5 روستای دیدنی اطراف اصفهان برای تعطیلات آخر هفته

ژیوار

اصفهان که به دلیل جاذبه‌های فراوان به نصف جهان شهرت دارد، برخلاف باور و تصور افراد، غیر از طبیعت کویری، در اطراف خود مناطق خوش آب و هوای ییلاقی و همچنین سرسبز نیز دارد که برای گردش و تفریحات آخر هفته‌ها انتخابی مناسب محسوب می‌شوند.

در ادامه کاماپرس به معرفی 5 روستای دیدنی استان اصفهان می‌پردازد.

1- روستای مشهد کاوه

روستای تاریخی مشهد کاوه در مرکز شهرستان چادگان در 108 کیلومتری استان اصفهان قرار گرفته است. برخی مشهد کاوه را زادگاه کاوه آهنگر می‌دانند و مقبره این اسطوره به همراه پسرخود قارون و دختر آن نیز در این روستا جای دارد. از دیگر جاهای دیدنی این روستا می‌توان به برج تاریخی این روستا اشاره کرد که از زمان قاجار به‌ جای مانده است.

روستای مشهد کاوه به دلیل نزدیکی و فاصله 10 کیلومتری با زاینده رود و خود شهرستان چادگان و همچنین رود خانه کلیچه، پل قعله شاهرخ خان، چشمه دیمه و سد کوهرنگ یک گزینه مناسب برای تعطیلات آخر هفته به حساب می‌آید.

دریان سفر امید

بیشتر بخوانید:

2- روستای ابیانه

روستای ابیانه در فاصله 107 کیلومتری استان اصفهان قرار گرفته و به دلیل شرایط آب و هوای مناسب برای سفر در تمام فصول مناسب است. بهترین جاذبه‌های گردشگری روستای سرخ ابیانه علاوه بر فرهنگ غنی این روستا به دلیل ساخت معماری این روستا، آثار باستانی، مساجد و آتشکده‌های آن  است که شهرتی جهانی دارند.

در داخل روستا چشمه‌هایی وجود دارد که با بافت خاک سرخ  شهر عجین شده است. خانه‌های روستای ابیانه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آن است، چراکه به صورت پلکانی بالای یکدیگر قرار دارند. در روستای ابیانه موزه حمام‌ با شکل سنتی وجود دارد و همچنین آب انبارهایی داخل روستا با قدمتی 100 ساله جذابیتی دیدنی به شمار می‌روند.

3- روستای طامه

روستای طامه در جنوب غربی شهرستان نطنز در فاصله 130 کیلومتری استان اصفهان قرار دارد. برای گذراندن تعطیلات آخر هفته در دامان طبیعت روستای طامه که آب و هوای ییلاقی و کوهستانی دارد پیشنهاد می‌شود.

اطراف روستا چشمه و در داخل آن دو دره وجود دارد؛ دره اول افراد را به سمت آبشارها هدایت می‌کند و گردشگران از مسیر دره دوم به سمت طبیعت کوه کرکس هدایت می‌شوند. از دیگر جاذبه های گردشگری این روستا چشمه دلاوون، چشمه لاگله، چشمه خواجه فاضل، امامزاده سیدفاضل و همچنین خانه‌های سنتی با پوشش چوب و خار و پشت بام‌هایی با پوشش کاه گل است. بهترین زمان برای مسافرت به این روستا فصل بهاراست.

4- روستای هونجان

روستای هونجان که در فاصله شهرستان شهرضا 132 کیلومتری استان اصفهان قرار دارد، با طبیعت سبز و هوای پاک از گزینه‌های مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات آخر هفته محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

چشم اندازهای دیدنی در روستا هونجان به وفور موجود است که چشمه‌ها، تفرجگاه زرچشمه، آبدراز، سنگ قبرهای موجود از زمان زرتشتیان و همچنین قعله اسماعیل، حمام قدیمی روستا و همچنین بیشه آبکا برخی از آنهاست.

5-روستای ورتون

روستای ورتون در فاصله 64 کیلومتری استان اصفهان واقع شده و دارای چشمه‌های ‌آبگرم متعددی است. این چشمه‌های آب گرم به دلیل خواص درمانی که برای اعصاب، کمر درد، رماتیسم و بیماری‌های پوستی دارند مورد استقبال مسافرها قرار می‌گیرند. اگرشخصی به آثار باستانی و مکان‌‌‌های تاریخی نیز علاقه‌مند باشد ‌‌روستای ورتون مکان مناسبی برای آنهاست، چراکه حمام‌ها، حوضچه‌‌ها، ساختمان سنگی تاریخی معروف به حوض مراد و بقعه‌ای به نام امامزاده آبگرا در این روستا واقع شده‌اند.

انتهای پیام

مرتبط با : دالاهویوتوپین
نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز