آشنایی با انواع وام های بانک شهر

بانک شهر در زمره بانک‌های خصوصی کشور است که در قالب انواع عقود و طرح‌ها منابع مالی موجود خود را در اختیار مشتریان واجد شرایط قرار می‌دهد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، بانک شهر طرح‌های تسهیلاتی مختلفی را در کنار عقود بانکی برای گروه‌های شغلی مختلف تبیین کرده است. متقاضیان می‌توانند با آگاهی از انواع تسهیلات این بانک، وام مورد نظر خود را درخواست دهند. به همین منظور در این گزارش انواع طرح‌ها و تسهیلات بانک شهر به مشتریان معرفی خواهد شد؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

تسهیلات شکوه شهر

طرح سپرده گذاری و اعطای تسهیلات شکوه شهر ویژه مشتریان حقیقی و حقوقی بانک شهر با هدف تأمین نیازهای بخش های مختلف اقتصادی و خانوارها است.
حداقل مدت سپرده گذاری جهت دریافت تسهیلات 4 ماه بوده و حداکثر مبلغ تسهیلاتی که به مشتریان اعطا می‌شود 50 میلیون ریال است. این تسهیلات با نرخ 10 تا 14 درصد پرداخت می‌شود.

طرح اساتید شهر

طرح جامع اعطای تسهیلات به جامعه دانشگاه، ویژه اعضای هیئت علمی و اساتید رسمی، پیمانی دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی و مراکز علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فن­آوری , مدیران و روسای دانشگاه­های مزبور است.

این تسهیلات به صورت کارت اعتباری، تسهیلات تعمیر و بازسازی مسکن، تامین ودیعه مسکن برای مستاجران و در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود. حداکثر مبلغ اعطای تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان بوده و نرخ سود آن هم 18 درصد اعلام شده است.

تسهیلات شهریار

همه اشخاص حقیقی فعال در بخش های پزشکی و غیرپزشکی و رشته‌های مرتبط که به صورت مستقل فعالیت می‌کنند یا از طریق انعقاد قرارداد با مراکز مرتبط پزشکی مشغول به فعالیت هستند، شامل این طرح می شوند.

اعطای تسهیلات در قالب طرح شهریار صرفاً به اشخاص حقیقی دارای مجوز، مجاز است. این تسهیلات تا سقف 2 میلیارد تومان برای صنف‌های مختلف پزشکی و تا سقف یک میلیارد تومان برای گروه‌های غیر پزشکی اعطا می‌شود.

طرح نشان شهر

متقاضیان این تسهیلات، پس از گذشت حداقل 3 ماه و متناسب با مبلغ سپرده گذاری امکان اخذ تسهیلات معادل 0.5 تا 2 برابر مبلغ سپرده گذاری را با نرخ های چهار تا 12 درصد و بازپرداخت 12 تا 60 ماه خواهند داشت. حداقل مبلغ سپرده گذاری 2 میلیون تومان بوده و تا سقف 100 میلیون تومان امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.

پس از گذشت حداقل سه ماه با مراجعه مشتری به شعبه صاحب سپرده، امکان پرداخت انواع تسهیلات با توجه به درخواست مشتری و براساس میانگین سپرده وی وجود خواهد داشت. همچنین در صورت انصراف مشتری از دریافت تسهیلات، سود سپرده با توجه به مدت ماندگاری و میانگین موجودی سپرده با نرخ سود 10 درصد محاسبه و به مشتری پرداخت می‌شود.

طرح کارآی شهر و سرآمد مسکن شهر

شهروندان می‌توانند با سپرده گذاری در این طرح پس از گذشت سه ماه و متناسب با میانگین موجودی سپرده خود، از تسهیلات تعمیر و بازسازی مسکن با نرخ های 12 تا 18 درصد تا سقف 100 میلیون تومان و اقساط 36 تا 120 ماه استفاده کنند.

حداقل مبلغ سپرده گذاری 10 میلیون تومان بوده و تسهیلات گیرنده باید مالک شش دانگ ملک به منظور بهره مندی از تسهیلات تعمیر و بازسازی باشد. همچنین در صورت انصراف مشتری از دریافت تسهیلات سود سپرده با توجه به مدت ماندگاری و میانگین موجودی سپرده با نرخ سود 10 درصد محاسبه و به مشتری پرداخت خواهد شد.

عقود بانکی

تسهیلات قرض الحسنه

قراردادی است که به موجب آن بانک مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر سیستم بانکی به اشخاص حقیقی یا حقوقی تحت عنوان قرض واگذار می‌کند. قرض الحسنه‌های بانک شهر در سه شکل ویژه، ازدواج و وجوه اداره شده به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

فروش اقساطی

واگذاری عین، به بهای معلوم به شخص حقیقی یا حقوقی موردنظر، به گونه‌ای که تمام یا قسمتی از بهای ان به اقساط مساوی یا نامساوی در سررسید‌های معین دریافت شود.
بانک می‌تواند برای گسترش امور صنعت و معدن، کشاورزی و همچنین خدمات بنابر درخواست و تعهد متقاضی، اموال منقول مورد نیاز وی را خریداری کرده و با اخذ تضمین به صورت اقساطی به او بفروشد.
مدت قرارداد فروش اقساطی و بازپرداخت اقساط، حداکثر معادل عمر مفید اموال موضوع قرارداد است، که به تشخیص بانک تعیین می‌شود.

جعاله

به موجب آن کارفرما در مقابل انجام عمل معین، طبق قرارداد، ملزم به ادای مبلغ یا اجرت معلوم می‌شود. طرفی که عمل یا کار را انجام می دهد همان عامل یا پیمانکار است.

قرارداد جعاله برای امور تولیدی، بازرگانی و خدماتی کاربرد دارد. تسهیلات جعاله تعمیر مسکن حداکثر تا مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

مشارکت مدنی

قرارداد مشارکت مدنی درآمیختن سهم الشرکه نقدی و یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد، به نحو مشاع، به منظور انتفاع آن‌ها طبق قرارداد است. این قرارداد هم در بخش‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی کاربرد دارد.

مضاربه

به قراردادی اطلاق می شود که به موجب آن یکی از طرفین عهده دار تأمین سرمایه  می‌شود، با قید این که طرف دیگر با آن تجارت کرده و در سود حاصله، هر دو طرف شریک باشند.

بانک شهر به منظور ایجاد تسهیلات لازم جهت گسترش امور بازرگانی، به عنوان مالک سرمایه نقدی را برای انجام

یک معامله تجاری در اختیار عامل اعم از شخص حقیقی یا حقوقی قرار می دهد.

مرتبط با : بانک شهر
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *