اهمیت زیرساخت حمل و نقل جاده ای بر رشد اقتصادی کشور

حمل و نقل ريلي به عنوان عامل ارتباط دهنده مراکز عرضه و تقاضا و عنصر تداوم بخش به فعاليتهاي اقتصادي و اجتماعي، از دو بعد توسعه ملي و قيمت نهايي کالا و خدمات داراي اهميتي خاص مي باشد و نقش اساسي و کليدي در تقريبا تمامي فرآيندهاي اقتصادي يک کشور دارد.

به گزارش کاماپرس، نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث جاده رابّر به کرمان با حمایت‌ها و راهبری ایمیدرو و همچنین سرمایه گذاری شرکت ملی مس، باعث اجرا و تسریع در عملیات اجرایی جاده، رونق معادن و توسعه اقتصادی و بهبود شاخص های اجتماعی و افزایش رفاه مردم شریف منطقه خواهد شد.

صمدالله محمدی در گفت و گو با دنیای اقتصاد افزود: توسعه زیرساخت حمل و نقل جاده ای، یکی از الزامات مهم رشد اقتصادی، افزایش رفاه عمومی و بهبود شاخص های اجتماعی به شمار می رود و جاده کرمان – معدن مس درآلوی رابُر از جهات مختلف در افزایش رشد اقتصادی و ارتقاء شاخص های اجتماعی منطقه موثر است.
وی با اشاره به مزیت های احداث جاده فوق، گفت: ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران بخش دولتی و خصوصی و رونق معادن و توسعه صنایع معدنی و کشاورزی، دسترسی آسان و ارزانتر مردم منطقه، کارکنان معدن مس درآلوی رابُر و کاهش هزینه های حمل و نقل محصولات و تامین تجهیزات مورد نیاز معدن و کارخانه از مزیت های این جاده است. نماینده مردم بافت،

رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی افزود: از دیگر مزیت های احداث این جاده می توان به کاهش زمان و هزینه انتقال محصولات کشاورزی مردم منطقه به بازار مصرف و افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم، نقش موثر جاده مناسب در تقویت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران های مختلف و کاهش مخاطرات تصادف برای مردم اشاره کرد. وی افزود: به ویژه که در برنامه ها مقرر شده است زادگاه شهید قاسم سلیمانی به عنوان محل گردشگری معنوی و مقاومت معرفی شود و پذیرای گردشگران از ایران اسلامی و کشورهای مختلف جهان باشد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام