5 گیاه آپارتمانی غیر سمی و سازگار با حیوانات خانگی

5 گیاه آپارتمانی غیر سمی و سازگار با حیوانات خانگی کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بسیاری از گیاهان آپارتمانی می‌توانند به‌عنوان یک تهدید برای حیوانات خانگی، مشکلات جدی در سلامت آن‌ها ایجاد کنند. بنابراین لازم است قبل از اضافه کردن گیاه آپارتمانی جدید به خانه، سازگاری آن را با حیوانات بررسی کنیم. توجه کنید که گیاهان و حیوانات هر دو در جایگاه موجود زنده نیاز به محبت و فضای مناسب نگهداری دارند، پس مهم‌ترین شرطی که قبل از خرید باید درنظر بگیریم، توان ما از جنبه‌های مختلف در نگهداری از آن‌ها به‌صورت همزمان است.

کاماپرس در این گزارش، 5 گیاه آپارتمانی سازگار با حیوانات را با جست‌وجو در چند فروشگاه عرضه‌کننده گل و گیاه، معرفی می‌کند.

گیاه آپارتمانی Spider Plant

در ایران Spider plant یا Chlorophytum را با نام «گیاه گندمی» می‌شناسیم. این گیاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای قسمت‌هایی از خانه است که در ارتفاع قرار دارند و قصد دارید کمی دکوراسیون آن‌ها را تازه و شاداب کنید. گندمی‌ها معمولا به مراقبت زیادی نیاز ندارند و می‌توانند خود را با موقعیت‌های مختلف از نظر نور، رطوبت و دما، وقف دهند.

با این‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند این گیاه سایه‌های جزئی را به نور زیاد ترجیح می‌دهد، به‌طوری‌که تابش مستقیم خورشید، به‌خصوص در تابستان آسیب زیادی به برگ Spider plant  وارد کرده و آن‌ها را می‌سوزاند. نکته دیگر درباره نگهداری از این گیاه، حفظ رطوبت خاک و جلوگیری از خشکی بیش‌ازحد است.

گیاه آپارتمانی Spider Plant کاماپرس

راز آسمان پایتخت

بیشتر بخوانیم:

گیاه آپارتمانی Areca Palm

نخل اریکا همان‌طور که از ظاهرش پیدا است اتمسفر خانه‌های جنوبی یا سبک بوهو را به خانه اضافه می‌کند. ممکن است برگ‌های بلند این گیاه کمی بازیگوشی حیوانات خانگی را تحریک کند اما به‌عنوان گیاهی سمی برای آن‌ها شناخته نمی‌شوند.

مراقبت از Areca Palm به شرایط خاصی از جمله گلدان زهکشی‌شده مناسب برای جذب رطوبت کافی و نور متوسط نیاز دارد؛ پس اگر اتاقی که برای جا دادن این گیاه درنظر گرفتید پنجره ندارد، بهتر است گیاهان جایگزین را انتخاب کنبد.

گیاه آپارتمانی Areca Palm کاماپرس

گیاه آپارتمانی Polka Dot Plant

گل سنگ یا پلکا دات، با ظاهری جذاب و ترکیب رنگ خیره‌کننده، به‌سرعت با دکوراسیون‌های مختلف هماهنگ می‌شود. این گیاه برای حیوانات سمی نیست اما بهتر است در دسترس مستقیم آن‌ها قرار نگیرد. علت آن هم ناراحتی گوارشی جزئی‌ای است که امکان دارد بعد از مصرف بیش از حد گل سنگ به آن‌ها دست بدهد.

گیاه آپارتمانی Polka Dot Plant کاماپرس

گیاه آپارتمانی Peperomia

یک گیاه همیشه سبز و متنوع برای آپارتمان که در بیشتر مواقع جزو اولین پیشنهادهای خرید برای کسانی است که در قدم‌های اول تزئین خانه با گیاهان قرار دارند. قرار گرفتن در نزدیکی نور خورشید موضوع دارای اهمیتی برای سلامت و رشد مساعد این پپرومیاها است.

گیاه آپارتمانی Peperomia کاماپرس

گیاه آپارتمانی Mosaic Plant

شهرت فیتونیا یا برگ‌نعنایی بیشتر به‌خاطر شکل و ظاهر متفاوت و جالب برگ آن‌ها است و البته رنگ سبز خاص‌شان که بوی آرامش جنگل را در آپارتمان‌ها جاری می‌کند. این گیاه را با عنوان گیاه عصبی (Nerve Plant) نیز می‌شناسند؛ زیرا در مناطقی از پرو، کلمبیا، برزیل و اکوادور به‌عنوان یک گیاه موثر در درمان سردرد و دندا‌ن‌دردهای عصبی، به‌کار می‌رود.

نور قابل قبول برای نگهداری از برگ‌نعنایی، تابشی کم و غیرمستقیم است و رسیدن رطوبت کافی با آبیاری سه‌بار در هفته می‌تواند آن را از آسیب‌های احتمالی در آینده، دور کند. دقت کنید که فیتونیا برای طول عمر بیشتر نیاز به غبارگیری روزانه دارد.

گیاه آپارتمانی Mosaic Plant کاماپرس

انتهای پیام

مرتبط با : گل باماگل گیفتوی آی پی شاپ
اوج آرام
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز