5 راهکار تشخیص سریع کت زنانه چرم اصل

5 راهکار تشخیص سریع کت زنانه چرم اصل کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

وقتی با شوق و ذوق آماده می‌شویم تا اولین کت زنانه چرم اصل کمدمان را بخریم، لازم است از قبل مواردی را برای اطمینان از اصل بودن آن بررسی کنیم تا تجربه اول را با خاطره‌های خوش پشت سر بگذاریم. این به معنی بدبودن چرم‌های مصنوعی یا تایید ضرر به طبیعت نیست، اما می‌تواند راهنمای خوبی برای کسانی باشد که تا همیشه لباس‌های چرمی اصل را در گوشه‌ای ویژه در قلب خود نگه داشته‌اند.

کاماپرس در این گزارش 5 راهکار سریع برای تشخیص کت زنانه چرم اصل را با جست‌وجو در چند فروشگاه عرضه‌کننده محصولات چرمی، معرفی می‌کند.

به تگ قیمت کت زنانه چرم توجه کنید

اولین راه و شاید راحت‌ترین آن‌ها برای تشخیص کت زنانه چرم اصلی از نمونه تقلبی آن، توجه به برچسب قیمت است. تعجبی ندارد که کت‌هایی از جنس چرم طبیعی گاو یا بز، قیمت بالاتری نسبت به انواعی از چرم مصنوعی داشته باشند.

بنابراین در این مورد زیاد به حرف فروشنده توجه نکنید و اگر کت چرمی با قیمتی بسیار کمتر از آن‌چه از کت‌های چرم اصل انتظار می‌رود، ارائه می‌شد، بررسی‌های بیشتری انجام دهید. به‌علاوه برای اینکار می‌توانید از دوستان اصطلاحا «چرم اصل شناس» خود کمک بگیرید.

به تگ قیمت کت زنانه چرم توجه کنید کاماپرس

بیشتر بخوانید:

روی بخشی از کت زنانه چرم تست مایع انجام دهید

انجام آزمایش مایعات نیز یکی از راهکارهای ساده و سریع برای تشخیص انواع چرم اصل از تقلبی است. برای این آزمایش فقط به یک قطره آب و کمی صبر نیاز دارید. کت زنانه چرم اصل درصورت برخورد با آب، آن را به خود جذب کرده و کمی تیره‌تر می‌شود.

دلیل اصلی این نتیجه به خاطر منافذ ریزی است که در چرم طبیعی وجود دارند و مایعات را به‌سرعت در خود حل می‌کنند؛ اما بیشتر چرم‌های مصنوعی و تقلبی، آب را جذب نکرده و آن را روی سطح خود، لغزان، نگه می‌دارند.

آزمایش دیگری نیز به نام آزمایش آتش برای تشخیص مطمئن‌تر وجود دارد؛ این آزمایش تا حدودی پرریسک است و پیشنهاد می‌شود تا حد امکان آن را در حضور یک فرد خبره انجام دهید. و البته درنظر بگیرید که اگر کت زنانه شما از جنس چرم اصل نباشد، ممکن است برای همیشه آن را از دست بدهید.

برای اینکار لبه کوچکی از کت زنانه را به فندک نزدیک کنید، به‌محض اینکه بوی پلاستیک را حس کردید آتش را خاموش کرده و باور کنید که کت زنانه‌ای که خریده‌اید اصل نیست چون کت‌هایی از جنس چرم اصل در بیشتر موارد مقاوت بالایی دربرابر گرما و آتش دارند و بوی سوختن آن‌ها، بوی پلاستیک سوخته نیست.

روی بخشی از کت زنانه چرم تست مایع انجام دهید کاماپرس

بافت کت زنانه چرم را بررسی کنید

اگر یک چرم‌دوست قهار باشید، احتمالا از همان وهله اول و با دیدن سطح یکسان کت چرم، قید اصل بودن آن را می‌زنید. چرم تقلبی معمولا به‌خاطر سنتزی که در آن‌ها انجام می‌شود بافت و لایه‌های سطحی، متقارن و یکدست هستند درحالیکه در لایه بیرونی چرم اصل، طیف متنوعی از دانه‌های نامتقارن و ناهموار یافت می‌شود.

بافت کت زنانه چرم را بررسی کنید کاماپرس

وزن کت زنانه چرم را حساب کنید

قاعده کلی درباره چرم اصل وجود دارد و آن وزن بیشتر آن به نسبت چرم‌های مصنوعی و تقلبی است. بنابراین اگر سررشته زیادی در خرید کت زنانه چرم اصل ندارید بهتر است از فروشنده بخواهید آن را برایتان وزن کند. چرم طبیعی به‌دلیل اینه وزن پوست طبیعی حیوانات مانند گاو یا بره را دارد، به‌طور قطع باید وزن بیشتری دربرابر چرم‌های پلاستیکی داشته باشد.

وزن کت زنانه چرم را حساب کنید کاماپرس

کت چرم زنانه را بو کنید

بله بو؛ درواقع راه آخر برای تشخیص سریع اصل بودن کت چرم، توجه به بو آن است. بیشتر چرم‌های طبیعی بوی ارگانیک و حسی از طبیعت را دارند که به‌سادگی می‌توانید آن را درکنار یک کت چرم مصنوعی تشخیص دهید و شاید حتی به آن معتاد شوید. برعکس کت‌هایی که از الیاف چرم مصنوعی تهیه شده‌اند بوی پلاستیک و غیرطبیعی دارند که در اکثر موارد تفاوت زیادی با بوی لباس‌های معمولی ندارد.

کت چرم زنانه را بو کنید کاماپرس

انتهای پیام

 

مرتبط با : چرم مشهدمارال چرمنوین چرم
روکش مارال
رایانه کمک
آهن رویال
آریاپی
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز