اعزام نیروی کار ایرانی به اروپا؛ برنامه جدید دولت

ژیوار

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی برای اعزام نیروی متخصص به فنلاند با قوانین و شرایط خاص خبر داد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار بازار کار اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، به نقل از تجارت‌نیوز، حامد فروزان در دیدار مدیرکل امور بین‌الملل امور کنسولی وزارت خارجه فنلاند گفت: رابطه ایران و فنلاند دیرینه است؛ همین فرصتی خوب برای همکاری دو کشور فراهم می‌کند و این نشست‌ها نیز سطح این همکاری‌ها را گسترش می‌دهد.

فروزان ادامه داد: با وجود موانع زیادی، حوزه‌های همکاری مختلفی مانند تجاری و اقتصادی میان این دو کشور وجود دارد؛ بنابراین سعی داریم با همکاری سفیر فنلاند در ایران و جذب متخصصان ایرانی در فنلاند، به عمیق شدن این روابط امیدوار باشیم.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: کشور ایران در تامین نیروهای کار فنلاند رتبه یازدهم را دارد و سال گذشته این کشور ۱۷۹ مجوز کار برای ایرانیان صادر کر.: ۱۷۰ کاریابی خارجی در کشور موجود است که پس از دریافت مجوز نیروهای کار اعزام می‌شوند. یکی از موسسات کاریابی ایران در هلسینکی فعال است و این فرایند را انجام می‌دهد.

دریان سفر امید

فرصت‌های شعلی را از دست ندهید:

این مقام مسئول به اعزام نیروی کار از سوی وزارتخانه اشاره کرد و ضمن ابراز امیدواری به همکاری بیشتر ایران با فنلاند افرود: طبق آمارها بیش از ۷ هزار ایرانی در کشور فنلاند در زمینه‌های تحقیقاتی، علمی، پژوهشی فعالیت می‌کنند. کشور فنلاند نیز برای افرادی که اعزام می‌شوند برنامه تقویت استعداد را در نظر گرفته است تا سطح افراد ارتقا پیدا کند.

حامد فروزان ضمن اشاره به نیروهای اعزامی بااستعداد کشورمان به فنلاند ادامه داد: نیروی کار ایران متخصص و جوان است و فرصت بسیار خوبی برای فنلاند به حساب می‌آید که اگر قراردادی میان بخش خصوصی ایران و فنلاند منعقد شود، اعزام نیرو به این کشور راحت‌تر انجام می‌شود.

به گفته مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با کمک سفارت فنلاند، قبل از اعزام نیروهای کار می‌توان زبان و مهارت را به ایشان در کشور آموخت. در همین راستا قصد داریم دفتر حمایتی و هدایت نیروی کار ایرانی در فنلاند نیز تاسیس کنیم تا ضمن تامین نیروی کار، از نیروی کار ایرانی در این کشور حمایت شود.

 

نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز