان گفت که با توجه به شرایط بازار افراد بهتر است برای خرید سهام این صندوق عجله نکنند و با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارند.

گزارش های مرتبط را بخوانید:

این کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که این پذیره‌نویسی ها در خارج بازار سرمایه صورت می گیرد می توان گفت که حتی اگر در روزهای پایانی پذیره‌نویسی هم سهامداران شروع به خریداری این سهام کنند آسیب چندانی به بازار وارد نخواهد شد اما در همین مدت پذیره‌نویسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که چه تعداد از سهامداران داخل بازار در خرید این سهام مشارکت کرده‌اند.

دلبری گفت: در این مدت دو هفته قطع به یقین با روزهایی مواجه خواهیم شد که همین مسئله ممکن است تا حدی بر خروج نقدینگی از بازار سرمایه تاثیر بگذارد ولی نمی‌توان گفت که این موضوع صد درصد اتفاق می‌افتد چراکه این مساله به تعداد پذیره‌نویسی‌های سهام‌داران در صندوق “پالایش یکم” بستگی دارد.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز