یارانه ماه رمضان برای هر خانوار چقدر واریز شد؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

یارانه ماه رمضان شب گذشته در حالی به حساب خانوارهای مشمول واریز شد که رقم پرداختی برای بعضی از افراد مشمول، کمی کمتر از رقم اعلام شده است.

به گزارش کاماپرس، یارانه معیشتی ماه رمضان شب گذشته به حساب ۶۰ میلیون نفر یارانه بگیر واریز شد. اعتبار پیش بینی شده برای یارانه ویژه ماه رمضان حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بودکه با هزینه پرداختی دولت در هر ماه برای یارانه معیشتی برابر است .

یعنی برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می شود.

حتی برآوردهایی از مبلغ ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی مبلغ این یارانه به ازای هر فرد منتشر شده بود، اما طبق آخرین اطلاعات منتشر شده مبلغ یارانه مذکور در خانوارهای یک تا پنج نفره متفاوت است و مبلغ این یارانه مطابق مبلغ همیشگی یارانه معیشتی است.

اما حالا پیام‌های مردم نشان می‌دهد که واریزی‌ها معادل یارانه معیشتی نیست و کمتر است. حتی این یارانه معادل نفری ۴۲ هزار تومان اعلام شده هم نیست. به گزارش تجارت نیوز برخی از افراد مشمول به محض دریافت این یارانه از مبلغ دریافتی خود نوشته‌اند و گفته‌اند که مبلغ کمتری از مبلغ اعلام شده برایشان واریز شده است.

راز آسمان پایتخت

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

چه کسانی مشمول دریافت این یارانه نیستند؟

میزان درآمد یکی از شاخص های مهم دریافت این یارانه بود. بر اساس این شاخص حداقل درآمد ماهانه خانواده یک‌نفره باید چهار میلیون، خانواده دو نفره پنج میلیون، خانواده سه نفره ۶ میلیون و خانواده چهار نفره هفت میلیون و خانواده پنج نفر و بیشتر هشت میلیون تومان باشد.

همچنین به خانوارهایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، بسته معیشتی ماه مبارک رمضان تعلق نمی‌گیرد.

خانوارهای که دارای دو واحد ملکی باشند و همچنین خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلان‌شهرها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد، مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

دادپویان
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “یارانه ماه رمضان برای هر خانوار چقدر واریز شد؟

  1. فرشته گفته:

    ماهم خانواده ۳نفری هستیم ۱۲۵ تومن واریزکردن چراالکی میگین ۱۳۸تومن سهام عدالتم قراربود۱۰۰بریزن ۹۱تومن ریختن مابقی این پولاتوجیب کی میره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز