6 نکته جالب که باید درباره گروه صنعتی آمیکو بدانید

گروه صنعتی آمیکو از گروه‌های با سابقه در عرصه فعالیت‌های صنعتی و به‌ خصوص تولید انواع خودروهای سنگین است. این مجموعه در طی فعالیت خود اقدام به تاسیس مراکزی مانند تولید تراکتور و ادوات کشاورزی، انواع تولید موتورسیکلت، انواع کولرهای گازی، کلاه ایمنی موتورسیکلت، انواع رنگ‌های پودری الکترواستاتیک و … کرد.

این گروه علاوه بر ثبت علامت استاندارد ایران بر روی کلیه محصولات تولیدی خود، با تاسیس آزمایشگاه‌های مجهز به‌ منظور انجام فرآیند تست، کنترل کیفیت و اطمینان از انطباق محصولات تولیدی با استانداردهای دنیا، موفق به اخذ مجوز رسمی و تایید صلاحیت به عنوان همکار از موسسه استاندارد شده و در زمینه صدور گواهی استاندارد برای سایر تولیدکنندگان فعال است.

کاماپرس در ادامه 6 نکته از این مجموعه را بیان می‌کند که برای فعالان صنعت خودروسازی و علاقمندان به محصولات تولیدی آمیکو مفید است؛

1. گروه آمیکو سال 1368 در منطقه جلفا- مرز بین کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه- با تاسیس شرکت صنعتی آذرموتور کار خود را شروع کرد. درحال‌حاضر مدیریت این مجموعه با شهرام فداکار است.

2. محصولات این مجموعه شامل انواع خودروهای تولیدی آن، ساندویچ پانل، باتری خودرو، رنگ‌های پودری و دستگاه پودرپاش است. موتورسیکلت و کولرگازی نیز از تولیدات گروه آمیکو هستند. هم‌چنین این مجموعه بیش از 55 مرکز سرویس خدمات پس‌ از فروش در نقاط مختلف کشور دارد که به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد.

3. این گروه دانشگاه تکنولوژی خود را برای پرورش نیروهای کاربردی و علمی تاسیس کرد. هم‌چنین تاسیس آزمایشگاه مجهز به‌ منظور انجام تست و کنترل کیفیت از دیگر اقدامات گروه آمیکو است.

4. گروه صنعتی آمیکو تاکنون توانسته است گواهینامه‌ها و افتخاراتی مانند استاندارد ایران، محیط ‌زیست ایران، سیستم بین‌المللی مدیریت کیفیت ایزو 9001، سیستم یکپارچه مدیریت آی.ام.اس- سیستمی متشکل از ترکیب و یکپارچه‌سازی الزامات سه استاندارد، رتبه دوم خدمات‌پس از فروش در سال 1390 و … را کسب کند.

5. جدیدترین آگهی فروش این مجموعه مربوط به فروش زمستانه پیکاپ آمیکو آسنا با شرایط تحویل فوری در بهمن‌ماه سال جاری است. براساس این طرح، خودرو آسنا دوکابین 4 در 4 مدل سال 1398 با قیمت 837 میلیون تومان در مدت 15 روز به متقاضیان آن تحویل داده می‌شود.

6. این مجموعه دی‌ماه امسال در راستای انجام تعهدات خود، 80 دستگاه پیکاپ آسنا را به نمایندگان شرکت گاز ایران تحویل داد. رونمایی از کامیونت‌های 2/5 تنی کاربری آمیکو و برگزاری چهار دوره آموزشی برق پیکاپ از دیگر اتفاقاتی بود که توسط این مجموعه انجام شد.

مرتبط با : گروه صنعتی آمیکو