6 ترفند برای اتصال امن به وای فای رایگان

تورهای مسافرتی لحظه آخر
تجزیه و تحلیل پرونده‌های جرایم سایبری واصله به پلیس فتا در حوزه دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران تلفن‌های همراه نشان می‌دهد که یکی از راه‌های سارقان برای این دسترسی سوءاستفاده از اتصال کاربران به وای فای رایگان است.
به گزارش کاماپرس، کارشناسان با توجه به خطر سرقت اطلاعات کاربران از طریق اتصال به وای فای رایگان هشدار می‌دهند حتی‌الامکان از بسته‌های اینترنت شخصی خود استفاده کنید. علاوه‌بر‌این به کاربران توصیه می‌شود در صورت اتصال به وای فای عمومی حتماً از مسدود بودن گزینه‌های مربوط به اشتراک‌گذاری در تنظیمات دستگاه خود اطمینان حاصل کنند و از هرگونه اقدام عجولانه بپرهیزند.
بیشتر بخوانید:

چند ترفند کاربردی برای افزایش امنیت اتصال به وای فای رایگان

  • اساساً وای فای عمومی امن نیست و برای هر دو طرف این اتصال، خطرناک است. لذا بهتر است به اتصالات قبلی اکتفا شود.
  • درصورت استفاده از پروتکل HTTPS در هنگام وب‌گردی، کاربر در مقابل سرقت اطلاعات و رصد ترافیک تبادلی بین دستگاه وی و سرور اصلی ایمن خواهد شد.
  • هنگام اتصال به وای فای عمومی، حتی در صفحات معتبر نیز از وارد کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس منزل، شماره تلفن و گذارواژه بانکی خودداری شود.
  • پیش از متصل شدن به وای فای عمومی از مسدود بودن تمام گزینه‌های اشتراک گذاری (file sharing) در تنظیمات تبلت، گوشی هوشمند و رایانه اطمینان حاصل شود.
  •  هرگونه پیش‌شرطی که برای اتصال به وای فای عمومی وجود داشته باشد باید بدون عجله برای اتصال،  مطالعه شود.
  • علاوه بر موارد فوق اتصال به VPN با کدگذاری اطلاعات تبادلی بین دستگاه و سرور می‌تواند از سرقت ترافیکی جلوگیری کند. با این‌حال کماکان امن‌ترین گزینه متصل نشدن به وای فای عمومی است.

هشدار نسبت به اتصال وای فای رایگان در مکان عمومی

سرهنگ حسن منصوری، معاون فنی پلیس فتای فراجا، سال گذشته نسبت به این موضوع هشدار داد و گفت در هنگام مسافرت، از اتصال به شبکه‌های اینترنتی رایگان در مکان‌های عمومی و پرخطر مانند غذاخوری‌ها، مسافرخانه‌ها و دکه‌ها اکیداً خودداری کنید.

به گفته وی، یکی از اهداف مجرمان سایبری دسترسی پیدا کردن به اطلاعات حساب بانکی افراد و سرقت از آن‌ها است و گاهی سطح دانش سایبری برحی از کاربران از نکات فنی و امنیتی در استفاده از تجهیزات هوشمند، زمینه این دسترسی را فراهم می‌کند.

راز آسمان پایتخت

انتهای پیام

آریاپی
دادپویان
آهن رویال
رایانه کمک
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز