گوشت با چه قیمتی به قصابی ها می رسد؟

گوشت قرمز مصرفش در کشور کم شده است، این را رئیس اتحادیه قصابان می گوید و علت آن را هم گرانی دام عنوان می کند.

به گزارش کاماپرس، در حال حاضر قیمت گوشت در داخل کشور گران است و بسیاری از خانواده ها ماهی یک نوبت و یا هر دو ماه یک نوبت گوشت قرمز مصرف می کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفند گفته است: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با قیمت 108 تا 112 هزار تومان بین مغازه‌داران توزیع می‌شود و آن‌ها معمولا با 10 درصد سود آن را عرضه می‌کنند.

ایلنا نوشت:  علی‌اصغر ملکی، با بازار گوشت قرمز را کم رونق توصیف کرد و افزود: شرایط به نحوی شده است که مردم تنها در هفته اول هر ماه پس از دریافت حقوق می‌توانند گوشت قرمز خریداری کنند و پس از آن بازار از رمق می‌افتد.

وی ادامه داد: پس از هفته اول نیز خرید صورت می‌گیرد، اما خریدها ضعیف است، قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده از دامدار را نیز کمی بیش از 50 هزار تومان اعلام کرد.

کمبود دام نداریم

به گفته ملکی؛ قیمت در نقاط مختلف کشور تقریبا یکسان است و تنها 1 تا 2 هزار تومان اختلاف قیمت وجود دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کمبودی در عرضه دام زنده نداریم، گفت: تولید دام در کشور به میزان کافی انجام می‌شود و در حال حاضر کمبودی در میادین عرضه دام زنده دیده نمی‌شد.

اخبار مرتبط را خوانید:

ملکی یادآور شد:  با توجه به نوسانات آب و هوایی در روزهای پاییزی، به دلیل بارندگی این احتمال وجود دارد که در مقطعی از زمان جابه جایی به کندی انجام شود و کمبود عرضه اتفاق بیافتد.

وی افزود: در زمان بارندگی حمل و نقل مختل شده یا به کندی و با نرخ بالا انجام می‌شود که بر بازاررسانی دام اثرگذار است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار صنایع غذایی، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.