500 هزار دارنده خودرو هیوندای و کیا در خطر آتش‌سوزی!

هیوندای و کیا به دارندگان تقریباً 500 هزار خودرو در ایالات متحده اعلام کرده‌اند به دلیل نقص احتمالی که می‌تواند باعث آتش گرفتن خود به خود خودروها حتی در زمان خاموشی شود؛ خودروهای خود را بیرون و دور از ساختمان ها پارک کنند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس و به نقل از سی ان ان، مشکل از آنجاست که به دلیل آلاینده‌های خارجی، ماژول کنترل کامپیوتر ترمز ضد قفل می‌تواند اتصال کوتاهی کند. این اتفاق ممکن است باعث آتش سوزی در محفظه موتور شود.

اخبار پربازدید را بخوانید:

هیوندای فراخوانی برای شاسی بلندهای سانتافه 2016-2018، شاسی بلندهای سانتافه اسپورت 2017-2018، مدل های سانتافه XL 2019 و شاسی بلندهای توسان 2014-2015 داده است. کیا نیز سدان‌های K900 2016-2018 و شاسی بلندهای اسپورتیج 2014-2016 را فرا خوانده است.

در مجموع، هیوندای به 357830 دستگاه خودرو و کیا 126747 دستگاه این موضوع را اعلام کرده‌اند.

همچنین قرار است، ماژول کنترل ترمز ضد قفل این خودروها بازبینی شود و احتمالا با یک سیستم جدید جایگزین شود. احتمال جایگزینی فیوز کنترل‌کننده جریان الکتریکی به واحد کنترل ترمز ضد قفل وجود دارد. فیوز جدید میزان برق ورودی به ماژول را کاهش می دهد.

گفتنی است که این تعویض‌ها بدون هیچ هزینه‌ای برای مالکان انجام می‌شود.

خودروسازان کره جنوبی، هیوندای و کیا ارتباط نزدیکی دارند. گروه موتور هیوندای، شرکت مادر هیوندای، سهام کنترلی در کیا دارد و حتی مهندسی زیادی را در مدل‌های مختلف خود با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. با این وجود، در ایالات متحده، به عنوان دو شرکت کاملاً مجزا فعالیت می‌کنند.

کیا در اسنادی که در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها ثبت شده است، گفته است که از سه خودروی آتش‌گرفته مطلع است. این شرکت‌ها همچنین اعلام کرده‌اند که مالکان می توانند با خیال راحت به رانندگی با وسایل نقلیه ادامه دهند، اما آنها باید دور از هر ساختمان یا سازه‌ای پارک شوند.

مرتبط با : کیا موتورزهیوندای
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *